• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma super odradjeno, ali ipak bih ja stavio jedno kacanje visocije. Koji je ovo traktor, koja je pumpa, koliki protok imas, ima li neki video.
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Nemam toplingera...
Šanana je dobro primjetio i rekao je da mi je cijeli traktor kao uteg kada se digne na stabilizatore..
Problem nastaje kada se stabilizatori dignu i traktor krene u vožnju dosta ga je ovo opteretilo odozada ja mislim da ima jedno oko 1000 kg minimalno nisam još bio na vaganju,,,
tako da je prednji kraj skoru u zraku ,zato sam sada u potrazi za orginalnim utezima ili nekim drugim utezima koji će držati prednji kraj na zemlji kada bi stavio 10 komada po 30 kg to bi bilo 300 kg i mislim da bi to bilo i više nego dovoljno....
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Pumpa je prva petoletka 53,33 cm kubnih po okretaju
znači ovo puta okretaji ispada koliko litara daje u minuti
traktor koji to pogoni je IMT 565
jedino što sada još tražim riješenje da ubrzam kardan jer bi volio da se pumpa brže okreće jer bi traktor mogao raditi na manjem gasu jedni pričaju da se u reduktoru kardana promijene vratilo i onda se dobije više okretaja
sad imam 720 okretaja kardana pri 2250 motora
a ima ta neka verzija brzog kardana
1060 kardana pri 2250 motora koji bi mi bolje odgovarao zbog manjih obrtaja motora pri radu ...
 

Prilozi

  • P1320030_resize.jpg
    P1320030_resize.jpg
    59.5 KB · Pregleda: 533

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
treba ti ovo
cijeni se 200 EURA ya IMT je
slika-498609-2012-12-1356592794-default.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
attachment.php


Neznam kako se ovo vama čini ali za mene nije dobro , u transportu sve stoji na samo ova 4 bolcna koji su veoma malo udaljeni jedan od drugog (ako sam dobro razumiokonstrukciju a izgleda da jesam)

Za kopanje je dobro ali bi opet bilo bolje da su ta dva bolcna malo dalje jedan od drugoga , ili da ima neki toplink kako reče power

Inače izrada je vrhunska ali proračun mislim da bi mogao malo bolje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
to i sam i tako mislio, da je raspon nosaca na traktoru veci, ili bar u ovom slucaju da stavi toplink,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Toplink mu nebi baš mnogo značio na ovu konstrukciju jer je ovo sve dosta visoko , da je ovo niže onda bi toplink imao veću funkciju

Ovaj kopač je u prednosti na tvoj što su mu stabilizatori pokretni i može više da ih primakne tački kopanja , samim time umanjuje sile koje djeluju na traktor jer se traktor više ponaša kao kontra teg a ne kao ''nosač''
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
istina da je sve visoko, jedino na stroju toplink da kaca visoko, a neynam sta cu ja dobiti kad od svoga okrenem stope nazad, malo cu se o tome razmisliti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Uvijek pokušavajte da kopate preko stabilizatora tako da su oba prilično jednako opterećena
Ja uvijek tako praktikujem sa mojim bagerčćem jer je on dosta lagan a i nije nešto mehanički baš najjači , uznači nikada ne kopam bočno uvijek se namiještam da kopam preko stopa ili točkova , tako sam daleko stabilniji
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Prednost mu je i kod bocnog kopanja, manja vjerojatnost za prekretanje traktora

ja kad oslonim tezinu traktora na stroj, a ima je par tona, plus tezina stroja, ne vjerujem da ce bii problem izvrtanja, ali opet normalno da ne treba izvlaciti max, samo da ja rijesim kacanje, a mogu gornje kacanje da stavim jos dva paralelna kacanja na nosace kabine, lijevo idesno, pa na stroj, tako da bih imao na sredini dv toplinka i ova dva pored tockova, ukrute poluga i nema da mrden, abryo bi se sve montiralo, max. 5 min yakacena i pumpa i sve.

images


A za ova 4 bolcna je bas svejedno kako su oni postavljeni, ovako je jos najbolje

ajd nek bude.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
powershift kaže:
ja kad oslonim tezinu traktora na stroj, a ima je par tona, plus tezina stroja, ne vjerujem da ce bii problem izvrtanja, ali opet normalno da ne treba izvlaciti max, samo da ja rijesim kacanje, a mogu gornje kacanje da stavim jos dva paralelna kacanja na nosace kabine, lijevo idesno, pa na stroj, tako da bih imao na sredini dv toplinka i ova dva pored tockova, ukrute poluga i nema da mrden, abryo bi se sve montiralo, max. 5 min yakacena i pumpa i sve.
Mozes zavariti trokut, jednu stranicu stavis izmedu plocevina za poteznicu, pricvrstis sa 2 ili 4 bolcna na krajevima gore i dolje, a treci cosak na stroj tamo di kopcas toplink
To bi bilo super tako
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
na bageru kacanje na samo jednom mjestu, a na traktoru preusko, nije dobro za bocne sile. Slicnan ideja je postoajla ali ne trokutovi nego dva paralelno spojena pravokutnika pricvrscena na vanjske strane nosaca poteznice, ali mi se cinilo i to preusko, a dalje bi islo sistem kopcanja kubota, bolcn, kuke. cim crtas ovo, daj mi link tog programa da si to skinmem
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
I do sad je bilo na bageru samo na jednom mjestu

Imas ga na kompu, to ti je paint :D imam i inventora ali se nisam sjetio da u njemu nacrtam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Evo ovako sam ja zamislio nosač na svom traktoru. Sve je nacrtano u realnom odnosu, ali nema još svih rupa i nekih detalja na slici, ali to je uglavnom to. Na ove dvije okomite ploče s kukama će se gore zakačiti, u sredini nasloniti i dolje klinom osigurati šasija rovokopača. Ujedno će te dvije ploče služiti kao nosači gornje poteznice za prikolicu, samo treba izbušiti 6 - 8 rupa u razmaku od kuke do donje veće rupe. Poluge traktora uopće ne namjeravam koristiti pri kopčanju zbog loših iskustava sa Carlo Pescijem koji je bio na polugama.

rba6q1.jpg


2n0u3iu.jpg


312iusw.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zar rovokopac moze dohvatiti kacnje, ne smetaju mu gume, posto mi se cini da je prilicno kratko od kacanja na traktor do kacanja na stroj.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Zar rovokopac moze dohvatiti kacnje, ne smetaju mu gume, posto mi se cini da je prilicno kratko od kacanja na traktor do kacanja na stroj.

bude mogao. 320 mm je od okomite ploce do vanjskog ruba kuke. Jos cca 250 mm ce biti do sasije. Poanta cijele stvari je da bude cim blize, a da ne smeta nicemu. Na ovaj nacin cu povezati cijeli traktor, da nema slabih tocaka. Ove duge ravne ploce dolaze skroz do nosaca prednjeg utovarivaca, a druga strana im zavrsava na ovim vodoravno postavljenim plocama koje ce se vijcima ucvrstiti na trube traktora gdje za to postoje predvidjene rupe. Ja se nadam da ce biti ok. Nastojim sloziti da bude kompaktno, lagano i funkcionalno. Nijedna od ovih ploca nece biti deblja od 15 mm, osim ovih sa kukama, one ce biti 25 mm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh