• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Možeš ga smanjiti sa nekim od video konvertera, samo je važno da ne izgubi kvalitetu slike
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
daj posalji neki link, da pokusam, velicina je 1GB, i traje cijelu vjecnost prenos
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Dobra stvarcica nema kaj definitivno treba ići jača pumpa i još malo rutine
I možeš da radis bez frke
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
traktor je tezak 3,5 t, da je malo veci bilo bi idealno, ovako se bojim da nece moci izvuci max iz rovokpaca, A pumpa je mala jer sporo radi, a traktor ni ne osjeca opterecenje, skoro pa duplo veca brzina treba, mada je radio na nekih 900 okr, motora.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
traktor je tezak 3,5 t, da je malo veci bilo bi idealno, ovako se bojim da nece moci izvuci max iz rovokpaca, A pumpa je mala jer sporo radi, a traktor ni ne osjeca opterecenje, skoro pa duplo veca brzina treba, mada je radio na nekih 900 okr, motora.

A gle kopac ce najbolje radit na onom protoku od 80l/min
A da traktor opteretis sa nekim utezima
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
na ovom videu je naprijed imao kasiku, a za ubudeuce cu maorati naci nekakve tegove, kad ne trebam kasiku, vidjet cu koliko ce biti dovoljno.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
slika-42555-2012-12-1356591702-velika.jpg


vrijedi li 110 EURA, cini mi se ok,
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega svaka cast jos malo prakse i bit ce super!!!!!
Korpa izgleda solidno!!!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kod mene su bolcni cini mi se 40, a neznam ovi, razmak bi se dao podesiti ako pase promjer bolcnova.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Gledajući onu dasku u pozadini i debljine pločevine onako od oka rekao bi 30mm, maksimalno 35
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Powershift, jesi li siguran da je sve u redu sa pumpom koju sada koristiš? Gledam ovaj video tvog iskopa i čini mi se jako jako spor...sad...jel mu fali broj okretaja ili je stara pumpa ili nešto... Kako god, presporo mi je to za 33 ccm. Točno tako je radio onaj naš bivši vučeni utovarivač tako dugo dok nisam otvorio razervar ulja i skužio da je usisni filter potpuno zaštopan sa smećem i mašću i talogom od starog ulja. kada sam ga očistio i isto to napravio s povratnim filterima počeo je raditi 3 puta brže. jesi li to provjerio?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
dobro si skuzio, napravio sam amatersku gresku, cijelo vrijeme sam mislio da je kradan na brzo, a bio je na sporom, tako da sam imao nekih 25 litara protoka, zato i jest isao sporo, sad sam probao sa novim kopcanjem na brzom i ide super, mozda i ostane ova pumoa, vidjet cu jos u radu. Radio sam bez prednje kasike i dize prednji kraj kad zagrabi vise, a bio je i traktor okrenut uz uspon pa i to malo odmaze. Zkacio sa gorne kcanje za toplink i jos jedno kacanje dole za poteznicu, i normalno ukrute poluga. Sve je ok, jos cu ga malo testirati, ako bude prevelik za traktor ide na prodaju.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Ajd snimi kratki video u radu sa većim brojem okretaja, baš da se usporedi brzina rada.
Ako ga traktor može nositi bez problema u vožnji onda nije pretežak. Kada radiš trebao bi dići stražnji kraj traktora sa stabilizatorima. Onda neće dizat traktor. Rovokopači su preteški samo ako u transportu prave problem, a u radu bi se i trebao moći vući i dizati sa cilindrima na ruci, to samo znači da su dovoljno jaki. Ja sam sa Pescijem bez brige povukao traktor za sobom kada sam čupao panjeve
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Bez utega nosi rovokopac, ali bi trebalo mozda nekih 100 kg da bude bolje. Sto se tice snage je pomalo prejak za moj traktor, povlaci ga nazad kad povucem kasikom iako je na stopama, ali to je bilo u situacijama kad je na tvrdom (stope nisu ukopane) i jos traktor na usponu. A sta se desava kad komandom koja dize ruku idem kontra i onda kasiku gura dole, onda toplink gura prema traktoru i velike su sile u pitanju, normalno da zaustavim komandu, pitanje je sta bi bilo da ne zaustavim.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Ništa nebi bilo, ako toplink izdrži pogurat ćeš traktor s mjesta. Meni su stope isto klizale po terenu, pa sam zbog toga s donje strane stopa zavario puni pravokutni profi (debeli flah) u obliku trokuta. Bilo bi još bolje da sam stavio u oblik X.
Dimenzije su bile 30 x 30 mm ako se dobro sjećam. Tada se taj dio ukopao u teren i nije više klizao. Kada su stope samo ravne ploče, premali je otpor pa se ponašaju kao skije.
Zavari nešto ispod

Evo našao sam sliku od toga

2wn90ms.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh