• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
crna tresnjina uš

mozete mi preporucit koji je prepart najbolji za suzbijanje ,uništenje
tresnje su obrane !!!!
i ako netko zna za neku literaturu o tresnjam,pocetnik sam pa bi mi svakakva pomoc dobro dosla
HVALA
 
Posljednje uređivanje:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Za sve koji bi se htjeli baviti trešnjama bilo bi dobro da nabave ovu knjižicu od HSS. Košta nekih 30 kn.


A za ostale ću izvaditi iz raznih knjiga što imam, no mogu i iz ove dok ne nabavite.
zvao sam i nema vise ovih brosura

jel ima netko voljan da mi kopira i posalje postom ,bio bi mu jako zahvalan

hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
također..... ako netko ima pliiiiiiz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Joj imam ja ali sam zaboravio totalno i Vitomiru poslati. Uh. Evo prvo Vitomiru pa onda tebi.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
možda ubaciti negdje u skener pa poslati mailom...

jel treba adresa ?

thx
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Joj imam ja ali sam zaboravio totalno i Vitomiru poslati. Uh. Evo prvo Vitomiru pa onda tebi.


imaš li ovo negdje na serveru za download?


i jel zna neko zašto trešnjama puca kora? imam nekoliko mladih sadnica,jako dobro napreduju ali i m kora puca.šta mi je činiti da to spriječim?
 
D

Duro

Guest
u cemu je razlika u podlogama gisela 5 i maxma?

Osnovna razlika (osim drugih osobina: podnošenje različitih vrsta tla tj. osobina tla ...) je u visini tj. ako je podloga sejanac tada je visina 100% ( cca 6 metara), maxma 14 "nosi" 70% od takve sadnice a gisela5 oko 50% ( tj. na Giseli5 u "punoj" starosti (cca) max. 3 m.).
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
Rasadnik Dominant, Metković
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Sada kada je riješeno, gdje nabaviti sadnice, moje je pitanje gdje dobiti podloge (Giselu ili neku drugu slabobujnu)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
pa valjda tamo u rasadnicima, vjerovatno bi prodali i podloge. Evo ovdje http://tresnja.net/ se može nabaviti sadnice trešanja i podloge Gisela 5A i MaXma 14
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

grofica

Guest
trešnja

Molim vas,ako tko ima kakva iskustva sa trešnjom Čkalov,neka mi kaže nešto o njoj
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Zanima me da li netko od vas ima iskustva sa mini trešnjama. Kad daju puni urod i kolko ?
 
V

vocne sadnice

Guest
Sadnice tresnje

Koje su karakteristike podloge lucia 64 i da li je bolja od kolta i gizele?
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
kako najjednostavnije i najjeftinije zaštiti stabla trešnje od mraza ?
radi se o manjoj količini, 10-ak stabala visine oko 4 metra,
negdje sam čuo(pročitao) da ih se može pokriti agro folijom ,
e sad kojom vrstom folije, ima ih stotine vrsta i debljina , i gde se može
kupiti takva folija ( po kojoj cijeni ) .
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
bok.,koliki su troskovi proizvodnje tresnje po hektru?

http://www.tportal.hr/biznis/poslovni_vodic/56639/Slavonac-uzgaja-tresnje-pod-plastenikom.html

Očito ozbiljniji uzgajivači nisu prisutni pa nema odgovora al evo nešto od našeg forumaša.
Sobzirom da treba trešnju zaštitit i mrežom (zbog leda i ptica) a i najlonom zbog kiša ja bi se osobno odlučio za ovakav vid proizvodnje velika stavka u proizvodnji je berba a radne snage za taj posao teško dobit u ovom slučaju raniji rod veča cijena a tim i veče dnevnice pa lakše do radnika,tako ja to kontam....
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...evo, danas snaša i ja nabrali prvu korpu ovogodišnjih ranih trešanja...neke sitne trešnje, sortu ne znam, imam to jedno stablo, sad je staro oko 15 godina...90% pojedu ptice, a tu jednu korpu nosim tek toliko da se malo pohvalim na tržnici...
...kvaliteta im je nikakva u usporedbi s kasnijim sortama koje imam, al za ovu jednu korpu dobit ću i do 300 kn :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh