• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lijepo, lijepo. O tome sam i ja razmišljao samo bi mi trebale još hidrauličke hvataljke za rolo bale
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Prva liga..nije težak a pošto imaš mali traktor moči češ lako baratat s njim..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Super.
Koliko kila može mali dić a da prvi kraj ne ide u zrak :?: :?: :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prava stvar, staviš mu naprijed još utega i diže on još i više!
 
B

Bobo

Guest
400 kg mi se cini nakako malo...

jedan covjek ovdje sa IMT 577 bez prednje vuce sa 6 utega (180Kg) naprijed nosi na vilicaru Jumbo vrecu punu kukuruza... malo je gusto uzbrdo, ali po ravnom ide samo tako...

Mislim da bi taj traktor trebao moci dici i nositi vise od 400kg. Koliko se sjecam da i ti imas neke utege naprijed?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Bobo kaže:
400 kg mi se cini nakako malo...

jedan covjek ovdje sa IMT 577 bez prednje vuce sa 6 utega (180Kg) naprijed nosi na vilicaru Jumbo vrecu punu kukuruza... malo je gusto uzbrdo, ali po ravnom ide samo tako...

Mislim da bi taj traktor trebao moci dici i nositi vise od 400kg. Koliko se sjecam da i ti imas neke utege naprijed?
Nije to nikako mala težina..ja sa svojim hurlijem nosim paletu 1000kg i naprijed 150kg utega i to mu je uvrh glave..tak da je 400kg za ovog "mališana"dosta...577 je traktor koji je glomazniji i teži tak da mu nie problem jedna jumbo vreča koja ima cca 1000kg...i opet zavisi od vililčara moj je težak ko sam vrag ima oko 500kg ako ne i više..
 
B

Bobo

Guest
Ovo je 577 stari tip, nema kabinu, naprijed nema one velike utege kao sto ti imas na hurlimannu, vec one crvene s 558... nema prednju vucu, tak da ono... je glomazniji je, ali opet jumbo vreca nije mala stvar ;) Ulaz u dvoriste mu je malo uzbrdo, i naprijed ne moze uc unutra, mora ici na rikverc, da se traktor ne propinje sa jumbo vrecom...

Ovo je IMT vilicar s pritiskivacem, koji ima svoju pumpu, i ukocenja da ne trpi traktorska hidraulika teret. Podizne poluge se skidaju, i vilicar se montira na traktor i rama vilicara postaje sastavni dio traktora. vilicar iam podizanje, nagib, te posmak u stranu a jumbo vrecu digne kao od sale, samo sto ju traktor ne moze samo tako nositi.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ali bobo zaboravljaš da je 577 podosta duži u odnosu na ovog mališu, a poluga ovdje caruje jel :D
 
B

Bobo

Guest
Svjestan sam cinjenice da je 577 duzi, ali opet 400Kg mi se cini malo...

Znaci ovako... tanjurace 24 diska koje imaju 350 kg da bi ovaj traktor s njia "imao posla"

Vilicar nek je tezak sam 200 i jos 400 tereta je 600kg na relativno maloj udaljenosti od traktora. podizna moc vilicara je 1200kg, ali traktor postaje nestabilan s vise od 400kg na vilicama...

Ima i prednju vucu i kabinu i utege naprijed... Svejedno mi se cini da bi trebao dici barem 600kg na vilicama i moci takav teret natovariti na neki kamion, recimo...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ovako viličar je težak oko 300 kg,traktor ima 1500 kg sa 60 kg utega naprijed,s tim da ima dosta duge poluge za kopčanje,i šta je vrlo bitno da je traktor kratak,Bobo 577 ima sigurno 2 tone s tim da je možda i metar duži od moga Same-a,nevidim šta se tu uopče ima za uspoređivati,meni je to sasvim dovoljno za njega jer meni je to prvenstveno za nosit kašete sa grožđem i sl.ako mi treba nešto teže imam rovokopač i dižem bez problema 2 tone ....
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Danas sam se sjetio poslikati svoj viljuškar koji koristim prvenstveno za dizanje bala i tu i tamo za skidanje paleta gnojiva kod člana seljačeka :D


 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
tomica zetor kaže:
a pumpu tjeraš s kardanom?
Da, jer na kinezu nemam razvodnik s komandama. A kad je na landiniju onda ovaj lajtung koji je sad uštekan ispod ručica na viljuškaru prikapčim na traktor i puno je jednostavnije za raditi.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo i moj viličar
i544007_DSC01352.JPG

i u radu
i544006_IMG0079.JPG
 
I

ivanm

Guest
kak se kreću cijene viljuškara? imam sad jedan u planu 1600kg 3.5 metri diže ovakav kakav je tvoj vinogradaru i tip hoće 4000 kn a i dal bi mislim za 3500 pa me zanima jel to ok cijena? :scratch
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
to je OK cjena pa ja sam za svoga dao 10000 kn al diže 5 metara, ima klip za nagib jedino nema posmak a što bi trebalo jer je lakša manipulacija viljuškarom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh