• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
tibor88 kaže:
kod mene se flakserice operu mozda jednom ili dvaput godisnje. inace se samo trava malo skine rukom ili se koji put lupi i strese da padne trava dolje bas da se ne istrese u autu ili garazi. nece se rastopit od malo trave.

nego sta mene zanima, koja je razlika izmedju trokrakog i cetverokrakog noza? imam cetverokraki i uz malo truda stvarno moze svasta prerezati. ali nije to problem, nego trnje, deblja suha trava i ostale gluposti. dali bi trokraki bolje usitnjavao masu?


manje krakova = mekša trava

više krakova = drvenaste stabljike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
evo jutros sam kupio nov trimer VILAGER 1.9ks 7,7kg
cijena 430KM iliti 220evrova
garancija godinu dana , prodavac je ujedno i ovlasteni serviser sto mnogo pojednostavljuje stvari kod njega sam i ostavio da ga razradi
a kada sam ga donio kuci kosio sam silkom neke laganije stvari tako da jos nemogu dati pravu ocjenu ali djeluje mi zvjerski jak na dodavanju gasa


abcd0007na.jpg


abcd0007na.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
hajd sad navali sa košnjom da mi javiš kako radi motor jer želim od vilager kupiti motornu prskalicu pa da vidim jel to to. :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
iskreno da ti kazem da i nemam nesto pretjerano posla za njega
ali kao i sto sam znas kao i svako sa kim sam pricao da cim ga nabavis toliko sam sebi posla nadjes da to nije normalno , imam neke medje za krcenje na selu pa cu otici malo ga probati i u muskim poslovima

ajd ja cu tebi rezultate trimera a ti meni prskalice posto i ja planiram nju kupovati ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savoris kaže:
iskreno da ti kazem da i nemam nesto pretjerano posla za njega
ali kao i sto sam znas kao i svako sa kim sam pricao da cim ga nabavis toliko sam sebi posla nadjes da to nije normalno , imam neke medje za krcenje na selu pa cu otici malo ga probati i u muskim poslovima

ajd ja cu tebi rezultate trimera a ti meni prskalice posto i ja planiram nju kupovati ;)


dogovoreno .koliko su prskalice tamo kod tebe?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
cini mi se da je 25tica 430 marki na najskupljem mjestu , ima i jeftinije nisam detaljno istrazivao cijenu
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozz
Imam jedno pitanje,radi se o novom husky 345 Rx(nova,2 rezervara benzina),danas čistim filter i primjetim da je spužvica dosta masna,da ima dosta ulja na sebi,jeli to normalno za nove trimere.To je vjerojatno još tvorničko ulje ili..?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
belscak kaže:
Pozz
Imam jedno pitanje,radi se o novom husky 345 Rx(nova,2 rezervara benzina),danas čistim filter i primjetim da je spužvica dosta masna,da ima dosta ulja na sebi,jeli to normalno za nove trimere.To je vjerojatno još tvorničko ulje ili..?

Možda ti je filtar zraka našpricam sa uljem u spreju za filtre,
takav sistem filtriranja se koristi kod scutera, sad dali je i tako kod tebe
isti slučaj ne bi znao reći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Normalno. Kad ga opereš, kapni na njega nekoliko kapi finog strojnog ulja, stavi ga u najlon vrećicu i dobro izžmiči.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozz
Dali netko zna zašto je Husqvarnina glava za flax T35X skuplja od T45X u čemu je štos ako je ova jeftinija veća i ima veći prihvat flaxa? :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
S krivom ju uspoređuješ.
Cijenu T35x uspoređuješ s T55x.
T45x je stara glava T45. Imam ju dugo i mogu ti ju preporučiti. Kupuj dok još je po toj cijeni.
 
P

prolaznik

Guest
pozdrav
u nabavci sam novog trimera negdje za max 3500kn, odlučio sam se za Husqvarnu, e sad nisam siguran koji model bi bio najbolji izbor od ovih tri:

235R 1,6 ks
236R 1,8 ks
143R-II 2,0 ks

nemam baš iskustva, pa ne znam da li je velika razlika u radu između 1,6 i 2,0 ks?
235R je valjda dosta na tržištu pa se vjerojatno već znaju neke prednosti i mane, ali zanima me da li netko zna nešto o ovim drugima dva koji imaju japanske motore?
dobio sam dojam od trgovca da je 235R (švedski) dosta nježne konstrukcije, kvari se (?), to me malo buni jer sam čuo dosta pohvala za taj model

235R i 143R-II imaju sličnu cijenu dok je 236R najjeftiniji..

ako ima netko iskustva molim za savjet
 
M

MatkoBacac

Guest
Kupuj ovu 235r bez razmišljanja. Pa vidiš da je čovjek koristil preko 6 god jonsered gr2036 koji je potpuno isti kao 235r bez ikakvih problema čak nije ni svjećicu promjenil.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Moja preporuka ti je 235R, provjereni motor ili skupi još novaca i uzmi 335Rx.Pazi ovo su već jake mašine i treba imati dobar komad površine za flaksat. 8)
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Pozdrav,

nitko ne spominje MTD pa nije valjda takva situacija sa spomenutom markom :). Ima li netko iskustva sa MTD-om? Gledao sam modele 790 i 990. 1.1 i 1.2KS. 790 je dvotaktni a 990 je četverotaktni. Snaga je skoro ista samo ne znam razliku 2 i 4 takta??? Prvenstveno kupujem radi kopačice. Za te modele ima kopačica povoljna. Valjda ima snage da nešto iskopa :D
Ako je netko radio sa istom ili sličnom da podijeli malo iskustva. Trebam za okopavanje oko lješnjaka.

Pitanje 2. Model 790 postoji u dvije izvedbe. Evo slike da ne objašnjavam previše.

http://www.motorama.hr/prodaja/trimeri/mtd/790_full.jpg
http://www.motorama.hr/prodaja/trimeri/ ... j_full.jpg

Koja je lakša za korištenje, za kositi i ako netko ima iskustva za kopanje????

Žalosno je što imaju neku trakicu za objesiti oko jednog ramena a ne pravi pojas. Ako netko zna gdje se može kupiti samo pojas a mehanizam za kačenje vjerujem da je isti ili sličan.

LP
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
lakše ti je kositi sa ovim prvim(sa dvije ručke) zato što mu je težina bolje raspoređena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kopačica ti na tome nebu dugo trajala. Puž buš potrošil jedno popodne.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Molim za savjet !
Planiram kupnju trimera.
Dilema je dali uzeti Stihl FS 130 ili Husqvarna 235 R . :?: Moram odma reći da sam nekako za Husqvarnu prvenstveno zbog cijene . Odnosno Stihl FS 130 je skoro 700 kuna skuplji od Husqvarne .
Konkretno me zanima dali je toliko i bolji :?: :scratch ili je tih 700 kuna samo ime :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh