• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Prvi put čujem za izraz grana, mi smo to uvjek zvali jaram.

To nije nikakav problem ni doma složiti a za radionu ako trebaš znam ti za ručni viličar (visoko podizni) koji u gornjem položaju može služiti kao radni stol.
Za to za kaj si ti napisal da tebi treba dušu dalo.

Ovakvi kakav ima i preuređiva Zetorboy su po pet pa nadalje soma kuna a takav lagani jaram nebu za te novce našel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Jaram, grana...ima raznih naziva.
Ovo drugo me zanima, ak nisu preveliki novci.
Da se najti. Pogotovo tam pri njega na otpadu u Selima.

Ma nek dela kaj hoće, samo velim da bi meni bilo šteta prepravljati gotovu stvar, koja može služiti i bez traktora.
Po ravnom taj može spustiti paletu s prikolice, npr.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Skupo bu to tebi, ali pitam pa ti javim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da za ZJ-a ništ nije skupo ako odgovara njegovom standardu inače kod tih jarmova što su manji laganiji to skuplji .:(sweat):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
A gle, znam ja i za jedan mali jarmič gde leži, ali treba na njemu raditi .... a kad?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Imam već dugo jednu ploču za prednji utovarivač s vilicama i cilindar za bočni pomak, samo treba napraviti noseći okvir.
To bu za prenesti paletu s drvima od štaglja do podruma i slično, no, nemre spustiti paletu s prikolice.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ budući da baš nemamo vremena za raditi po strojevima (utvrdil Muhač) napraviš kak sem ja lagani prednji utovarivač sa samo dva celindera . Napred je nosač sa dvije igle koje kad se spusti su u vodoravnom položaju , mogu se okrenuti prema gore i dobre za bale i sl . Rama se sa iglama skine i cijeli rušt drže po dva klina sa svake strane skine ga i nosi jedan čovjek bez napora (jedino nije pofarban).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Imam već dugo jednu ploču za prednji utovarivač s vilicama i cilindar za bočni pomak, samo treba napraviti noseći okvir.
To bu za prenesti paletu s drvima od štaglja do podruma i slično, no, nemre spustiti paletu s prikolice.
S obzirom da znam konfiguraciju terena na tvom dvorištu ja bi na tvojem mjestu za to napravil vagon s dvije šinje.
Konji su pokriveni (da se ne prehlade), dok ti to raspakiraš, popališ, prikopčaš ..... odradiš kaj imaš, pa sve zapakiraš..... i sunce bu ogrijalo.

Mam s tom pločom u njuškalo jer nikad nebu došla na red.


Ovo kaj Željkić veli da si je složil mi se na prvu činilo kao igračka.
Ali moram priznati da mi se dopada, a naročito zato kaj je lagano i funkcionalno. Bez komplikacija, za malo novac dobar pomočni priključak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ budući da baš nemamo vremena za raditi po strojevima (utvrdil Muhač) napraviš kak sem ja lagani prednji utovarivač sa samo dva celindera . Napred je nosač sa dvije igle koje kad se spusti su u vodoravnom položaju , mogu se okrenuti prema gore i dobre za bale i sl . Rama se sa iglama skine i cijeli rušt drže po dva klina sa svake strane skine ga i nosi jedan čovjek bez napora (jedino nije pofarban).

Teško mi je sve prek 5 kila...
Kad dojdeš u moje godine, buš znal i zakaj :)

:eek:....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Od čega se dobije tu bolest,jer ja u 54toj je još nemam,možda zbog toga jer svaki dan nešt radim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
abart to je preventiva da ne dobiješ tu bolest jer kad ju imaš onda je kasno za :icon_pray::icon_pray: !!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,555
Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Samo velim da je šteta upropastiti takvoga gotovoga kakav je.
Radije negdje nabavi granu i napravi traktorskoga posebno.
Kaj je to grana?



H rama s cilindrom i vilicama.


Ovi dva se dopisuju ko i Muju i Haso a mogli se dovikivat prek brijega.:(clap)::icon_winkle::(y):
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Samo velim da je šteta upropastiti takvoga gotovoga kakav je.
Radije negdje nabavi granu i napravi traktorskoga posebno.

Kolega ja tebe ne razmem, ili ti mene. Zakaj bi upropastio stroj ako ostaje u ovakvom stanju kakav je sad, samo budem kotače bliže spreminku ulja stavio, to budem upasao (kotače mislim) na konstrukciju od trotočja, kraj spremnika ide ovakav razvod https://www.trgo-agencija.hr/razvod...apacitet-60-litara-max-pritisak-350-bara.aspx na koji spajam crijevo od kipe od traktora, a na drugi kraj lajtung od spremnika od viličara, i izlaz na klip van, onda razvodnikom reguliram kaj mi treba, ručno ili traktorski. Duple vilice imaju opet prednost nad time šta je rade dosta lagan i vjerojatno bi mu odizalo prvi kraj, tak da te vilice na kojima su kotači ujedno budu služili kao stabilizatori (bar sam tak ja zamislio) kad delam građevinu ili nešta de bude radio u mjestu.
Neznam kaj sad tu nije dobro i kaj je šteta tu sad ak je sve u stanju kak je sad, samo dorađeno?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,170
Ma diže on do 600-700kg ukupne težine bez brige. Kolega godinama slaže rolo bale s viljuskarom, očito je neki lakši viličar. Moj je 700kg i pretežak je..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kolega ja tebe ne razmem, ili ti mene. Zakaj bi upropastio stroj ako ostaje u ovakvom stanju kakav je sad, samo budem kotače bliže spreminku ulja stavio, to budem upasao (kotače mislim) na konstrukciju od trotočja, kraj spremnika ide ovakav razvod https://www.trgo-agencija.hr/razvod...apacitet-60-litara-max-pritisak-350-bara.aspx na koji spajam crijevo od kipe od traktora, a na drugi kraj lajtung od spremnika od viličara, i izlaz na klip van, onda razvodnikom reguliram kaj mi treba, ručno ili traktorski. Duple vilice imaju opet prednost nad time šta je rade dosta lagan i vjerojatno bi mu odizalo prvi kraj, tak da te vilice na kojima su kotači ujedno budu služili kao stabilizatori (bar sam tak ja zamislio) kad delam građevinu ili nešta de bude radio u mjestu.
Neznam kaj sad tu nije dobro i kaj je šteta tu sad ak je sve u stanju kak je sad, samo dorađeno?
ne treba ti nikakvi razvod , samo ubaci trokraki i brzu spojku za na traktor .

kad radiš na traktor ventil na pumpi mora biti zatvoren ..a kad radiš na ručnu pumpu kroz brzu spojku ne može curiti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj to na linku nije trokraki ventil, samo prekršten u razvodnik?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je razvodnik , 3/2 , tri priključka , dva položaja , upravljan ručkom ,itd..,,itd
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kod ventila? :icon_scratch:
Ne bi ni prvo pitanje postavil da znam razliku. :icon_redface:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Da, u teoriji bi i štimalo, samo neznam u praksi jel taj ventil na pumpi od viličara , jel može izdržati 180 bara pritisak kolki je u instalaciji na traktoru.
Ak prdne ventil onda imam opet trošak veći neg da uzmem ovaj razvod od 150 kn, kojeg bi nakon tog vjerojatno morao uzeti, mislim, neznam, predpostavljam samo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliko idim na slici ovo o pumpa prva petoletka a ona može i 350 bara ako treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh