• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261

A ti bi se mogao predstavit, nešto napisati, malo kulture nikom ne škodi, sad mislim da je red na ovakav spam bananka pojest..
Ako već hoćeš nekakav oglas kao veća firma, ljepo to sroči u jedan post, plati godišnji hosting foruma i cugu kad se skupi negdje ekipa i ne frke, a ne kao padobranac trovat po forumu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
A ti bi se mogao predstavit, nešto napisati, malo kulture nikom ne škodi, sad mislim da je red na ovakav spam bananka pojest..
Ako već hoćeš nekakav oglas kao veća firma, ljepo to sroči u jedan post, plati godišnji hosting foruma i cugu kad se skupi negdje ekipa i ne frke, a ne kao padobranac trovat po forumu.

E to sam čeko,,,da neko napiše:mad::mad:,,,jer nema di nije nabio poruke,,,pa zar sve ima kod njega...............ma mislim svaka čast,,,ali kad se u tuđu kuču ulazi barem se pokuca..:?:?neželim nikog uvrijedit,,,ali mislim da je neke pute,,,na jeziku mi stoji da napišem,,,ali ajd progutaj,samo šta ispada da su svi drugi onda sirote..
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav,

nitko ne spominje MTD pa nije valjda takva situacija sa spomenutom markom :). Ima li netko iskustva sa MTD-om? Gledao sam modele 790 i 990. 1.1 i 1.2KS. 790 je dvotaktni a 990 je četverotaktni. Snaga je skoro ista samo ne znam razliku 2 i 4 takta??? Prvenstveno kupujem radi kopačice. Za te modele ima kopačica povoljna. Valjda ima snage da nešto iskopa :D
Ako je netko radio sa istom ili sličnom da podijeli malo iskustva. Trebam za okopavanje oko lješnjaka.

Pitanje 2. Model 790 postoji u dvije izvedbe. Evo slike da ne objašnjavam previše.

http://www.motorama.hr/prodaja/trimeri/mtd/790_full.jpg
http://www.motorama.hr/prodaja/trimeri/ ... j_full.jpg

Koja je lakša za korištenje, za kositi i ako netko ima iskustva za kopanje????

Žalosno je što imaju neku trakicu za objesiti oko jednog ramena a ne pravi pojas. Ako netko zna gdje se može kupiti samo pojas a mehanizam za kačenje vjerujem da je isti ili sličan.

LP


je da malo (puno ) kasnim ali evo da kažem što znam o mtd trimeru.
dakle imam mtd 790M kupljen 2004 u pevecu 1500kn. ovo m znaći ručni čok.to je kao na drugoj slici samo crveni, a zemlja porijekla piše meksiko.snaga mislim da je 1ks.
o tom trimeru mogu da pišem pjesme, što je taj trimer kod mene napravio posla, to je nezamislivo.dvije godine je mijenjao i traktor i malčer u vočnjaku, a nakon kupnje malčera, i povečanja vočnjaka, ostatak života radio je ono gdje malčer nemože, a to je gotovo cca 30% vočnjaka,a kako sam uvijek bio knap s vremenom, uvijek je kosio malo ostarjelu travu,i gotovo bez ikakvih problema.
najveći kvar je bio da je puko zupčanik u reduktoru (moja greška u radu s četverokrakim nožem) ali pošto je to još bilo u garanciji to mi je besplatno promijenjeno,nakon toga mi se popustili neki vijci, pa krš u karburatoru (gorivo) i jednom mi pukla špaga (na samom kraju,pa je samo skračena).
nakon 4g zamjenio original glavu zbog istrošenosti i kupio original zamjensku koja se potrošila za jednu godinu:gitarist:,sad je već treča na njemu i mislim da je zadnja, pošto mi se čini da mu je došao kraj.
danas sam trimerao neki jarak i mali vočnjak, sve stara tvrda trava, i nakon prvog rezervara počeo je mjenjai zvuk, kao neko lupanje, da bi se potom samo ugasio i neće više, kao da nema kompresije.
ako je i crko ,neka ga on je sebe više nego pošteno odradio, i svaka mu čast, ni svječica mu nije dirana

da neispadne da puno hvalim mtd, punac mi je kupio mtd790ast, to je kao automatski čok,platio mislim1300kn koliko sam vidio zemlja porijekla njemačka (ma baš ), od prvog dana problemi, više na servisu nego vidio pravog posla, da bi nakon godine i pol (ima 2g garanciju) crko totalno, Alles mu nepriznaje garanciju zato što gorivo u HR nevalja:scratch
a popravak košta oko 800kn.
i sad ga ja imam za djelove:finga:

proljetos obojica kupimo einhelov trimer 2ks za 900kn, njegov još radi a moj je več 43 dana na servisu ( još dva pa hoču novi)

e sad jedna usporedba i ako netko zna u čemu je štos neka mi odgovori
mtd 1ks i ima rezervar 0.35l, einhel 2ks i rezervar 0.8l
kad dođem u vočnjak pošto mi se teško provlačit oko stabla prvo kosim s jedne pa onda s druge strane cca 2x1m
i sad mtd iako slabiji u praksi je puno jači a rezervar izdrži cijeli red tamo i natrag
einhel duplo jači, u praksi duplo slabiji,a rezervar više nego duplo veći izdrži samo u jednom pravcu

u čemu je štos???
a ovo sa snagom mtd ima i veći i veći broj okretaja i veći mu je promjer kruga rezne niti, a ista debljina strune

biće red kupiti i treći trimer
 
P

pozna

Guest
tema je zamrla,svi imate trimere i kosite,povrsine koje trebam raditi su zanemarive,ali hocu jos sacuvati kosilicu pa eto...kolega serviser mi je preporucio mtd 990 ,4 takta ali je rok isporuke 3 tjedna,a ja hocu kupiti iduci tjedan,otpada. nasao sam Partner bc345 b,4-takta, 1,2do 1,5 KS,, novi model,motor husgvarna svedska,proizvodnja SAD medjutim na netu nema ponude polovnih,cijena oko 280 e, neki savjet mozda? kako su se pokazali 4-takt motori na trimeru?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja bi ostao pri 2-T mašinama na ze trimere ili ako hoćeš 4-T onda uzmi 4 mix motor. Odnosno 4-t motor koji koristi mješavinu. Problem s čistim 4-t mašinama je u pomazivanju pokotovo ako radiš na nagnutom terenu. I ja tražim novi trimer i evo pogledo sam "dosta toga".
Naletio sam na Stiga trimer SB 44P , 2.6 KS. Spada u klasu profi mašina. Malo mi je prevelik, ali je cijenom u odnosu naspram sthila i husqvane jako povoljan. Ovaj model Stiga SB 44P košta 435 €. Još su mi za oko zapele Hursqvarne 235 i 143 R. Ako tko ima iskutva sa Stiga trimerima neka napiše jer su meni totalna nepoznanica- da nebi bio mačak u vreći.
 
P

pozna

Guest
Stiga sa mitsubishijevim motorom,kako stojis sa servisom negdje u blizini? vjerujem da tih trimera nema bas puno ,a sve se prije ili kasnije kvari.nisam ja bas zapeo za 4-takt motor,pogotovo nemam nekih nizbrdica za raditi,nego ja volim vidjeti sta kupujem a nemam vremena obilaziti trgovine a ovaj sam slucajno vidio a uz to bezrezervno vjerujem husgvarni.stihl i original husgvarna nisu u izboru,preskupi su,s obzirom da mi trimer i nije preko potreban,nemoram se ni preseravati,i kinez od 80 e bi odradio taj posao. nadam se jos nekim razmisljanjima i iskustvima oko 4-takta na trimerima.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Servis mi baš i nije u blizini, 115 Km od mene, generalni uvoznik za BiH. najbliže njihovo prodajno mjestmi je udaljeno 70 Km. Tu i jest najveća zapreka Dok npr. za Hursqvarnu i Stihl imam servis 5 Km od mene ali zato i platiš višu cijenu trimera u startu.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
tema je zamrla,svi imate trimere i kosite,povrsine koje trebam raditi su zanemarive,ali hocu jos sacuvati kosilicu pa eto...kolega serviser mi je preporucio mtd 990 ,4 takta ali je rok isporuke 3 tjedna,a ja hocu kupiti iduci tjedan,otpada. nasao sam Partner bc345 b,4-takta, 1,2do 1,5 KS,, novi model,motor husgvarna svedska,proizvodnja SAD medjutim na netu nema ponude polovnih,cijena oko 280 e, neki savjet mozda? kako su se pokazali 4-takt motori na trimeru?

Partner i Husqvarna jesu pod istom kapom, al kolko ja znam, Husqvarnin motor nije nikako...Ili je honda, Subaru robin, možda Mitsubishi, treeba pogledati. Načelno motori su dobri, al i meni se čini da na trimerima nema neke prednosti 4-taktni motor. Problem podmazivanja, puno dijelova, stoga veća mogućnost kvarova i niži okretni moment i živost.
 
P

pozna

Guest
motor je husgvarna,to je sigurno,isto kao i za Mccullock,nisam cuo da i Subaru ima takve male motore. ma ne ocekujem da je ovaj Partner neki svemirski brod,samo da nebude zajeb a i pun mi je k.... kojekakvih mjesavina u razlicitim bocama i postotcima.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pratim tu scenu i sa 99% sigurnošću nije Husqvarnin. Naj smešnije u toj priči je to da niti ovlašteni trgovci pojma nemaju:madmana:. Mene budale uvjeravale da su serije 236r, 143r i 153r, kao starije verzije husqvarne, pa su kao zato jeftinije i jer imaju nešto lošiji omjer snage/mase, a pojma nemaju da su to Maruyame. Motor je neki Japanac garant....samo koji:scratch Ne znam što se mučiš sa raznim omjerima mješavina, ako koristiš moderna ulja, u sve trpaj 2% i mirna Bosna.
 
P

pozna

Guest
pa nevjerujem bas da se neki japanac prodaje pod husgvarnu,ali opet sve je moguce. koristim stihlovo ulje za mjesavinu,i nema teorije da u sve trpam isti omjer. motorka 1:25, skare za zivicu 1:20, puhalica 1:40. nemogu si dozvoliti da dodjem na teren a neki stroj crkava,davi se ili neradi.propadne mi termin koji necu moci namiriti neznam kada.s druge strane svako gorivo moram imati u transportu u osiguranom karnisteru,jednom me policija skoro oplela kaznom od 600 e jer sam imao oko litru goriva u plasticnoj boci.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Iznenadil bi se kad saznaš kolko toga nije vidlo niti "H" od Husqvarne, al opet, tko sam ja da te uvjeravam.....
Sam si kupio strojeve za svoje novce, i toči u njih što hoćeš, samo stavljati 5% mješavinu je više štete nego koristi....
 
P

pozna

Guest
ma kazem svasta je moguce, sta si htio reci sa 5 % mjesavine?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
5% mješavina je previše uz današnja ulja, jer, em je ne rentabilno, em manje snage, a sa druge strane mogući su problemi zakoksavanja, što može dovesti do prijevremenog pada kompresije(trošenje motora) ili u boljem slučaju do opadanja snage zbog začepljenog ispuha.
Svi moji tjeraju sve strojeve 2-3% a neki su navršili i preko 40godina i nikad zbog toga problema nije bilo, dapaće.....
Ti vjerojatno radiš mješavinu prema uputama proizvođaća strojeva, koji su određivali konc. mješavine prema tadašnjim mjerilima i kvaliteti ulja.
 
P

pozna

Guest
sigurno mislis na omjer 40:1, to je za puha<licu i usisivac,i da to je po tvornickim uputama,zato sto vjerujem da je to ok jer puhalica radi na nizim obrtajima a kad prebacim na usisivac sa sjeckalicom obrtaji se drasticno podizu a ipak je to 2-takt motor pa...s druge strane,kad privatna osoba kupi taj stroj dobije 1 godinu garancije,a ja kao firma 6 mjeseci s opcijom doplate garancije od 30 e godisnje,do 3 godine od kupnje.meni isplativo s obzirom da u slucaju da mi stroj crkne pod garancijom u roku 24 sata dobivam zamjenski. tih 30 e mi i tako ulazi u poreznu olaksicu,a stroj se i tako odavno isplatio pa mi neki trosak ulja neznaci ama bas nista.
 
P

pozna

Guest
znaci mi samo izgubljeno vrijeme a i povjerenje jer radim iz usluge i to doobro naplacujem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jel ima netko Honda trimer? Ja naime imam Hondu GX 35(UMK435) sa čistim 4T motorom kupljenu 2007 god. Snaga joj je 39 ccm ili 1.1kw (1.5ks).

Do ove godine sa njome nikakvih problema, godišnje potrošim nekih 20 lit. goriva. U zadnje vrijeme sam primjetio da nakon 10-15 min rada osjetno izgubi snagu, manju travu kosi kako tako dok u većoj se jednostavno uguši. U servisu su je kompletno otvorili i kažu da je sve u redu sa njome, jedino su promjenili crijeva jer su bila malo porozna. Kad sam ju donesao doma opet se je javio isti problem, vratio sam ju natrag i čovjek je na čepu rezervara izbušio tanku rupu jer je moguće da se stvara vakum no međutim ni to nije pomoglo. Onda sam sam skužio da kad joj dam čok da puno bolje radi ali još uvijek to nije to, a kad je pod čokom potroši mi za pol sata laganog rada sav benzin a prije sam mogao raditi i do sat i pol sa rezervarom naravno ovisi o težini posla.
Jel ima netko možda ideju šta bi joj moglo biti?
Inače taj servis i nije baš ovlašten za Honda trimer, a neznam gdje uopće ima njegov ovlašten servis bliže Karlovcu osim u Zagrebu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ima netko Honda trimer? Ja naime imam Hondu GX 35(UMK435) sa čistim 4T motorom kupljenu 2007 god. Snaga joj je 39 ccm ili 1.1kw (1.5ks).

Do ove godine sa njome nikakvih problema, godišnje potrošim nekih 20 lit. goriva. U zadnje vrijeme sam primjetio da nakon 10-15 min rada osjetno izgubi snagu, manju travu kosi kako tako dok u većoj se jednostavno uguši. U servisu su je kompletno otvorili i kažu da je sve u redu sa njome, jedino su promjenili crijeva jer su bila malo porozna. Kad sam ju donesao doma opet se je javio isti problem, vratio sam ju natrag i čovjek je na čepu rezervara izbušio tanku rupu jer je moguće da se stvara vakum no međutim ni to nije pomoglo. Onda sam sam skužio da kad joj dam čok da puno bolje radi ali još uvijek to nije to, a kad je pod čokom potroši mi za pol sata laganog rada sav benzin a prije sam mogao raditi i do sat i pol sa rezervarom naravno ovisi o težini posla.
Jel ima netko možda ideju šta bi joj moglo biti?
Inače taj servis i nije baš ovlašten za Honda trimer, a neznam gdje uopće ima njegov ovlašten servis bliže Karlovcu osim u Zagrebu.
sve upučuje na to da trebaš promjeniti servis ..zasada
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
svi drugi servisi ne žele ni pogledat trimer kad im ga donesem
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Zato se treba držati 2-t mašina puno jednostavnije za servis i održavanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh