• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jaguar kaže:
Evo da se malo ja prikljucim ovoj temi do pre 2 godine sam imao stilov trimer pa mi je doso do kraja trebala je generalka.Nisam hteo da je radim kupio sam Wilager trimer da probam.I mnogo sam se iznenadio tom masinom Imam ih sad dva jednom je dve godine jako sam zadovoljan mozda mi necete verovati jos ni jedan se nije kvario a godisnje pokoci oko 15h povrsine nije sala odrzavam kod kosije bastu sa lesnikom povrsine 2.5 hektara u proseku 5 puta godisnje kosim.
Silik ne upotrebljavam nikako samo kod mene po dvoristu sve sa nozevima kosim imam dve vrste nozeva jedan je debljine 3mm i sa njim krcim medje trnje zivicu i sve ostalo sto je krupno seko sam sa time bagrenovo rastinje do 2cm debljine.Travu kad kosim koristim tanki noz trokraki 1mm debljina obavezno nosim naocare za sunce sto providnije.On je snage 0.9kw kosta sad 15000 sto znaci da za jedan stilov mogu kupiti cetiri ova delovi su jevtini.Jedno kosenje te baste ga otplati celog pa sami vidite staje sad bolje mada po meni stihl je samo na glasu ostalo nista.

koliko dugo si koristio stihlov trimer? koliko je radio kod tebe do generalke?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Eto odluka je pala, kupljena je Husqvarna 327, 1,2 ks, 3.100,00 kn.Bil je plan kupiti model 335,ali susjed hoče da se mogu mjenjati priključci( škare za živicu), a ove jače od 2,2 ks nemaju tu mogučnost.S obzirom da on treba za manje poslove kupio je ovu slabiju.
 
T

takor

Guest
Dali neko od clanova ima PRIMAX trimer, u gradu sam ih vidio na par mjesta da ih prodaju cjena jako povoljna manji za gotovinu oko 800 kn a veci 900kn, snaku neznam jedino znam da imaju kardanski prijenos.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Možel mala pomoć? Koji je Husqvarnin ekvivalent u odnosu na Stihl FS 450. Kod mene Stihl FS 450 košta oko 700€, e sad koliko bi koštala Husqvarna da je jednaka po perfomansama u odnosu na Stihl?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Motorna kosa Stihl FS 450 bi se mogla usporediti sa Husqvarnom 345 Rx, 2,1kw/2,9ks, 7,8 kg cijena 7584,00kn.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Prošle godine mi je promako Stihl FS 350 po akcijsko cijeni od 520€, danas sam gledo ovogodišnju akciju, sad je Sthil FS 120 na akcijskoj ponudi 500 €. Mislim da bi i on mogo zadovoljit moje potrebe, tj. kosit 0.5 Ha voćnaka i čistiti nešto malo živice, ili se varam?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ja ti imam FS 85,sa antivibracijskim sistemom i kosim godišnje otprilike toliko več oko 5 god. i nema problema. Tako da FS 120 bi zadovoljila,jedino je pitanje kakva je živica ?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
sa FS 120 će sigurno zadovoljiti... prednost je ta što je dosta lagan, naspram 350-tke... ja imam 120 već 5ili6 godina... gulim od živice, trave i trnja... redom sve!!!!!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
fs 120 zakon stvar...
ja je imam nekih 7 godina, i super sam zadovoljan s njom...
kao što kaže roko, kosi sve redom, ja čak i male agacije do 1cm debljine režem s nožom...
nikada s njom kvara, samo sam dva puta promijenio filter i ništa više, a pokosila je pola sela...
jedino, ja sam uz nju dobio neku glavu za flaks koja nije izdržala ni prvu sezonu, ali su rekli u trgovini da se puno ljudi žalilo na tu glavu i dali su mi drugu, veću, jaču i bolju a nisam dao ni kune više...
ako je uzmeš, nećeš požaliti...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Živicu ću samo održavati, jer sam deblje grane i drveće već skreso motornom pilom. Sad bi s trimerom trebo sjeći samo ono što naraste za 1 g. Najvjerovatnije kupujem FS 120, jer po vašim iskustvima vidim da može zadovoljit i moje potrebe.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozz
Evo baš čitam malo o trimerima i moam se pohvaliti novom mačinom(sadašnji husky 323C) zamjenio je husky 345Rx
Koja je to razlika :).Ima li tko kakav savjet oko čiščenja nakon košnje,dali se glava trimera i sijev smije prati sa vodom ,ne smeta li to za onaj reduktor koji se mora podmazivati. :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
belscak kaže:
Pozz
Evo baš čitam malo o trimerima i moam se pohvaliti novom mačinom(sadašnji husky 323C) zamjenio je husky 345Rx
Koja je to razlika :).Ima li tko kakav savjet oko čiščenja nakon košnje,dali se glava trimera i sijev smije prati sa vodom ,ne smeta li to za onaj reduktor koji se mora podmazivati. :(
Čestitam. Nadam se da ga ima tko i nositi.
Nemoj prati. Očisti travu nekom trijeskom a cijev vlažnom spužvom. Ako nećeš raditi dva-tri tjedna, nakapaj malo motornog ulja na krpicu i prevuci to po očišćenim metalnim dijelovima.
Uostalom, kak si imal već trimer, održavaj i ovoga na isti način.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Valjda nemre, ali ja to niti ne probam.
 
B

Bobo

Guest
Voda moze uci u glavu, al gotovo zanemarivo, jer dok voda nadje put do lezajeva i semeringa, vec je davnih dana izgubila sav pritisak...

Brat je kupio trimer koji je stajao vani izlozen dvije godine, upalili ga, razradili i negdje na trecem rezervoaru su se razletjeli lezajevi u glavi. Glavu smo prije kosnje podmazali, ali lezajevi su od stajanja poceli hrdjati i tu nije bilo srece.

Nakon pranja trimera podmazi glavu, upali trimer da se glava "provrti" i nemas brige.

ZJ, mislim da nema potrebe mazat uljem metalne djelove trimera, jer su aluminijski (ispravi me ako grijesim) a noz za strunu je valjda prokromski. Nikada nisam primjetio da on hrdja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Bobo kaže:
Voda moze uci u glavu, al gotovo zanemarivo, jer dok voda nadje put do lezajeva i semeringa, vec je davnih dana izgubila sav pritisak...

Brat je kupio trimer koji je stajao vani izlozen dvije godine, upalili ga, razradili i negdje na trecem rezervoaru su se razletjeli lezajevi u glavi. Glavu smo prije kosnje podmazali, ali lezajevi su od stajanja poceli hrdjati i tu nije bilo srece.

Nakon pranja trimera podmazi glavu, upali trimer da se glava "provrti" i nemas brige.

ZJ, mislim da nema potrebe mazat uljem metalne djelove trimera, jer su aluminijski (ispravi me ako grijesim) a noz za strunu je valjda prokromski. Nikada nisam primjetio da on hrdja...
Bobo, netreba radi rđanja, iako kiselina iz trave malo nagrize i aluminij.
Namažeš radi toga da se manje lijepi trava kad kosiš slijedeći put. Dakle, radi lakšeg čišćenja.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Znači nebi smjelo biti problema,do sad sam ovaj stari model nakon košnje,kad se ohladi isprao sa šlaufom od polovice sijevi prema dolje,i glavu i nije bilo problema.Znači sad da radim isto tako samo poslje upaliti trimer da proradi i malo podmazati ;)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ma sve je to uredu kaj se tiče podmazivanja ali kome se da nakon flaksanja svaki put picajzliti po trimeru,ja osobno imam husqvarnu 3 g bez greške perem ju sa šlaufom kaj ide dolje,a brat je kupil 97g jonsered gt 32 i još radi bez problema,promenil je jednu glavu jer je na staroj mu odletil onaj poklopac na sponjoj strani i da napomenem on svoju ni ne pere.
 
M

MatkoBacac

Guest
Ja svoju Stihl fs 55 svaki put isperem sa šlaufom i tako već 7 godina i nikad problema. Onaj reduktor podmažem svakih 4-5 košnji.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kod mene se flakserice operu mozda jednom ili dvaput godisnje. inace se samo trava malo skine rukom ili se koji put lupi i strese da padne trava dolje bas da se ne istrese u autu ili garazi. nece se rastopit od malo trave.

nego sta mene zanima, koja je razlika izmedju trokrakog i cetverokrakog noza? imam cetverokraki i uz malo truda stvarno moze svasta prerezati. ali nije to problem, nego trnje, deblja suha trava i ostale gluposti. dali bi trokraki bolje usitnjavao masu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh