• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Uzmi si najjeftiniji jonsered dvotaktni a koji ima ravnu osovinu koja ide od motora do glave koja se okreče i da ima ručku u sredini za držat a ne za obje ruke, to ne valja. Jonsered GC 2128 c je i više nego ok.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
AGRIPLUS65 kaže:
treba mi trilerka,
gledal sam husqvarnu 236r sve super ali mi na kraju kaze da je japanski motor na njoj,dali on moze bit dosta kvalitetan ili je upitno, dali je bolje uzet za mjesavinu ili cisti benzin,dal ima koja druga bolja u toj klasi,i na kraju dal bi mi se bolje isplatilo uzet kakvu divlju marku za manje love pa vozit 2-3 godine pa opet po novu,imam za kosit oko kuce i vinograd,to mi treba za ispomoc rotacionoj kaj ona nemoze :?: :scratch :?: :scratch :?: :scratch
Nijedna ne vozi na čisti benzin
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kupi kvalitetu,skupe su ali to "zaboli" samo jednom,jeftine stvari bole uvijek,slabo rade,brzo se kvare,vijek je kraći itd....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
puknuti kaže:
AGRIPLUS65 kaže:
treba mi trilerka,
gledal sam husqvarnu 236r sve super ali mi na kraju kaze da je japanski motor na njoj,dali on moze bit dosta kvalitetan ili je upitno, dali je bolje uzet za mjesavinu ili cisti benzin,dal ima koja druga bolja u toj klasi,i na kraju dal bi mi se bolje isplatilo uzet kakvu divlju marku za manje love pa vozit 2-3 godine pa opet po novu,imam za kosit oko kuce i vinograd,to mi treba za ispomoc rotacionoj kaj ona nemoze :?: :scratch :?: :scratch :?: :scratch
Nijedna ne vozi na čisti benzin
Naravno da vozi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,838
Nemoj kupiti kramp od 236!
Ak već hoćeš nekaj po pristojnoj cijeni s imenom, kupi Husqvarnu 235R (Jonsered 2036).
Ili odi u Pevec i kupi onu s Kawasaki motorom, 35cc 1.6ks za 1999kn ili sa 45cc 2.2ks za 2399kn.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
21yes
zakaj ne sa ruca vise mi se sviđa nego ova sa jednom,bil sam u jednoj trgovini pa su rekli da jonsered bas i nebi preporucili.
puknuti
ako ima smeca normalno da nije cist :lol: :lol: :lol: :?: stil sada prelazi na četverotaktne motore.
zj
znaci 236 odpada,ima u karlovcu za 1400 ta kalasaki,to ak bi uzel onda bi joj vadil dusu,da u godinu rikne.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
kupi si stilovku... nećeš pogriješiti... ja od 98-me radim sa tim trimerima.. godišnje potrošim preko 150 litara mješavine... a o laksu da i ne pričam, imam 3 trimera.... samo toči i guli!!!!!
nikada nikakav kvar,,, samo nakon 7-8 godina dođe do zamora materijala,,, mjenjao sam glavnu šipku kroz koju ide sajla, sajlu-pukla je jer sam sa 3-krakim nožem udario u veći panj.... čisto sumnjam da bi bilo koja druga podnijela takav režim rada...
a i pogledaj malo sa čim ekipa u KOMUNALCU i CESTARIJI radi po baniknama,,,, samo STIHL !!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,838
roko kaže:
...
a i pogledaj malo sa čim ekipa u KOMUNALCU i CESTARIJI radi po baniknama,,,, samo STIHL !!!!!
Poštujem tvoje iskustvo...no ovo zadnje ti nema veze s kvalitetom...već s javnim natječajem ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
roko kaže:
ok da,,, :) :) priznam,,,,
e pa neka i mene podmite pa cu i ja kupit stil,
dal ko zna kakvi su dolmar trimeri ,
puknuti kaže:
A koja to vozi na čisti benzin , prosvjetlite me ?
dino , AGRIPLUS65
huskvarna 324rx je cetverotaktni model.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ja imam jonsered snage oko 1 ks i dršku u sredini, star je oko 11 god a pred dvije godine sam lupio jako puno novaca u dolmar snage oko 3 ks s ručkama i malo kosio s njim i kad sam vidio da on mene strga u radu i troši tri puta više fino sam ga stavio sa strane i kosim malim jonseredom koji me ne strga i s jednim rezervoarom pokosim čuda, a ručke ti nisu dobre jel je to jako nepraktično, puno je lakše s ovim kaj ima u sredini. Poslušaj mene, nemoj bacat novce.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imam doma stari fs 44 (ako je fs? ) staru brat bratu 10ak godina i nesto noviju fs350. otkako je 350tka u garazi, mala se pali samo kad idemo kosit sa obje, za kosnju sa nozem posto mi je nije zao :blackeye ili eventualno ako imam nesto malo za pokosit a neda mi se uzimat remen, iako je i ona sa ruckom za 2 ruke,.
je da veca nesto vise trosi i jede flaks, ali zato i napravi posao. ali cak mi i na njoj tu i tamo usfali snage..
ako je manja trava pusti se vise flaksa, manji gas i pomalo. naravno, na obje je skinut stitnik s nozem tako da se flaks moze pustiti na zeljenu duzinu.
istina da su skoro uvijek financije ogranicavajuci faktor, ali mislim da se bolje malo rastegnut pa uzet bolji stroj. a ove sa ruckom na sredini su po meni eventualno za jarak pokosit i malo po dvoristu gdje se nemoze sa obicnom doc..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
puknuti kaže:
A koja to vozi na čisti benzin , prosvjetlite me ?
dino , AGRIPLUS65
Svaki malo veči tj. malo jači trimer ide na čisti.
Moj HONDA 4-taktna ide na čisti,neznam točno koji sad model...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,838
puknuti kaže:
Ajde ..možda ste me i uvjerili ...ali još sljedi dokazivanje onaga kaj tvrdite .
4t motori za trimere se i dalje podmazuju uljem iz mješavine
http://www.youtube.com/watch?v=eWZfRdm9u9c
http://www.hobuk.co.uk/acatalog/Stihl-4-Mix-Engine-Technology.html
Možda je tehnologija napredovala (od mog zadnjeg updejta) .. nekako vam ne vjerujem :oops:
Samo Stihl ima 4-mix. Znači, 4-taktni stroj koji se podmazuje kao 2-taktni, mješavinom.
Honda i ostali imaju ulje u karteru i idu na čisti benzin.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,838
puknuti kaže:
PA ja i ne priznajem drugo za flaksericu osim štila :lol:
Ni ja nikaj osim Jonsereda...ali eto, i drugi žive, čak i kinezi... ;) :lol: :lol: :lol:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa nije sthil ona firma kaj je prije 20 godina radila prave strojeve,sad je ipak husqvarna njabolja kaj se tiče trimera pila i slično
 
A

AGRIPLUS65

Guest
sad nasal clanak da je huskvarna i jonsered ista tvornica,dal ko zna nesto o huskvarni 143R-II :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh