• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
neznam jesi se kad zaletel sa nekih 20km/h u nekaj tvrdo s traktorom vjeruj mi bolje da nisi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ralica je iz komada i bez opruga na njoj sva silina udarca se prenosi na šasiju traktora koja je složena iz komponenti, oslabljena sa razno raznim rupama u odljevu i tu počinje najprije pucati. Savo ja bi sa donje strane upakiral barem 2 jača amortizera sa fedrima od auta, mislim da bi to bilo dovoljno da drži na mjestu, a opet da popusti kod nailaska na šaht, rubnik ili sl.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Nije tu problem u vucnoj sili,nego mamevar po uzim putevima i na prometnicama.

Računaj širinu pola prometnog traka vece prometnice tako da više od 2.5m netreba biti,po meni 2.3m max.
I ja bez preklopa nebi isel u ozbiljnije ciscenje ulica ili cesta sa sahtovima i ostecenim asfaltom,jer buš inaće prešel s traktorom preko ralice.
A šta ti ja pričam???

neznam jesi se kad zaletel sa nekih 20km/h u nekaj tvrdo s traktorom vjeruj mi bolje da nisi
Uvijek kada se zaletim u nešto sjetim se legendarne izjave od @puknuti ''šljem na glavu i krpu u zube'' :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
ralica za snjeg mora imati mehanizam za rasterecenje kad udari u prepreku ili visiti na gumama .
Ili za tebe vrijedi isto ..šljem na glavu krpu u zube .
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
da bi cistio zahvat 2,5m ralica mora bit siroka barem 2,80,jer uvjek bacas na desno kad ju skosis to je to,a ovo za izjavu od puknutog vjerujem ja sam se sa viljuskarom 5tona zaletel u rubnjak pun gas naravno rubnjaka vise nije bilo ralica nije puknula bila je od plocevine 15mm napred daska ;) al sam zato ja imao posljedice hehe,zato sam na traktoru prvo razmisljao kak preklop slozit I hvala bogu funkcionira bez ozbira jel sa sredinom ili sa coskom udaris preklapa se cjela,samo jos moram odbojnike za rinzole napravit tak da mogu 5cm od rinzola cistiti
 

Haxy

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Pozrav novi sam na forumu pa neznam dali ste več raspravljali o oprugama za ralicu.Nego mene zanima dali netko ima ili pravi opruge za ralice i koja im je cijena.Jer sam dobijo jednu pa bih je renovirao. Stavljam slike na koje opruge mislim.Unapred Hvala! ralica-snijeg-prednja-tip-35-h-sig-ventil-torzioni-donji-noz-slika-30712114.jpg
ptrs_det-4.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi ipak išo na neke tlačne opruge , mogu se pojačavati i inprovizirati ..ovo je muka i za montažu a da ne pričam o održavanju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel to tvoja ralica?..da to mi se čini jednostavnije nego sa ove gore slike koje je postavio Haxy
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
nije moja je na prethodnoj stranici,je jednostavnije netreba onoliko puno uha stavljati I manje varenja ide
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ali ovdje se radi o drugom sistemu , ne preklapa se cijela daska nego samo nož ..i to u segmentima
Mislim da je savo opisivao taj problem , kad je ispred daske snijeg ..u punom zahvatu i zanosu povečava se otpor prelkapanju daske pa opet najbu zubi kad lupiš u prepreku .
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
neznam za druge ali moja se preklapa kad udarim u nekaj jos nisam dozivio da se nije preklopila,ove godine cu ic jos jednu radnu alli ovakvu sa ovim federima
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
kolega kaj niste I vi radili takvu ralicu tj sa takvim preklapanjem noza ,pa ako jeste jel bi vam bio problem da mi slikate samo system dvoumim se izmedju necega
 

Haxy

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Ovaka je stvar dobijo sam ralicu staru od TV koja u ono vrijeme nije imala nikakvih opruga,pa je ja sada prepravljm za moj traktorić Hittnera 30 koji ima tri točke kopčanja.A nekako mi se čini da je najbolje rešenje da stavim doljnje opruge znači da mi treba u kopletu sa nosačima noževima i opruga.Ili imate bolja rešenja?.Stavljam par slika prije početka radova.

SAM_0003.jpg
SAM_0004.jpg

nemam ništa krečem od nule što se tiče opruga i nosača za nož
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Tko vam je radio federe za noževe, kak je išla montaža itd..?

federe (opruge) radilo kod bravara ,kako se vec zove ta djelatnosti kostalo me po komadu 12 eura .sto se tice ugradnje bilo je stvarno nezgodno (tesko) sa svim sam se pomagao sto sam imao pri ruci,ali uspio sam
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Palo malo snijega pa sam danas cistio sa svoim Tomom Vinkovicem 420:cool2:
imag0824.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh