• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

I

ivanm

Guest
bole kaže:
to je OK cjena pa ja sam za svoga dao 10000 kn al diže 5 metara, ima klip za nagib jedino nema posmak a što bi trebalo jer je lakša manipulacija viljuškarom.

ima frajer 6m 3 tone za 6000kn
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Jaga... za šta koristiš taj viljuškar ......nekako mi slabu konstrukciju ima
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Za suhe rolo bale jer mi samo takve i trebaju za konje! Za podizanje manje kilaže na paletama, za berbu trešanja itd! :) :) :) :)
To ti je prepravljeni viljuškar iz onog malog na el. pogon! Platio sam ga 1500 kn i posao majstora 1800 kn i to je to!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Jaga kaže:
Za suhe rolo bale jer mi samo takve i trebaju za konje! Za podizanje manje kilaže na paletama, za berbu trešanja itd! :) :) :) :)
To ti je prepravljeni viljuškar iz onog malog na el. pogon! Platio sam ga 1500 kn i posao majstora 1800 kn i to je to!
i mislio sam da ga koristiš za neke lakše radove .koliko mu je maximalna nosivost sad kakda si ga prepravio.....
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Piše da mu je nosivost 1500 kg! Dizao sam prijatelju jugića na prikolicu da ga odveze na otpad. Nije problem u nosivosti već u vilicama jer se počinju savijati na krajevima. Da sam ostavio orginalne dizao bi bez problema 1.5 t. Stvar je i u traktoru jer sa zetorom ne mogu dići teže stvari jer mu se diže prednji kraj!
 
M

Mile1989

Guest
Jaga jel bi mi mogao reći koliki ti je razmak između jedne i druge vilice, i kolika im je dužina?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
:supris: :Dprava podizna visina imal 6m od betona do vilica,inace pravi stroj
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
ma ima ovdje i vise od 6 metara....sa manjim traktorom ga ni praznog ne bi smio podic tako visoko...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo,ovde postavljam pitanje.Imam stup od viljuškara koji je u sklopljenom položaju visok 3 metra,kad se rastegne ima oko 5 metara.Na njega sam nadogradil još nekaj,nije bitno.Uglavnom,to sve sad ima oko 500 - 600 kila.Da li bi to IMT 542 mogel nositi na sebi?Ako nebi dal bi bilo bolje staviti neku osovinu,jer se ovo ne koristi kao klasični viljuškar,nego ima drugu namjenu.Znači kad traktor stoji na mestu,to bi trebalo biti ok,al interesira me dal bi 542 mogel podići na polugama taj teret i kak bi se ponašal v transportu po raznim putevima.
Da napomenem.On ne nosi nikakvu drugu težinu osim svoje,znači tih nekih 500-600 kila.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imt ti digne i mnogo više nego tih 600kg samo će ti bit problem to nosit jer imaju dost lagan prednji kraj.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
I meni je to nekak sumnjivo,danas sam išel pogledati i moram dosta nisko kopčati,a ostaje mi gore još 2 metra pravog tereta tak da mi se baš ne sviđa to.A neznam v kakvom stanju je pumpa na traktoru i dal bi opće podigla.A utege nebi htel nametati,to je nužno zlo ako baš.Ak ne nikaj drugo,bum ja njemu osovinu složil i nek se on vozi.
 

nikolaMF

Novi član
Tu od
12 Kol 2010
Poruka
26
Evo,ovde postavljam pitanje.Imam stup od viljuškara koji je u sklopljenom položaju visok 3 metra,kad se rastegne ima oko 5 metara.Na njega sam nadogradil još nekaj,nije bitno.Uglavnom,to sve sad ima oko 500 - 600 kila.Da li bi to IMT 542 mogel nositi na sebi?Ako nebi dal bi bilo bolje staviti neku osovinu,jer se ovo ne koristi kao klasični viljuškar,nego ima drugu namjenu.Znači kad traktor stoji na mestu,to bi trebalo biti ok,al interesira me dal bi 542 mogel podići na polugama taj teret i kak bi se ponašal v transportu po raznim putevima.
Da napomenem.On ne nosi nikakvu drugu težinu osim svoje,znači tih nekih 500-600 kila.


imt bi to trebo drzat bez problema,ak moj sused vuce tanjuracu od 24 diska s njim a ono ima sigurno 400-500kg.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
imam jedno mozda malo bedasto pitanje :)

Kad su vam ti viličari otkopčani, kako ih fiksirate?
da se ne prevrne?

Pitam zato jer mi najvjerojatnije dode jedan kran, te ću ga sredit za prikopčat na traktor.
Al me muči samo to parkiranje....
Pripremit jednu punu (natovariti paletu sam nekim otpadom) paletu, pa kad ga ne koristim utjerat ispod i tako ostavit?

Na koju visinu navarit kopčanje?

Sve primjedbe i prijedlozi dobrodošli.
a moze i pokoja slika "parkinga" :D

Fala
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Parkiraj ga tik uz šljivu ili neko drvo pa ga privežeš lancom da se neprekrene
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-podesi visinu kopčanja tako da kad spustiš na hidrauliku viljuške klize po površini
-ja na svom imam dva točka s prednje strane tako da oni podupiru kad otkopčavam, inače uvjek ga otkopčavam na drvenu paletu
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
-podesi visinu kopčanja tako da kad spustiš na hidrauliku viljuške klize po površini
-ja na svom imam dva točka s prednje strane tako da oni podupiru kad otkopčavam, inače uvjek ga otkopčavam na drvenu paletu
Ajd poslikaj taj svoj sistem sa kotacima i parkingom :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh