• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trebam korisne savjete

Z

zac

Guest
Kupio bih polovni traktor od 5 000 do 6 000 €, do 70 ks, pogon na 4 kotača. Molim vas da mi date neke informacije, kakva su vaša iskustva s kupnjom, na što trebam obratit pažnju i sve ostalo što bi mi moglo biti od koristi.
Hvala unaprijed
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Teško buš dobil dupljaka za tak malo novaca.
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Teško buš dobil dupljaka za tak malo novaca.

Hmm , veliki traktor bi mogao dobiti za te novce ( 100 - 170 KS ) , samo kuda će sa njim ?
Kod nas u okolici su se Torpedo RX traktori prodavali već od 4.000 € ali za te novce se moralo i malo uložiti da ih se stavi u red i rad.
 
Z

zac

Guest
Slažem se. Gledao sam malo po oglasima i ne mogu vjerovat da traktori stari 30-tak godina drže cjenu.
U čemu je kvaka?
 
R

Ratarko

Guest
Da , baš tako , traktor 30 godina star se prodaje za 70 % nabavne cijene u ono doba . Krenio bih od sebe ...
Imam IMT 539 . Kupio sam ga 1986 godine , star je 21 godinu . Kada bih ga prodavao moga obih tražiti 3.000 € za njega a u ono vrijem me je koštao 4.500 € . Tko je tu luđi , ovi što kupuju polovno ili ovi što prodaju tako skupo ?
 
Z

zac

Guest
ÄŒuo sam da je Zetor dobar traktor. Da li bi se tu dalo nešto iskombinirat'?
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: Ne znam koliko je pravilno usporedjivati cijene onda i sada... Koliko sada kosta novi 539, pa onda racunaj cijenu polovnog... Ako ne znas, novi s kabinom i kompresorom (dobra, stara linija) kosta 68 000Kn, preracunato u € iznosi: 9300€, tako da mislim da je cijena polovnog opravdana, tim vise jer je to univerzalan "mali" traktor koji ide svuda i moze posluziti sa sve operacije koje postoje ;)

@Zac: Nemam pojma, ali za 5-6 000€ ces tesko nesto iskombinirati od 70ks da ima prednju vucu, a da nije zrelo za generalku i izganjano...

Ne znam sto da ti preporucim, no u letimicnom pregledu plavog oglasnika sam vidio par starih IMT-a 577, no njih izbjegavaj u sirokom luku, jer boluju na prednju vucu, i nikada ne znas sto kupujes :( Novi su OK, ali polovno NE!

Uglavnom, zetori (koliko sam uspio vidjeti na brzinu)bez prednje vuce se krecu oko 6000€ tako da ne znam sto da ti preporucim...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zetor je jako dobar traktor. Ja imam 5340, dupljak, 63 ks, kupljen 1997, i sada je takvom cijena oko 10 000 eura i više.

Ratarko, da li si siguran da bi dobio 3000 eura, koliko bi ja onda dobio za 542 isto 86?
 
Z

zac

Guest
Kad se taj model 5340 počeo proizvodit? Ako tvoj iz 97. vrijedi 10 000 €, onda bi se nešto stariji moga nać povoljnije.
p.s. Nije bitno da ima 70 konja, bitnija je vuča.
 
R

ROKI

Guest
Za te pare možeš kupiti Belarusa MTZ-82 sa malo radnih sati star 10-ak god. i u dobrom stanju. Traktor ima 81 ks i puca od snage! Baš se jedan prodaje u Slavonskom Brodu pa sam ga stao pogledati. Zetor je super,al za te pare nemoš ga naći, a da nije isteran do kraja.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam kad se počeo proizvodit, ali traktor je zbilja super. I nikad nebi uzeo radije Rusa.
 
R

ROKI

Guest
Jedno vrijeme sam radio sa Zetorom 4340 i traktor je stvarno dobar. Mi smo mu malte ne mast vadili, ali on je samo išo i išo bez problema. Svidja mi se kod njega prostranost kabine, ima mjesta ko u priči. Dosta je izdržljiv traktor, ali i troši bome. Radili smo uvijek zajedno Zetor 4340 i IMT-560 i Zetor je uvijek više trošio dok je posla neznatno više napravio ili su imali isti učinak (kako kada i gdje).
 
R

Ratarko

Guest
Zar ima išta da se kvari više od traktora tipa Rusa-a ?
 
B

Bobo

Guest
mario kaže:
Ratarko, da li si siguran da bi dobio 3000 eura, koliko bi ja onda dobio za 542 isto 86?

Nije meni upuceno, no kad on ne odgovara, ja cu iznijeti svoje misljenje:

Ako je imalo dobar, ide za 20 000Kn bez problema. Ja bih za svog koji je najizganjaniji traktor u selu mogao dobiti 15 000Kn, no ne isplati se taj traktor prodavati, pogotovo meni koji s njim radim jos uvijek dosta poslova.

Za 542 ne bi dobio puno vise (bar ja za njega ne bih dao), jer u radu trosi vise od 539, a u transportu manje. 542 ima motor isti kao i 539, ali je tezi zbog masivnijeg prednjeg mosta i koljevke, te zbog 5-brzinskog mjenjaca i vise "limarije". Na prvi pogled nikakva razlika, no osjeti se jako na rezervoaru.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Å to se tiče potrošnje neznam, ali kad treba nešto teže na hidrauliku nosit onda se itekako osjeti, i sami ste rekli da je 539 dosta jak samo da ima više kila, pa to je onda najbolja kombinacija 542.

539 ima 40 ks, a 542 42 ks.
 
R

Ratarko

Guest
Nije meni bio problem odgovoriti , zaboravio sam jednostavno .
Mislim da za svoj IMT 539 dobijem 2.500 € bez većih problema a ovu cijenu od 3.000 € sam napisao samo da istaknem koliko je to blizu one kupovne cijene od 4.500 € koju sam dao za njega prije 21 godinu , 21 GODINU !
Traktor ima 7.500 radnih sati , za IMT-a je to blizu generalke ali nije pravilo .
 
R

ROKI

Guest
O tome bi mogli raspravljati. Kvari se on to stoji (pogotovo ovi današnji rusevi dok su oni stari nepoderivi), ali ima još nešto kod ruseva. Kad ih ljudi kupe onda dobar dio njih uopće neodržava taj traktor nikako jer: To je rus i on može ić i bez ulja, nema tu podmazivanja i održavanja, SAMO teraj! ;) Potrebno je malo više održavanja i kontroliranja tog traktora jer je jednostavno takav kakav je. On daje puno od sebe u radu, ali zauzvrat traži više pažnje pri redovnom održavanju.

Nestručno rukovanje je takodjer velika stavka. Malo ko ga zna pravilno voziti i pravilno raditi sa njim i iz toga takodjer proizlaze kvarovi. Pitaj nekog ko ima rusa jel radi sa plivajućim hidraulikom il jel nedaj bože ore sa plugom bez točka? Za plivajući hidraulik malo tko i zna da ga ima ili ga nezna koristit i zato moraju orati sa točkom. Dosta je caka koje ljudi neznaju o Rusu. Neosporavam činjenicu da se Rus nekvari, kad bih reko da to nije istina lagao bih. Imam ga i popravljao sam ga dosta puta.
 
S

sapat

Guest
ja da kupujem polovni traktor, uopće nebih razmišljao koji se koliko kvari i troši... već bi gledao da bude što MLAĐI i da djelova ima maltene i na kiosku za kupiti... logićno je za očekivati da će se svaki kvariti, ali treba gledati samo da bude što mlađi zbog zamora materijala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh