• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. IPN100. To mi je bilo najjednostavnije za napraviti. Ne bi škodilo da su rupe malo veće, bilo bi praktičnije.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Da li je tko radio u domaćoj verziji neki lagani traktorski viličar da podiže do cca 3-4 metra? Ovi original od viljuškara su super ali nemam baš tako veliki traktor da mogu nešto ozbiljno s tim nositi s obzirom na njegovu težinu, tako da sam odustao od traženja nešto toga tipa. Mislim da bi to koristio ako treba nešto orezati ili tako za pripomoć, da digne cca 200 kg. Ako budem uspio početi garažu raditi da si podignem nešto materijala. Do sad sam to sve radio s utovarivačem ali bi ovo bilo zgodnije za staviti paletu i sa nje raditi ko čovjek.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Vidi kakav kolega @Krumpironja ima, sigurno bi za tvoje potrebe bio dovoljan, a lagan je
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Iskreno nemam potrebu za tim ali čovjek si svašta razmišlja i ponekad bi možda i našao primjenu pa bi svaki zadovoljio moje potrebe kakav god da je, ovaj od kolege mi se čini taman veličine. Obične vilice na hidrauliku imam složene već dosta dugo i za premještanje strojeva su odlične, ovo bi bilo za visinske radove taman.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,102
Nabavi bilo koji tonski most od viličara. Ja s 3 cilindra univerzalom mogu nosit 600 kg. To ti je čist dosta za ono kaj ti planiraš.
Veliš da imaš one direktne vilice za teže stvari, ovo ti bude bolje za visinske radove..
I ja imam složenu korpu, pa onda beremo trešnje, popravljamo krov, režemo granje.. Za sve se koristi
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Trebao bih malo posjetiti otpad ako bi se našlo nešto takvo pa si ga složiti, puno planova sam si zadao za ovu zimu pa idemo redom. Prvo završim podrivač pa onda da vidimo što ćemo dalje.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,523
3m, a diže 600kg iako taj teret kod mene ne bude nikad dizala, možda 300kg.
Inače sam ga pripasal na traktor, na vilice, a hidraulika za kipanje prikolice upravlja sa dizanjem
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Da kažem i ja koju, upravo uređujem kuću i spasio me, vreće dižem na ovaj način na kat a pijesak samo okrenem da je otvor prema prozoru i lopatom ga praznim, izvezo sam do sada sa njime barem 8 kubika iz kuće i sada vozim materijal nazad za gradnju, jedini problem je na kojem traktoru to mislis koristit jer ovaj moj je na knap za ac, bilo šta slabije ništa ne možeš sa njime jer meni je max nekih 250kg tereta i to se znam zeznut pa bude iskrcavanje prije željene točke, tako da treba gledat čim lakšu konstrukciju i koristit ga u granicama mogućnosti mislim da više od 300kg nije bilo nikad nutra a do sada se prebaco barem 100t grozda i evo sad i gređevinskog materijala
20231108_160631.jpg 20231128_150124.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ma zna bit ovih u prodaji, jako su rijetki ali ima ih, kod mene su 4 ko moja i jedan koji ima samo jedan cilindar za podizanje nema za kipanje, ja sam ga pred 5 godina platio 3000kn tako da je upitno dal se isplati od 0 radit ili se nać u nekom gotovom i preradit ga ali obavezno gledat tezinu priključka, ja se moram do kuće zbilja provlačit sa njim i iznenadio sam se koliko malo moze traktor nosit, u polje je to drugacije tamo je sve ravno pa ide, a imaš i po netu slike kako talijani imaju te viljuškare da stave još i kotače koji nose svu težinu, pogledaj prvo po netu ideje meni je ovo prvestveno bilo za grožde ovo je sad uletilo ovako iz prilike,nije predviđen za građevinu
E da i grede kad sam radio krov na garaži sam s njime dizo, 6m greda 16x14 sam odradio sve.
20231128_150707.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
@jocc šta kazes, ne cini mi se glomazan samo nisam skuzio dal dize 350kg jer ne cini mi se da on ima 350kg

 

Najnoviji postovi

Na vrh