• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Alal vera majstore, ovo izgleda vrlo solidno i lijepo, nadam se da će se u poslu pokazati još i bolje! Kako si uspio savinuti ove flah profile, imaš nekoga u savijačnici?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

hvala momci , trudio sam se i prepisivao od zjocka :lol:

flahovi su savijeni rucno sa cekicem na hladno , stara skola bojao moj ;)

opruge mi poklonio jedan drugar sa izgovorom ''trebat ce ti ja cu to baciti meni ne treba'' prije par godina
inace sam se raspitivao u Rumi na vasaru kod oprugara i mogu da naprave bez problema , cijena po komadu je 10-15 evra zvisi od precnika , duzine i debljine zice
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
hvala momci , trudio sam se i prepisivao od zjocka :lol: ...

Nema frke, drago mi je što mogu direktno ili indirektno pomoći; zato smo tu, ne? :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

naravno :partyman:

niko nije nacitan k'o wikipedia
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Savo svaka cast!

Jako mi se svidja i kako mi se cini da cu si i ja praviti ralicu ovog ili onog tipa, ali ce biti montirana iza na 549. Ne da mi se mrdati nista s hidraulikom, a ralicu necu praviti zato jer mi treba, nego zato jer bi ju volio imati ;)

Bila je slika one zute RIKO ralice, koja mi se jako jako svidja i nesto u tom fazonu bi mi leglo "ko kec na 11".
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

zakoljes jednog janjca i ja i zjocko dodjemo i dok se on ispece mi ti to napravimo , i puknuti bi bio pozeljan

ovo je u moje ime neznam samo sta kaze ostatak ekipe ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
i puknuti bi bio pozeljan
29qazo8.gif
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

:partyman: :gitarist: :rolleyess: Može, Bobo, janjca na ražanj! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

image0068l.jpg

image0067i.jpg

image0066d.jpg

image0065d.jpg

image0064u.jpg

image0063kf.jpg

image0062l.jpg


eto mozda malo smaram ali euforija me malo ufatila
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
eto mozda malo smaram ali euforija me malo ufatila

Samo ti stavljaj fotke, kao i impresije nakon što isprobaš ralicu u čišćenju! Zanimljiva rješenja, gurajuće poluge si učvrstio za ramu poluokvira, samo me zanima koliko ćeš biti zadovoljan sa radom hidrovitla.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Savo, a malo slika "s kamarom snijega" ispred ralice? Ove sve su onako za show, daj još neku u radu :)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Puknuti; kut profi ralica je od 70 do 75 stupnjeva. Ova njegova ima oko 65. To je ok i poskočit će jer nije uprta cilindrom u zemlju i jer opruge nisu prejake i samo su dvije na tu širinu. Također, mali traktor se ne kreće brzinama kojima se kreću ovi s profi uređajima te neće biti problema.
Sve će to bit ok
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

evo danas sam i ja odlućio sklepati neku ralicu nabrzaka, od 11 do 20 polako i bila je gotova...
nije nešto extra al za prvi pokušaj sam donekle i zadovoljan :!:
s njom samo polako i oprezno... :mrgreen:

stara daska raspravljena...
45259a5b.jpg

746d4034.jpg

pa malo odokativnog pripašivanja...
d823e6f7.jpg

i evo tokom izrade...
d7bfea15.jpg

6a3e7bc9.jpg

8978c14c.jpg

c256f022.jpg

f66554b4.jpg

74e569e3.jpg

1abf0bb4.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

...i idemo dalje... :D
08cf7c4e.jpg

b9b7022f.jpg

47e04734.jpg

5ab98cad.jpg

počelo je prikapčivanje za test... 8)
25f74c7e.jpg

52c89cc2.jpg

i evo je na pogonskom stroju :mrgreen:
92684769.jpg

:D moja malenkost...glavni i jedini majstor :mrgreen:
927ef3d7.jpg

brzinska test provjera.... ;) ajd, kako tako zadovoljan, trebalo bude još par sitnica izmjeniti :idea:
58ef5fb7.jpg

4c7ed73f.jpg


snijeg fino pada...ujutro oko 6 bude start pa budemo vidli...nastavak slika u zna se kojoj temi primjerenoj za to :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

puknuti slazem se ja sa tobom sve sto si rekao , ALI ipak je ovo vladimirac
za ''pravu'' ralicu treba i ''pravi'' pogonski stroj

radio sam prije svega da me ne kosta mnogo finansijski , smijesna je cifra izrazena u novcima koliko sam dao za materijal

to sto si rekao oko uglova i poskakivanja sve stoji , ALI da bi to ispostovao morao bih ili da previse ralicu pomjerim naprijed ili ne bih imao dovoljnu visinu dizanja , svemu tome smeta i hidrovitlo koje NIKAKO ne bih skinuo jer znam koliko i treba i znaci
kad smo kod hidrovitla , radi savrseno , ali savrseno

sto se tice moga ugla od 65 stepeni , znam da je malo previse ali imam objasnjenje i za to
cijela ralica je veoma lagana i jednostavno sa drugim uglom nece da ide do zemlje , ovaj ugao je malo vuce na dole sto mi i treba

mali problem imam sa time sto opruge ili su slabe ili nisu dobro postavljene
naime kada se daska ''iskipa'' oslonci opruga (krajevi) dodju u osu sa sarkama tako da opruga djeluje malom silom iako je razvucena do kraja , znaci kada se daska prevrne nekada nece da se vrati u zadnji tj. radni polozaj
rjesenje tome je neka sajla ili lanac da daska nemoze ice preko odredjenog nagiba ''kipanja'' ili dodati trecu oprugu
to se desi samo ako daska nije puna snijega , kada ima puno snijega taj isti snijeg je pritisce i u gornji dio daske tako da se brzo vrati

da selen blokovi su mi tek kasnije pali na pamet , jebati ga ako budem radio kakve preinake uvrstiti cu i to na listu popisa

evo kako slikovito izgleda problem sto se daska ne vraca lako u zadnji polozaj
a odo na desnoj strani oznacena crna crta je sadasnja daska pogled odozgo , a ova dva zelana dodatka bi bila na vijke da snijeg ne kliza na stranu kada ga sakupljam po parkingu , to ne bi smetalo kada zakrenem ralicu u stranu sto nisu u istoj liniji kao daska
inace uska mi ralica kada je zakrenem posto je daska siroka 170 a trakor 165 , ti dodatci bi bili MAX po 10 15cm
namjerno nisam htjeo u startu da pravim je siroku , a ako dodam te dodatke onda moram dodati i trecu oprugu u sredini
44065689.png


inace sada sam dosao sa prave probe pa sam morao namontirati i brisac na sofersajbnu posto pada mokri snijeg a pahuljice kao vrapci :lol:

PREPREPREzadovoljan sam sa uradjenim i dobijenim :roll:

@ sanana obavezno obusi klizni dio daske i ofarbaj , neces vjerovati koliko je manji otpor i lakse ide
ja sam dasku ofarbao u 4 sloja , 2 temeljne i 2 zavrsne boje
i posto ti je tacka kopcanja prilicno visoko od zemlje mogao bi da umjesto klasicnog toplinka stavis onaj kao sto ima clan AGT835
ovako
agt835 kaže:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

a ma bude tu savo još dosta izmjena i prepravka, već vidim... 8)
 
T

traktorist222

Guest
Re: traktorske ralice

Hej Šanana, vidim ljepoga posla si si dal. Ali mislim da kad par sitnica izmjeniš da bu to funkcioniralo kak bog zapovjeda. Još ak ti je to samo za dvorište počistit SUPER. :D :D :D
Puknuti nisam čital postove zadnjih par dana (spajal sam posel i ispite na faksu) pa nisam videl onu tvoju igračkicu za hidrauliku.Reci mi jel bi ti ipak mogel to napravit i koliko bi to koštalo.
 
Na vrh