• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
kolega lijepo napravljeno jel imas vise izbora zakretanje daske ili ravno i ovak nakoseno??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jer ovak kak je nakosena na slici cini mi se previse jesi probo vec sta radit s njom ja sam svoju kad sam radio isto malo zaribo trebo sam veci izbor rupa napravit za zakretanje!!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
buco nikad nije previse,lakše ce mu bacit snijeg van,a I koliko vidim nije zaobljena pa nemože zarolat snijeg pa če mu bit ovak tri puta lakse
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Nisam još proba radit s njom,valjda će grtat nešto.Možda je na slici više zakošena jer nema klina.
Malo je zarolana.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo da se pohvalim uzeo sam prije par dana još jednu ralicu marke Schmidt,ralica je zahvata 3,6m,ali budem ju kratio na 2,80m jer mi je preširoka za ove poslove koje radim,slike ce bit kroz koji dan,
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja je dobila pojacivanje jer smo ju pofrkali i malo farbe sta se naslo na polici se iskoristilo!!
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
e ovako.. :)
zanima me kak bi se ponašal traktor bez prednjeg pogona da mu se napred složi ralica?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Nebuš ju imal pod kontrolom i vukla bude te tam kud ona hoče,jedino ak misliš na nekaj malog
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tino ne lupaj gluposti , ni duplaci se ne opiru stalno kontra sili od noža.
Neka razumna širina bi išla bez problema , ja na vladimircu imam od 170cm i bukvalno je ne osjeća. Neki malo teži traktor naprijed bi mogao bez problema do 2 metra da je nosi i radi sa njom.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ralica sirine traktora baca i dupljake a kamo ne nešto što je lagano naprijed,osobito ako je nakošena da ima i neku funkciju.

Sve ovisi jel se slaže na prednji hidraulik ili samo fiksno naprijed, ali generalno ovisi u kojim uvjetima ce se koristiti i za što.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kod mene susjed sa Mf 254 s bez prvog pogona ima ralicu naprijed i s tim si dvoriste cisti i ide to.
Jos si lance stavi iza.:)
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam skoro uzeo ralicu 2,8 M pogodio sam poso za komunalno cistio bih 20 km traktor je Intrenaciona 80 ks i 4 tone tezak ,nadam se da nece bit problema za gonit, mada mi je ovo prva godina da radim sa ralicom. Bit ce slike kad je prikacim na traktor
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Islo bu to
Ja s cistim s Mf 274 dupljak samo ju imam na prednjem utovarivacu,ralica je domace izrade dobro ne cistim puno kilometar dva.....
Imas brda ili je ravno,dobro bi ti lanci dosli mozda...
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Lanci budu naprijed namontirani, nazad nemam posto su gume 38 coli nisam mogo nac tolike lance, al ce bit rasipas za rizlu pa kad se napuni dodatno ce opteretit pogon
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
planiral bi složiti nosač i i njom bi se upravljalo prek cilindra.....
traktor ima 3200 kg...uglavno mi to bilo čiščenje oko kuće....
 

Najnoviji postovi

Na vrh