• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
svaki cigo svoga konja hvali...

ja imam stihl fs120, 7 ili 8 godina, ne sjećam se, radi bez greške, a puno radi...
do sada promijenjeno samo dva puta filter zraka koji košta oko 100kn, samo toči i vozi....
plaćen 4400kn onda i vrijedi svaku tu kunu, nikada nisam požalio, ima dovoljno snage i ne posustaje nigdje, pa bila trava preko 1.5metra...

e sad, neko će ovako nahvaliti i husqvarnu, ali ti odlučuješ šta ćeš kupiti....
opet, ako stroj uredno održavaš, svaki ti može biti skoro pa vječno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
FS130 ti je slabiji od 235R. Imal sam ju i stroj je dobar. Naslijedila ju je H 335Rx.
Husky ima AV sustav na ručkama, FS nema. Husky je teža i to joj je nedostatak.

Za 700 kn više od 235R dobiješ 335Rx, a još je uvijek jeftinija od 130-tke, jer dobiješ glavu za flaks i nož fi 300mm. Ta ti radi krugove oko FS130 i usporediva je s FS350 po snazi, osim kaj je više od kilu lakša. Motor ti izuzetno malo troši i netreba ga jako vrtiti. Ako misliš puno kositi,zamijeni glavu odmah u dućanu za T45. Za nju se može kupiti svaki dio posebno, pa će ti glava jako dugo trajati.
Dvotaktna je i manje se ima kaj pokvariti nego na 4-taktnom Stihlu.

Ako kupuješ Husqvarnu, kupi 335Rx jer ti je 235R model star oko 10 g. i pri kraju je proizvodnje.
335Rx ima dosta forumaša ovdje, pa ih pitaj ak meni ne vjeruješ.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Ja ti imam 345Rx i imam samo riječi hvale,prilično jaka mašina,posao koji sam prije radio po 2sata sad je gotov za manje od sat vremena.Mislim da između ova dva modela nečeš fulat,ali ja bih radije odabrao nešto sa dvotaktnim motorem.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Najprije hvala na brzim odgovorima !
Kako kažete da su obadva modela dobra i da nebi trebalo biti problema bilo koji da kupim .
E sad još jedno pitanje . Na stranicama husqvarne naišao sam na neki model 143R-II . Ostao sam malo zatečen zato što su oznake ovih jačih modela 235 R , 236R ,333RJ ,335RX , nekako logično bi bilo da je ovaj 143R-II trebao biti neki slabiji model .
Ali baš i nije tako on ima 41,5 cm3 , 2,01 ks 7,6 kg i košta 3660 kuna
Pa me zanima dali je to neki novi model ? , odnosno dali neko ima takav model da mi kaže nešto o njemu ?
hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Žuti, usporedi masu snagu 143 i 335 pa onda donosi zaključke. I još prolistaj malo uvu temu, pa donesi zključke.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ljudi moji koliko se sijećate , dilema je bila oko kupnje trimera dali uzeti Stihl ili Husqvarnu.
Odlučio sam i kupio Huskvarnu 235-R siguran i provjeren motor koji se proizvodi već godinama cijena 3500 kn.
Prvi dojmovi... odlični prava mrcina ,s obzirom da sam se do sada služio sa Stihlom FS-38.
Prvi rezervar odradio na leru kao što je prodavač rekao . Zatim lagana košnja trave do koljena ( gas do pola ) trimer radi kao sat . Probao sam staviti nož i sa njim kositi , stvarno super otkosi se slažu kao sa običnom kosom , gas jedva da je na trećini . Jedina zamjerka malo veća potrošnja ali to piše i u prospektu.
Sve skupa nisam potrošio 4 rezervara kada je počelo nekakvo struganje u glavi trimera , da bi nakon nekog vremana počele i vibracije koje se prije nisu ni osjetile s obzirom da ima antivibracijski rukohvat . Strugnje , brujanje i vibracije postajele su sve jače i jednostavno sam prestao kositi i naravno nazvao trgovinu u kojoj je kupljen trimer .
Normalno oni su me uputili prema servisu gdije se trimer nalazi i dan danas .
Naime trimer sam odnio na servis 25.08.
Na trimeru su zamijenili i glavu i cijev kroz koju ide kardan ( teleskop ) ali struganje je i dalje prisutno .
Dali je neko imao sličnih problema? Šta napraviti ?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ljudi moji koliko se sijećate , dilema je bila oko kupnje trimera dali uzeti Stihl ili Husqvarnu.
Odlučio sam i kupio Huskvarnu 235-R siguran i provjeren motor koji se proizvodi već godinama cijena 3500 kn.
Prvi dojmovi... odlični prava mrcina ,s obzirom da sam se do sada služio sa Stihlom FS-38.
Prvi rezervar odradio na leru kao što je prodavač rekao . Zatim lagana košnja trave do koljena ( gas do pola ) trimer radi kao sat . Probao sam staviti nož i sa njim kositi , stvarno super otkosi se slažu kao sa običnom kosom , gas jedva da je na trećini . Jedina zamjerka malo veća potrošnja ali to piše i u prospektu.
Sve skupa nisam potrošio 4 rezervara kada je počelo nekakvo struganje u glavi trimera , da bi nakon nekog vremana počele i vibracije koje se prije nisu ni osjetile s obzirom da ima antivibracijski rukohvat . Strugnje , brujanje i vibracije postajele su sve jače i jednostavno sam prestao kositi i naravno nazvao trgovinu u kojoj je kupljen trimer .
Normalno oni su me uputili prema servisu gdije se trimer nalazi i dan danas .
Naime trimer sam odnio na servis 25.08.
Na trimeru su zamijenili i glavu i cijev kroz koju ide kardan ( teleskop ) ali struganje je i dalje prisutno .
Dali je neko imao sličnih problema? Šta napraviti ?

kupi stihl...:rolfer:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nemoj mi probleme stvarat ja sam takvu kupil ovo proljece za 3100 kn keša, jedino kaj je trebalo bilo je stelanje diz,jel to struganje samo prilikom starta ili cjelo vrijeme?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
nemoj mi probleme stvarat ja sam takvu kupil ovo proljece za 3100 kn keša, jedino kaj je trebalo bilo je stelanje diz,jel to struganje samo prilikom starta ili cjelo vrijeme?

ma to je samo tvornička greška...
ja svoju stihl fs120 imam sedam godina, nikad ništa, a kolega isti model ima 5 godina i već je pola dijelova promijenio...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ma to je samo tvornička greška...
ja svoju stihl fs120 imam sedam godina, nikad ništa, a kolega isti model ima 5 godina i već je pola dijelova promijenio...
bar mi je utjeha kaj si kupil huskvarna motorku pa nam se nebus smijal.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
bar mi je utjeha kaj si kupil huskvarna motorku pa nam se nebus smijal.

ma šuti, to mi je najgore kaj mi se moglo dogoditi... :(
volim stihl, vjeran sam stihlu, a sad uzmem ovo.... :(
mislim da mi bude sad riknulo i jedno i drugo... :(
prvo, kaj sam iznevjeril stihl, a drugo kaj ova motorka izgleda kaj igračka... :(
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa nije cijelo vrijeme, nego prilikom startanja , i prilkom košnje kada pustim gas i recimo nož se još vrti , i ponovno dodam gas motor nabija obrtaje a u glavi toliko struže da se cijeli trimer počme tresti dok ponovo nedobije brzinu .
E sada meni osobno to nesmeta , ali stvar je u tome što na početku toga njie bilo .
Nije se ništa čulo u tome je problem
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pa nije cijelo vrijeme, nego prilikom startanja , i prilkom košnje kada pustim gas i recimo nož se još vrti , i ponovno dodam gas motor nabija obrtaje a u glavi toliko struže da se cijeli trimer počme tresti dok ponovo nedobije brzinu .
E sada meni osobno to nesmeta , ali stvar je u tome što na početku toga njie bilo .
Nije se ništa čulo u tome je problem

a da ti nisi dobro nož namjestil??
tak je meni jednom bilo, nije nož dobro sjel i tresla je ko luda...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
a da ti nisi dobro nož namjestil??
tak je meni jednom bilo, nije nož dobro sjel i tresla je ko luda...

ma nije isto trese i sa nožem i kad stavim fleksi glavu
 
A

AGRIPLUS65

Guest
meni isto tak samo prilikom starta vise kao zavibrira nego zastruze ,valjda to tak mora,ak crkne kupil budem novu nek selo vid .
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
meni isto tak samo prilikom starta vise kao zavibrira nego zastruze ,valjda to tak mora,ak crkne kupil budem novu nek selo vid .

pa dali ti je tako radio i na početku , ili si to poslje skužio
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nisam siguran al mislim da tek nakon sta sam stavil noz gore ,a za vibraciju rucke mi se otpustili serafi to namjestil i protegnil i posle nema problema to pise u uputa da nakon nekog vremena treba pritegnit sve sarafe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh