• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma opet ce se to napuniti zemljom, a kod mene nisu ravne , nego su u sredinu udubljene. Ja cu svoje stope okrenuti da su duge prema nazad, da ima bolji oslonac kopd kopanja, siriona je zasad ok, bitnije mi je ov onazad da ima oslonac blize taci kopanja.

Zasto rad sa stopama uvlacanje i izvlacenje, te zakretanje ruke tolikom opterecuje motor, nije valjda da su tako mali cilindri na stopama i zasto su, jer bas puno optereti viuse nego kopanje a ovo je u praznom hodu tako isto i zakretanje ruke.
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ma opet ce se to napuniti zemljom, a kod mene nisu ravne , nego su u sredinu udubljene. Ja cu svoje stope okrenuti da su duge prema nazad, da ima bolji oslonac kopd kopanja, siriona je zasad ok, bitnije mi je ov onazad da ima oslonac blize taci kopanja.

Zasto rad sa stopama uvlacanje i izvlacenje, te zakretanje ruke tolikom opterecuje motor, nije valjda da su tako mali cilindri na stopama i zasto su, jer bas puno optereti viuse nego kopanje a ovo je u praznom hodu tako isto i zakretanje ruke.


mozda zato jer mu treba veci pritisak da digne traktor, tak sam ja jednom na bager probo na leru sve super kopac radiali cim sam probao radit sa stopama odmah se poceo gusit..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a moguce ja da stope i ruku ide preko blokirajuceg ventila, jer ima potreba da stope stoje dignute danima, a taj ventil prigusuje sigurno
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
a moguce ja da stope i ruku ide preko blokirajuceg ventila, jer ima potreba da stope stoje dignute danima, a taj ventil prigusuje sigurno

a normalno da prigusuje ,kao i svaki drugi ventil ili bilo kaj drugo,ali ovobi moglo kaj ti kazes
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Nebi se smio gušiti zbog stopa. Jednom kad ih digneš ventil drži poziciju i ulje ne ide kroz tu komandu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nije da gusi nego znatno opterecava a iaopka nebi trebalo, nema tu nekog opterecenja, kad dizes ili spustas, kad ne radis sa njima normalno da ne opterecuje.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
@powershift
rekao si da se prilikom kopanja traktoru podize prednji kraj? moguce da je nesto sa stopama pa propustaju ulje i onda traktor vise nije na stopama nego je na kotacima i naginje se prema iza ili ti ukrute nisu dobre
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma ne pusta ulje stoji bez problema, sad po logici nebi smio da dize prednji kraj, nisam pouno radio, moguce je da ga je samo malo odigao, nije ga dizao puno, kad budem malo vise radio znat cu, ali ovih dan necu stici, teka za nekih 10 ak dana.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
vrlo lako moguce da mu dize prednji kraj ipak nisu to male sile prilikom kopanja i jos ak je ruka rastegnuta ide on bez problema u zrak
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
To da ti diže prednji kraj je sasvim normalno. ja na mom spustim stope tj. gidnem zadnje kotače traktora u zrak kada kopam tako da se teže povuće natrag i ako previše forsiram sa strojem ili ga povuče za sobom a ako se je dobro ukopao onda uspije da digne cjeli traktor u zrak i stoji samo na stopama a zetor ima 2t. Naravno kada nešto čupaš moraš raditi nježno a ne na trzanje, uglavnom meni nikad niš nije crklo ni na traktoru ni na stroju već godinu dana. A žile i panjeve nikad nemoj čupati jer na njima ljudi lome komplet grane na jbc.:axe:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma i ja cu morati max biti pazljiv, da ne napravim kakvu stetu sad kad sam ojacao kacanja, moze da se potrga nesto na traktoru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moraju da budu prigušivači (ako nema sigurnosnih ventila) u stopama baš da idu sporije i zato se guši , inače bi ti ta komanda bila prebrza i moglo bi lako da dođe do prevrtanja ili neželjene situacije
Ja na mome bagerčiću imam sigurnosne ventile kojima možem da podešavam protok samo na cilindrima od stopa
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ma i ja cu morati max biti pazljiv, da ne napravim kakvu stetu sad kad sam ojacao kacanja, moze da se potrga nesto na traktoru

bolje dva puta pogledaj jel mozes nego da se nesto odlomi il potrze jer bude ona steta malo veca
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Ne moraš nužno lomiti stroj na panju. Postoji određeni princip za vađenje panjeva. Prvo i najvažnije je iskopat jamu sve okolo da bi polomio bočne žile, tada ti ostaju samo one ispod, a pošto već imaš jamu uokolo, jednostavno preokreneš panj sa rukom i to je to. Ili se iščupaju ili popucaju. Forsiranje čupanja panje bez da ga prije otkopaš nema smisla...osim ako radiš sa gusjeničarom ili većim strojevima...al to je neka druga priča
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
tak jak traktorski utovarivac nisu napravili da bi panj iscupal bez otkopa, ai to je normalno dae mora prije otkopat
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
to prigusenje je bzvz, pa nek paze sa komadama

Nije bez veze , vidjećeš :mrgreen:

Ako je ''lakši'' panj samo iskopaš rupu između panja i sebe da panj ima gdje da se prevrne i onda ga potegneš , ako je ''teži'' onda najbrže vađenje je otkopavanje kako reče @zjockoo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma vjerujem da bi sve svega manje desavalo ovo sto najbrajam da je kasika manja
 

Najnoviji postovi

Na vrh