• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
pa da jebiga treba mu manja sila da probije zemlju,imas zube na kasiki ili je ravna??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nije neka pretjerana perdnost mala kašika , jednostavno joj mala zapremina i gubiš mnogo vremena dok iskopaš zemlju , ja imam jednu od 25cm i jako rijetko je koristim pri kopanju kanala , isključivo idem sa onom od 40cm jer brže kopam
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ako imam ovi od 60, koja bi jos dobro dosla, da sad ne kupujem 5 kasika, nego samo jos jednu
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Nije neka pretjerana perdnost mala kašika , jednostavno joj mala zapremina i gubiš mnogo vremena dok iskopaš zemlju , ja imam jednu od 25cm i jako rijetko je koristim pri kopanju kanala , isključivo idem sa onom od 40cm jer brže kopam

Savoris, jel imaš koji video onog tvog zelenog stroja u radu? Baš me zanima kako to ide
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
danas bas obratio paznju ne hvata mi dvije komdnde, neke od njih, jali premal protok ili neki problem u razvodnku kako zjocko tvrdi. mada mi se cini sve ok, jer stroj stvarno perfektan, vidi se da nije puno radio
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Savoris, jel imaš koji video onog tvog zelenog stroja u radu? Baš me zanima kako to ide

Imam samo ovaj od utovara , nemam ništa u radu
Ovdje radim na manjem gasu , inače u kopanju ide brže
Pogonska pumpa je ona pumpa od volaan od rusa , ja sam joj napravio drugi prihvat i samo joj okrenem smijer

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fC-cFGH5yKA[/YT]
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Dosta dobro radi. Koja je debljina cilindara u pitanju?
ako se ne varam, Rus ima dvije pumpe, jel? Jednu za volan, a drugu za sve ostalo...?
To i nije velika pumpa. Jednom mi je serviser rekao da pumpa hidraulike nema 45 l protoka kao sto pise nego obje zajedno imaju toliko...?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Sjedim na blatobranima od traktora na koje postavim dasku sa sicom, jer mi je praktičnije. A ima on i svoj sic koji se kači odmah kod komanda na ovo crno željezo natakne se cijec u cijev.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Dobar stroj. Jel obnovljen ili je novije proizvodnje? Vidim da je boja u dosta dobrom stanju. Ima kakav video u radu sa njim?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja sam ga pofarbao a sta se tiče videa tek za mjesec dana iman u planu nešto kopati pa budem snimio.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa ne izgleda ni ona mali na ovim slikama, sigurno da zetorima sa njim muke, ja pojma nemam koliko je moj tezak, ako je ovaj 850 kg, moj ima skoro duplo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Dosta dobro radi. Koja je debljina cilindara u pitanju?
ako se ne varam, Rus ima dvije pumpe, jel? Jednu za volan, a drugu za sve ostalo...?
To i nije velika pumpa. Jednom mi je serviser rekao da pumpa hidraulike nema 45 l protoka kao sto pise nego obje zajedno imaju toliko...?

Za debljine klipova nisam siguran , ako se dobro sjećam da su prva dva vanjska mjera 90mm a onaj na kašiki 80mm
Sve klipnjače na njemu su 35mm , na svim klipovima

Jeste , rus ima dvije pumpe (mislimo na MTZ) , ova od volana je ista kao i glavna pumpa hidraulike na malom vladimircu , oznaka НШ10

Protok je diskutabilna stvar , zavisi od broja okretaja pumpe i stanja pumpe , zapremina je po meni bolje mjerilo
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Slažem se, to je istina. U njegovom katalogu nigdje nisam našao podatke o pumpama, samo piše "protok hidrauličkog sustava = 45 l/min", zbog toga pitam, reko možda znaš
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
backhoe-thumb-1.jpg

moze li ovo zamjeniti grajfer, s tim da bi umjrsto ovog prsta bile vile, prakticnije ga je postaviti, jeftinije za izradu i moze se isovremeno i kopati i havatati
 

Najnoviji postovi

Na vrh