• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

G

GROF

Guest
...jeronimo., JA OSOBNO VAMA PREPORUČAVAM HRVATSKI PROIZVOD; KOSILICU, SAMOHODNU, ROTACIONU, IMA DVIJE VERZIJE MOTORA; BENZIN I DISEL., ; PRIMA ILI HITTNER IZ BJELOVARA.-
NAVEDENA KOSILICA PROIZVODI SE PO ISTOJ RECEPTURI, NARAVNO SA MALIM NOVITETIMA POBOLJŠANJA., VEĆ OKO 25 GODINA., "RUŽNA JE"., ALI VERUJTE NA REČ, KO MAZGA IZDRŽLJIVA, PROVJERENO DOBRA., POKOSILA JE CELU BIVŠU DRŽAVU UZDUŽ I POPRIKO., NAJVEĆI KAVAR JE BIL KADA BI STALA; OSTALA BEZ GORIVA, LJUDI ZABORAVILI DOLJAT ILI ZAMINIT ULJE U MOTORU /KARTERU/, POKOSIT IVIČNJAKE, KAMENJE, OSTATKE ŽELEZNI STUPIĆEV /PO PARKOVIMA, A NEVIDIDU SE IZ TRAVE/...,NARAVNO DOLAZI DO ZATUPLJENJA NOŽA, PUCANJA NOŽA,...,SKORO DA ZABORAVIM., SKUPA JE...,PUNO KOŠTA...

BOG I SRETNO!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bobo kaže:
Decki dragi... Kosim 2.5 ha povrsine od cega je 1.5 ha vocnjak. SVE sa ovakvom samohodnom VIKING kosilicom:
Ruku na srce ovo i nije stroj za 2,5 ha a narociti za ovakvu gustu travu
 
J

jeronimo

Guest
Bobo - nisam iznenađen za ovu Viking kosilicu. Previše mi to izgleda onako šminkerski ( i ostali modeli ) .
Ruku na srce meni ta nebi baš ni odgovarala jer nema uljnu pumpu pa nemogu u brdo s njom.
Pitanje ; jesu joj kotači skroz od plastike ili su metalni pa samo obučeni u plastiku ?
 
J

jeronimo

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.

Grofe slažem se s tobom , već sam i ja škicao te kosilice , jesu malo skuplje ali ... na kraju krajeva naše su - a meni je to dosta bitno ( barem limarija :lol: :lol: ) .
Kako podnose nagib , ja trebam kositi na kosom terenu .
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pozdrav...ja imam AS MOTOR(S) kosilicu, kupljena je prije nekih 7 godina i kosio sam sa njom brdo(voćnjak i borovik) iza kuće cca 1,5 rali. sad to brdo pasu ovce.
Kosilica je onda koštala oko 4.500 DEM i ima 7ks, pogonski kotači su kao od manjeg kultivatora...stroj je opak i dobro podnosi nagibe. Trenutno je u mirovini, nije radila 3 godine. Ako uhvatim vremena slikat ću je pa da vidite o kojoj se kosilici radi.
Bili su izlagači od te firme na proljetnom sajmu u Gudovcu, mogli bi biti i sad.
 
J

jeronimo

Guest
roko ; znam za te mašine, dvotakni su motori pa mogu u brdo kao koze :lol: .
Evo ih , jake , robusne , made in germany i naravno kvaliteta košta :
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Ima ih i kod nas :
Obrisan neispravan link.

:?: E da jel tvoj stroj na prodaju :?:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
to je ta "mala"...na žalost nije na prodaju, ostavit ću je i preraditi za međuredno košenje lavande...
moja je malo drugačija tj. ima više cerade naprijed i sa strane, vjerovatno z6ato što je stariji model...
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
Ruku na srce ovo i nije stroj za 2,5 ha a narociti za ovakvu gustu travu
Covjek rekao da ljudi s takvim kosilicama kose puno gore stvari i da moze bez problema pokositi taj vocnjak. Svaki treci rezervoar kad potrosim, hladjenje od 15-30 minuta i opet tjeraj dalje. U danu mi je s njom rekord 6 rezervoara, a rezervoar joj izdrzi tocno sat i pol, dakle 9 radnih sati u danu je izgurala, da bi joj sutradan pukao pogonski remen i zatezac doticnog...

abrkili kaže:
bobo:a zašto imaš malčer??? :scratch
Malcer imam da kosim okosvojih oraha i kupljen je mjesec dana nakon sto sam prihvatio posao kod covjeka. VIKING je dva puta pokosio njegov vocnjak i kad je covjek vidio da s malcerom kosim kod sebe dosao vidjeti kako radi i od onda mu kosim traktorom vocnjak, a "parkove" oko kuce s Vikingom... Sanjao sam tu kosilicu...


Sto se kotaca na njoj tice, full su plasticni i imaju pogon kao racna na gedorama ili kao bicikl... Kvario se taj pogon na oba kotaca i to sam popravio sam, tako da to i ne racunam pod kvarove, no ipak netko tko se u mehaniku ne kuzi, placa i to MASNO...

Kad samo vidim kosilicu bilo koje vrste, najezim se ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bobo kaže:
Covjek rekao da ljudi s takvim kosilicama kose puno gore stvari i da moze bez problema pokositi taj vocnjak. Svaki treci rezervoar kad potrosim, hladjenje od 15-30 minuta i opet tjeraj dalje. U danu mi je s njom rekord 6 rezervoara, a rezervoar joj izdrzi tocno sat i pol, dakle 9 radnih sati u danu je izgurala, da bi joj sutradan pukao pogonski remen i zatezac doticnog...
Ta spravica ima motor od 6 konja isto kao i kosilica koju oni deklariraju za 1200 m2 ,ne u satu nego za održavanje 1200m2 godišnje .Ti koliko si radio s njom dnevno ona bi u normalnim okolnostima radila cijelu godinu .
Hittnerova koju ja ne hvalim jer o njoj ne znam ništa ima motor 8 konja, koji je znaci 30 posto jaci
A remen i pogon ..cuj ako si se koji put malo naslonio na nju, nije ni cudo da je vrisnuo ..
Malo šale na tvoj racun ,nadam se da se ne ljutiš
 
B

Bobo

Guest
Nema ljutnje...

Sto se remena tice, pucao je zbog loseg spanera koji je na sebi imao plasticni valjcic, koji se prestao okretati i pojeo se tako da je osovina drljala po remenu i tako ga s gornje strane trosila dok nije pukao... Sad su tamo dva malecka kuglicna lezaja i spaner radi bez greske ;)

Ne znam za koliko ju deklariraju, ali kome treba toliko skupa, glomazna, neprecizna, rastrosna kosilica da odrzava 1200m2 godisnje s njom?!? Mislim da se radi o 6.5ks, ali opet...
 
J

jeronimo

Guest
Bogme bobo dereš ti nju pošteno i previše - mislim da bi joj odmor dobro došao nakon svakog potrošenog rezervoara...
I ja sam lak na koslilice :lol: :lol: , a fakat ova je zgodna :mrgreen: , u Subotu idem u Gudovac samo zbog njih - valjda ću konačno izabrati nešto .
A onda na proljeće brm brm :gitarist:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
....

Ne znam za koliko ju deklariraju, ali kome treba toliko skupa, glomazna, neprecizna, rastrosna kosilica da odrzava 1200m2 godisnje s njom?!? ....cut....

Pa onome tko ma novaca, zeli se rekreirati, nije picajzla i nije mu problem gorivo, a ima manje od 1200m2 oko kuce ili vikendice :)

Znam ih dosta takvih :)
 
B

Bobo

Guest
Cuj, rekreirati se... Mozes se i rekreirati sa imt539, kao sto se i ti rekreiras. Ako zelis intenzivni trening, uzmes si s mehanickim volanom, zatvoris kabinu i upalis grijanje ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, i gazis po neravnoj njivi u drugoj brzoj pa ti se i cijelo tijelo razmrda :) Jedini je problem za takve o kojim govorimo da im IMT539 nije "in". :) Znam jednoga sto tanjuracu sa 20 diskova i balirku za male kockaste bale vuce sa MF od 110 ks :) Odosmo u of-topic :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Smiljan kaže:
Nego, ima li tko iskustva sa obradom zemlje sa ovakvom stvari? Jeli to moze zamjeniti motiku za okopavanje oko mladih vockica?

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Broj artikla 63-430 na
Obrisan neispravan link.

ili 523. stranica kataloga Obrisan neispravan link.

Produkt se zove terracut
TERRACUT –die Fräse für den Freischneider
– Forsteinsatz: Bodenverwundung. Fördert natürliche
Verjüngung
– Garteneinsatz: Schnelles Entfernen des Graswuchses
Reinigen und Ausflocken des Bodens zur
Anwendung unter Bäumen und Sträuchern
TERRACUT durchtrennt die Wurzel. Dadurch wachstumshemmend.
Auflockerung des Bodens. Leichter
Anbau und keine Belastung des Freischneidermotors.
Nr. 63-430/20 mm € 36,90
Nr. 63-430/25 mm € 36,90

Netko je u Hrvatskoj kupovao ovaj Terrucut (mislim Patrik) i siguran sam da negdje postoje kontakti gdje se moze nabaviti, ali nikako da ga nadjem. Dakle, gdje su Hrvatskoj moze naruciti/kupit terrucut.

(ubih se trazeci po forumu, ali nazalost bezuspjesno)
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pošalji patriku upit i dobit ćeš odgovor,,on ga je kupio a mi svi čekamo odgovor na opis rada sa tim alatom
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
roko kaže:
pošalji patriku upit i dobit ćeš odgovor,,on ga je kupio a mi svi čekamo odgovor na opis rada sa tim alatom
Jesam, ali patrik ne javlja :(
 
Na vrh