• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

K

krx pozega

Guest
Re: traktorske ralice

Ajde samo da nadodam da je ovdje najveći teret podnosi cilindar od prednjeg rujinog hidraulika...možda bi trebao zamijenit cilindre... ;) :?:...ili ovaj na daski ima puno manji hod
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Bilo bi zanimljivo stajat na sporednoj cesti pa izlazit na glavnu s tolikim cudom ispred... ako ide autobus ili kamion, nema ni njega ni tebe ;) Dok dodjes u vidno polje, vec viris dva metra iz raskrizja :scratch

Trebas neke retrovizore montirat na to cudo u slucaju da trebas negdje ici po raskrizjima ;)

Ralica zakon, cekaj da susjedu pokazem, kosu ce su cupat na Savinu, a na ovu tvoju ce se ubit ;) bit ce ga sramota njegove, a ujedno i drago sto nije on jedini kojem se dalo kemijati ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Ajde, nije tako strasno, mozda vas i kut slikanja malo vara. Poslikat ću ju sutra sa strane pa ću staviti. Vozim se sa njome bez problema, a i mogu napraviti hrpu zemlje visine rusa, baš zbog te udaljenosti, poslikat ću čim bude takvog posla.

Krx, zakretni cilindri su jednoradni, nemaju šanse biti tamo, a za onaj jedan cilindar već su odavno gotovi nacrti za zamjenu sa dva dvoradna, no kako da ti kažem...nemam "vremena" za to...u dzepu... :mrgreen:
Onaj sam treba dizat 1 t u svakom slučaju, jer može dignut rusa u zrak na mjestu, e a tek kad budu dva...letjet će :mrgreen:

heheheh, Bobo, dobra ti je ova, bit će ćelavih ljudi zbog toga... :D :lol: :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

nema potrebe da mijenjes cilindar pogledaj koliki je u mene sa slici 2 i radi bez greske jedino bi stavio 2 komada da ide malo sporije posto je u rujkana pumpa oko 70 litara

a pozdravi tog komsiju i reci mu da se ne ubija posto imam jos bolju zamisljenu i nadam se da cu da je sprovedem u djelo kada nadjem kupca za ovu
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Ne znam koliko bi bilo pametno da mu ovo i pokazujem, jer se on namucio napraviti i nuo s ogranicenim sredstvima koje ima...

;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

jel mislis na onoga komsiju sa ralicom na ursusu cini mi se
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

e ima taj i dobrih ideja kako sam vidjeo na slikama sto si okacio

samo cini mi se da mu fali malo $ da bi sve to mogao da sprovede u djelo

a kojem inovatoru ne fali "vremena" kako rece zjockoo
ja se ubijam obilazeci otpade i kojekakve likove sto skupljaju staro zeljezo veci sam cigan od svih njih
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

tako i ovaj moj susjed... Po otpadima ga znaju, pa vec ima popust ;) Samo je problem sto se nema novaca.

Ovdje svaki poljoprivrednik imma "hrpu" mijesto gdje baca svo staro zeljezo koje ima, pa ce nekada nesto i zatrebati. tako je susjed sa svoje "hrpe" uzeo okvir od starih vrata od neke trgovine i napravio ram za ralicu, unutra ubacio dasku "colericu" i ralica gotova. neke stare ploce zeljezne uzeo, izbusio i napravio nosac na vec postojece rupe na ursusu. Podiznu ruku je napravio od nekog U profila i povario i ralica radi super...

problem je bio rijesiti dizanje i spustanje, pa je ispocetka bilo preko zadnjeg hidraulika preko raznih poluga i kolotura, da bi sad napravio novi sistem i dizanje preko hidraulicnog cilindra. nema novaca da ode napraviti crijevo za ulje do silindra, pa jos uvijek podize ralicu preko poluga i kolotura, ali je priprema za cilindar napravljena samo crijevo jos fali...


Njemu da je novaca, taj bi napravio sam svoj traktor ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

pa vidim ja da njemu fali kesha malo
i da zapalo mi je za oko ono njegovo podizanje preko poluga lanaca koturaca ........

a i mene znaju po otpadima i j aimam extra popuste :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

Evo moje ralice, mislim da je to Riko (made in Slovenia)
Obrisan neispravan link.
A TD 75 je glavni "majstor" za snijeg ;)
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

@KRESO Toga si ti trebal kupit? ;)
Pojavilo se novih 30 ha zemlje i na brzinu sam prešprical haubu, i složio struju da pali i puni...(to je traktor iz Čepina kraj Osijeka)
Al sad ćemo ga srediti, Adratikova hauba ide gore, nova farba... pila i pol :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
Re: traktorske ralice

DF+TORPEDO....traktor ti je prva liga...ma zakon strojčina...nema boljeg... :D :D
Zjocko....ralica ti je super...ma zako...imas pivo od mene i cevape...vec samo obecao nekima ovdje ali nemogu se sjetit... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: napravi i meni jednu...platim ti troduplo nego sto te kostalo i plus ruke... :mrgreen: :mrgreen:
 
K

KRESO

Guest
Re: traktorske ralice

DF&Torpedo kaže:
@KRESO Toga si ti trebal kupit? ;)
Pojavilo se novih 30 ha zemlje i na brzinu sam prešprical haubu, i složio struju da pali i puni...(to je traktor iz Čepina kraj Osijeka)
Al sad ćemo ga srediti, Adratikova hauba ide gore, nova farba... pila i pol :mrgreen:

valjda stari je rekaoa da je sa onog kraja , pokazao sam mu sliku kaže da je to dvorište i da je pričao sa tobom valjda jer ti starog nije bilo doma ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

Moguće, ja se isto nemogu sjetiti jer kod nas ti dosta ljudi dođe kupovati traktore.
Al više taj TD 75 nije za prodat, ja ga nedam ;) , jer kud on po snijegu izađe tu nemože ni jedan drugi traktor.
Baš neki dan, moj kolega (forumaš Ivan_MF) nije uspio sa Masseyom 3090 (110ks) spuzat kud sam ja s Torpedom 75.
Torpedo je teški traktor i dogačak, i vjerojatno zato mu na snijegu nema premca. 8)
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: traktorske ralice

Znači vijesti se brzo šire :lol:

Dok si ti išel nije bilo smrznuto i zagaženo, i išel si po svježem snjegu, a dok sam ja išel bil je čisti led i neznam kakav bi stroj gore mogel dok su takvi uvijeti :mrgreen: ;)

Malo sam strgal i živicu ali valjda nebudu ljudi ništ rekli :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

Ivan_MF kaže:
Znači vijesti se brzo šire :lol:

Dok si ti išel nije bilo smrznuto i zagaženo, i išel si po svježem snjegu, a dok sam ja išel bil je čisti led i neznam kakav bi stroj gore mogel dok su takvi uvijeti :mrgreen: ;)

Malo sam strgal i živicu ali valjda nebudu ljudi ništ rekli :mrgreen:
Dobre vjesti se brzo šire ;) , jer ja dobivam "jezikovu juhu", a ti radiš kvara po goricama.
TD 75 je išel gore dan prije tebe, isto po smrznutom dok sam Luki išel nekaj.
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: traktorske ralice

Nisi :p On mi je rekel da je bil samo Paligačec gore, i dok je išel dole da se počel šklizat :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh