• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
evo riješena i hidraulika :eek:))

fotografija48.jpg


šuma striborova :)
fotografija47.jpg


malo za poteznicu napravljeni predugi lajtunzi al ok...
poteznica ima cca 10 cm hoda, i za normalno rukovanje nagibom čisto taman, tj. nagib radi :D
fotografija46.jpg


to je samo privremena poteznica,uskoro ako Bog da bude i prave dužine...
fotografija45.jpg
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Moja primjedba je na ove L profile vertikalne za koje kopčaš poteznicu, sa njima si si zatvorio vidno polje prema vilicama..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Skladištar, jel se oba razvodnika mogu "pretvoriti" u jednoradne?
Ima li koji od njih držanje ručice u položaju s automatskim isključivanjem?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Moja primjedba je na ove L profile vertikalne za koje kopčaš poteznicu, sa njima si si zatvorio vidno polje prema vilicama..

ma znam jasno mi je to, al malo prakse i ide, a tolko kolko budem ga ja koristil bude islo,
na te profile sam išao zato kaj sam mogo nabušit rupa za različitu visinu kopčanja poteznice, od vinogradara traktora, pa do 150 i nesto KS :) (koja ja nikad nebum imal) :D
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Skladištar, jel se oba razvodnika mogu "pretvoriti" u jednoradne?
Ima li koji od njih držanje ručice u položaju s automatskim isključivanjem?

Imam dve ručice, jedna je normalna, a druga ima onaj šrafek kaj odšrafiš i onda pumpa u jedan izvod, a u drugi ima prazni hod.
Kad kipam držim ručicu prema dolje, kad stavim da se kipa spušta potegnem ručicu i ostane u tom položaju (ima ko onaj neki zub).
To me Mario naučil za taj šraf, prije me ubijalo kad sam spuštao kipu da "fila" ulje na onaj izvod di ništa nije priključeno i onda bezveze se motor guti i muči se pumpa od hidraulike....
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Danas smo malo sprobavali...
Stari šrafil kotače na preši, pa ju dizali :D
Visina dizanja cca 3,5 m

fotografija1-1.jpg


fotografija2-1.jpg


p.s. preša je inače na prodaju :D :D
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Evo mog viljuškara:


Viljuškar diže 4 metra i nosili smo s njim paletu od 1300kg. Sam je težak 700kg i s njim radi Zetor 6245.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Al Zetor sigurno leti s 2t tereta :D

To smo istovarali umjetno gnojivo i to ide samo u rikverc i to jako polako. Probao sam rukom dizat prednji kraj, jedva da dodiruje podlogu. I nije taj viljuškar baš dobar za traktor jer odlazi hidraulik. S njim dižem bale na štalu i još šta treba sa paletama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To mu je granica na hidrauliku,a na prednji kraj svezi betonski blok od 100kg i nema dizanja u laganom radu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
To mu je granica na hidrauliku,a na prednji kraj svezi betonski blok od 100kg i nema dizanja u laganom radu.

Ma ne diže se on i može se još uvijek upravljati s tim teretom i sve ide bez ikakvog tega, ali naravno u rikverc drugačije ne ide.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Malo smo proluftali viličar, trebalo u sumi izvuci tj,podiguti dva veća komada.....
Pa nabacio dvije onako na brzinu

DSC_0046.jpg


DSC_0045.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Poslužio sam se s ovim malim viljuškarom juučer, posudio od kuma za probu, skidao sam drva na paletama sa prikolice.





Morao sam preraditi prihvat za top-link da bi mogao raditi sa ovim hidruličnim.




Dakle, ovo je kran od malog električnog viličara do 1t nosivosti sa 80 cm vilicama koje su produživane na 105 cm i to je sve tako slabašno, no poslužilo je odlično i zadovoljan sam. Jako mi se sviđa taj priključak tako da ćemo do kraja godine kuputi jedan pravi koji će biti dostojan da ga Same nosi :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh