• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
dečki,,, nitko od nas nije radio sa svim strojevima,,, osobno, ne bih mijenjao STIHL za ništa... a tako netk one bi mijenjao jonsored ili huskvarnu...

ako ne znaš šta valja, kupi ono šta malo više košta!!!

nećeš ti kositi silne hektare i praviti 100 sati godišnje... za okućnicu i malo vinograda-voćnjaka.... možeš kupiti i GARDENIN trimer na struju!!

šta god izabereš,,STIHL, JONSORED (nema pojma kako se piše) ili HUSKVARNU...nećeš pogriješiti!! novo je novo!!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
odluka pala na huskvarnu 235r ,stariji model ,ali je isprban ,ostale su manje vise noviji modeli ali s japanskim motorima pa jos nisu isprobane,i nezna se kako ceju se pokazat.
puknuti imal si pravo ipak treba mjesung za cetvero taktne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
AGRIPLUS65 kaže:
odluka pala na huskvarnu 235r ,stariji model ,ali je isprban ,ostale su manje vise noviji modeli ali s japanskim motorima pa jos nisu isprobane,i nezna se kako ceju se pokazat.
puknuti imal si pravo ipak treba mjesung za cetvero taktne.
'Ajd odvoji još tih parsto kuna i kupi 335Rx. Imal sam obje, tj. ovu zadnju imam. Puno lakši i jači stroj, pogotovo sad kad mu je cijena niska. 450 kn ti nije neka razlika, a nećeš požaliti, jer manje trese i manje troši.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ma bit ce dobra i ova za 3 sata kosnje u dva tjedna,vec sam presal limit,kolka je razlika u potrosnji?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
AGRIPLUS65 kaže:
ma bit ce dobra i ova za 3 sata kosnje u dva tjedna,vec sam presal limit,kolka je razlika u potrosnji?
Pa...jedno 20-tak %. I to ponajviše zato jer 335 ima znatno elastičniji motor i netreba ga tjerati na punoj snazi.
Radije se odreci cuge i cigareta. To ti je investicija i za 500kn dobiješ puuuno više, a trajat će ti jako dugo.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ZJ kaže:
AGRIPLUS65 kaže:
ma bit ce dobra i ova za 3 sata kosnje u dva tjedna,vec sam presal limit,kolka je razlika u potrosnji?
Pa...jedno 20-tak %. I to ponajviše zato jer 335 ima znatno elastičniji motor i netreba ga tjerati na punoj snazi.
Radije se odreci cuge i cigareta. To ti je investicija i za 500kn dobiješ puuuno više, a trajat će ti jako dugo.
stigla 235 ,ne pijem i ne pusim tako da se nemam cega odrec.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
u pokusnoj kosnji sam kosil na pol gasa ,vise joj nije trebalo ,jel bolje na vise ili kolko joj treba gasa kosit ?
 
W

weekendfarmer

Guest
AGRIPLUS65 kaže:
odluka pala na huskvarnu 235r ,stariji model ,ali je isprban ,ostale su manje vise noviji modeli ali s japanskim motorima pa jos nisu isprobane,i nezna se kako ceju se pokazat.
puknuti imal si pravo ipak treba mjesung za cetvero taktne.
Pozdrav. Evo ja imam takvu japansku Husqvarnu model 236R (koja je nasljedila odličnu Jonsered gt32l) i ima kardan umjesto sajle za prijenos snage. Sad ima godinu dana i ide vrlo dobro,ima dosta snage,jedino mi se čini da ima veću potrošnju. Inače sam vrlo zadovoljan s njom. Eto moje iskustvo.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Koristim trimer Stihl FS 44 cca 12g, od silnog rada glava za flaks se potrošila,zamjenjena novom.Sad je u penziji i koristim ju za sitne posliče oko kljeti.
Dobila je zamjenu naravno FS 85,ima amortizere, glavu za flaks sa dva izvoda i kosi ko zmaj.Koristim ju oko četiri godine u vinogradu i vočnjaku i ta se nakosi.Za njih imam i onu glavu sa plastičnim nožičima i prava su stvar, samo nesmije biti tvrdih predmete gdje se kosi jer brzo se potroše.
Od kvarova na obadvije zamjenjeni termo elementi.Ali vjerujem zato kad se krene kositi nema stajanja po 3-4 sata.
Stihl je dobar.
Danas idem sa susjedom da si pogleda kaj kupiti Stihl ili Husqarnu?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
weekendfarmer kaže:
AGRIPLUS65 kaže:
odluka pala na huskvarnu 235r ,stariji model ,ali je isprban ,ostale su manje vise noviji modeli ali s japanskim motorima pa jos nisu isprobane,i nezna se kako ceju se pokazat.
puknuti imal si pravo ipak treba mjesung za cetvero taktne.
Pozdrav. Evo ja imam takvu japansku Husqvarnu model 236R (koja je nasljedila odličnu Jonsered gt32l) i ima kardan umjesto sajle za prijenos snage. Sad ima godinu dana i ide vrlo dobro,ima dosta snage,jedino mi se čini da ima veću potrošnju. Inače sam vrlo zadovoljan s njom. Eto moje iskustvo.
kolko sam skuzil trgovca on je rekal da je 235r svedska a ne japanska.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj mislite jel bi bil biznis otić van , austrija ili italija po trimer .
Mislim ,da li je naše tržište prilika za plasirati robu s greškom ili s greškom u završnoj obradi ili kontroli ili ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
puknuti kaže:
Kaj mislite jel bi bil biznis otić van , austrija ili italija po trimer .
Mislim ,da li je naše tržište prilika za plasirati robu s greškom ili s greškom u završnoj obradi ili kontroli ili ?
Pa Slovenija ti je bliže.
No, mislim da nema razlike u kvaliteti jer se to i ne isplati kontrolirati. Bez obzira na najbolju marku, kod svih može uvijek biti problem u jednom primjerku ili čak seriji (vjeruj mi jer znam koliko problema u kvaliteti može biti ;) ).
 
A

AGRIPLUS65

Guest
puknuti kaže:
Kaj mislite jel bi bil biznis otić van , austrija ili italija po trimer .
Mislim ,da li je naše tržište prilika za plasirati robu s greškom ili s greškom u završnoj obradi ili kontroli ili ?
ako mozes samo otiđi bres razmisljanja,vec sam napisal par puta da mi spadamo pod istocno trziste za robu sa greskom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
puknuti kaže:
Misliš da je slovenija dovoljno zapadno ? :scratch
Iskreno - neznam, no mislim da se to ne isplati. Kad računaš put, a strojevi su tam i skuplji nego pri nama, pa moguće probleme na granici, mogla bi biti skuplja pita od tepsije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
granica je meka , put bude realiziran o tuđem trošku ak je skuplja i imam jebe s garancijom , hm..
 
J

jaguar

Guest
Evo da se malo ja prikljucim ovoj temi do pre 2 godine sam imao stilov trimer pa mi je doso do kraja trebala je generalka.Nisam hteo da je radim kupio sam Wilager trimer da probam.I mnogo sam se iznenadio tom masinom Imam ih sad dva jednom je dve godine jako sam zadovoljan mozda mi necete verovati jos ni jedan se nije kvario a godisnje pokoci oko 15h povrsine nije sala odrzavam kod kosije bastu sa lesnikom povrsine 2.5 hektara u proseku 5 puta godisnje kosim.
Silik ne upotrebljavam nikako samo kod mene po dvoristu sve sa nozevima kosim imam dve vrste nozeva jedan je debljine 3mm i sa njim krcim medje trnje zivicu i sve ostalo sto je krupno seko sam sa time bagrenovo rastinje do 2cm debljine.Travu kad kosim koristim tanki noz trokraki 1mm debljina obavezno nosim naocare za sunce sto providnije.On je snage 0.9kw kosta sad 15000 sto znaci da za jedan stilov mogu kupiti cetiri ova delovi su jevtini.Jedno kosenje te baste ga otplati celog pa sami vidite staje sad bolje mada po meni stihl je samo na glasu ostalo nista.
 

Najnoviji postovi

Na vrh