• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

svaka čast VTZ-u :!:

al moram podržat kolegu moderatora...ipak imamo na forumu temu čiščenje snijega, odnosno zimske radosti ;) :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Preselio sam post u "Zimske radosti", molim moderatore da obrišu ovo što sam danas pisao ovdje!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

imam jedno pitanje...
koliko je debeo ovaj lim na VTZ-ovoj ralici, te da li bi kao takav bio dovoljno jak da se gura s njem snijeg al s nekim većim traktorom oko 65 ks recimo, al da se ne stavljaju iza ojačanja protiv uvijanja???
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Što se ove ralice tiče - ja sam stavio lim debljine 2,5 mm, a na donjem rubu daske je četvrtasta cijev 30x30. Gore je L profil 30 mm, a na bočnim rubovima je flah 40x5 mm. Na sredini daske (gdje je prihvat) je pločevina 100x5 mm.

Za veće traktore najbolje bi bilo da su pojačanja (okomice) izvedene od flaha koji je savinut na kant.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

aha...
ma ja sam razrezao jedan hodrofor veliki na pola i spojil, te odrezal mu stranice...3 mm debljine je a dimenzija 200 cm širine i nakih 60-70 visine
e sad imam gotov prihvat, odnosno ramu od roto kose na koju bi tu dasku samo pričvrstio pod kutem naravno, dolje navario neki dodatni flah da igra ulogu noža i eto ralice na brzinu...al jedino me muči dali bi se brzo uvinuo taj lim od 3 mm debljine ako mu od iza ne stavim pojačanja :?:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Moraš mu staviti pojačanja jer na prvom šahtu će bit U od njega...
Stavi neki glavni nosivi U profil ili cijev i dolje od toga okomito kantaj debeli flah na svakih 15 cm. Između toga izbuši rupe i zašarafi nož
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Moraš mu staviti pojačanja jer na prvom šahtu će bit U od njega...
Stavi neki glavni nosivi U profil ili cijev i dolje od toga okomito kantaj debeli flah na svakih 15 cm. Između toga izbuši rupe i zašarafi nož

ma znam...točno kak veliš...al to iziskuje nabavku nekog materijala kojeg nemam...
ma imam ja ideju u glavi kak bi to bila odlična ralica s ručnim zakretanjem lijevo-desno, al trenutno mi to financijska situacija ne dopušta...zato pitam dal bi se dalo nešto nabrzaka sklepati...dal bi imalo smisla uopće tako nešto!
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

ŠANANA kaže:
..dal bi imalo smisla uopće tako nešto!

Naravno da bi imalo smisao, jedino trebaš čitavo vrijeme imati na pameti to da nemaš profi dasku, s kojom možeš udariti u nešto, bez straha da će se nešto savinuti ili slomiti. Za (pažljivo) guranje snijega nisu potrebne super jako konstrukcije, ali moraš biti svjestan da se tvoja daska uvijek lako može potrgati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

sanana nemoj dzaba bacati i to materijala sto imas ako nemas dobra ojacanja
vjeruj mi kazem ti iz prakse

ako napravis to kako si zamislio (ustvari kako mozes) dovoljna je samo jedna greska i sjebat ces sav trud oko izrade i ode ti i materijal koji ti je dobra osnova , znaci samo jedna greska i opet si na pocetku

ja kada cistim snijeg prosjecno na dan napravim 10tak takvih greski : saht,ivicnjak,rupa,cijev ma nema sta nema ispod snijega :evil:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

savo i vtz...u potpunosti se slažem s vama...

izgleda da ću ipak pričekati toplije dane pa onad nepraviti to kak se dolikuje, da bude solidna ralica, pa da bi ju se čak usudio i staviti na ph na Same :D

hvala dečki na informacijama i savjetima :!: :mrgreen:

bude još ovo malo snijega što će pasti izgurala i ova postoječa šklopocija od daske, a na zimu ćemo vidjeti ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

e da zaboravio sam
kada sam bio sad 3. u Rumi na vasaru malo asm se raspirivao za opruge i njihove karakteristike
upoznao sam se sa jednim likom sto se bavi proizvodnjom istih
recimo opruga od 300mm duzine 'ladno se rasteze na nekih 600-700mm zavisno od debljine , cijena takvih opruga duzine 300 i debljine oko 50-60mm krece se oko 10tak evra
eto jedna korisna informacija za sve graditelje ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Savoris, to je cijena za novu takvu oprugu?
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

zjocko, imaš u Petkovcu kod Novog Marofa čovjeka koji izrađuje opruge kakve god poželiš! Ja sam dvije opruge za ralicu platio cca. 50 kn, ili tako nešto!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Imaš kakav mail od čovjeka? Ili bar ime tvrtke?
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Nemam mail, ali znam adresu:

OPRUGARNA DVORSKI, OBRT ZA PROIZVODNJU OPRUGA, STJEPAN DVORSKI, PETKOVEC TOPLIČKI 37 A
Adresa Varaždinske Toplice, Petkovec Toplički, 37 A

http://82.193.221.213/GElin/GelinShowRoom.html

Upiši - Petkovec Toplički - točno tamo gdje je oštri lijevi zavoj skreneš desno, i dođeš na njegovo dvorište
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Hvala, pitat ću za cijene.
Inače sam poslao mail u firmu Opruga d.d. također u vž Toplice, no mislim da to nije ista firma... Vidjet ću što će mi odgovoriti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

da zjocko to je cijena novih opruga
cijena varira zavisno od debljine zice duzine opruge precnika , ali ja sam uzeo neki prosjek za neke optimalne opruge
tebi neke adrese ne vjerujem da bi pomogle posto se to sve radi po srbiji , jedino ako dolazis u Rumu onda ok
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Ma ne, to ja pitam VTZ-a za adresu firme ovdje u blizini. Ne bi mi se isplatilo tako daleko ići samo po to.
Meni je važno što znam cijenu otprilike, da se mogu orijentirat po njoj..
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: traktorske ralice

timberjack-foto_15057894_15527211_17521071.jpg

timberjack-foto_15057894_15527211_17521073.jpg

timberjack-foto_15057894_15527211_17535960.jpg

timberjack-foto_15057894_15527211_17535963.jpg

timberjack-foto_15057894_15527211_17564641.jpg

timberjack-foto_15057894_15527211_17564640.jpg

timberjack-foto_15057894_15527211_17564642.jpg

Pozdrav svim ljubiteljima zimskih radosti i mi smo preko novogodišnjih praznika morali poraditi na čiščenju snijega po šumskim putevima jer snijeg iznenadi i u sječnju a divljač u gateru treba hraniti.
Bit svega je da netreba skidati nož za rampanje i montaža i demontaža je u roku 10min.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: traktorske ralice

Evo mojih ralica, nisu neke ali posluže :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh