• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja imam fs 350 stihl i bit ce kod mene nekih 11,12godina, bio plaćen preko 8000kn s dodatnom zastitnom opremom te svake godine pokosi 2hektara trave s trokrakim nozem i pun ku*ac drače, jedanput promjenjen klip jer nisam ja radio nego neki tikvan i drzao mu pun gas mozda pola sata... radi ko proklet, da proizvode takve nove mogao bi i da rikne uzmem novi al nema ih vise tako da bi uzeo samo nove dijelove, nezamjenjiva masina... radio sam s dosta od njih al ovo je premium za bilo koju drugu marku... huski zavrsna obrada je losa i kada sam je zatukao u draču i malenu boskicu imao sam strah da ce puknut rucke i sve te oni anti vibrqatori su puno losije napravljeni u odnosu s stihl, alpina jos krhkija od huskia... al ja volim da mlatim i manja stabala dolje...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja imam fs 350 stihl i bit ce kod mene nekih 11,12godina, bio plaćen preko 8000kn s dodatnom zastitnom opremom te svake godine pokosi 2hektara trave s trokrakim nozem i pun ku*ac drače, jedanput promjenjen klip jer nisam ja radio nego neki tikvan i drzao mu pun gas mozda pola sata... radi ko proklet, da proizvode takve nove mogao bi i da rikne uzmem novi al nema ih vise tako da bi uzeo samo nove dijelove, nezamjenjiva masina... radio sam s dosta od njih al ovo je premium za bilo koju drugu marku... huski zavrsna obrada je losa i kada sam je zatukao u draču i malenu boskicu imao sam strah da ce puknut rucke i sve te oni anti vibrqatori su puno losije napravljeni u odnosu s stihl, alpina jos krhkija od huskia... al ja volim da mlatim i manja stabala dolje...
ti kosiš s ugašenom ?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozz dečki,imam jedno pitanje,jer vredi rabljena husqvarna 323 1500kn
nije puno delala dobim sve s njom osim one maske za lice
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ja svoju 323 Rj 4-5g teram i još imam pilu 28cm mač za nju i radi bez greške,a novo to sve došlo 4700kn,pa ti procijeni dali se isplati.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
pozz dečki,imam jedno pitanje,jer vredi rabljena husqvarna 323 1500kn
nije puno delala dobim sve s njom osim one maske za lice

isplati se definitivno,ja sam novu platio prije 3 god. oko 2800 kuna,još ju nisam pipnuo,samo benga i gas....:mrgreen:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
u super onda,pare skupim i idem po nju
tu mi je blizu i znam da nije puno delala kad mi je to sused :)
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Lepo je sve sto ste iskucali o stihlu ihusqvarni . Znam ja da je husqvarna zakon ali nemam 500 evra za kosu a stihl je tu negde po ceni i jonsered, oleo - mac . Dok ja skupim te pare mogu slobodno posle sa testerom u njivu da secem trnje, planiram da je ocistim od trnja na prolece, cetvrtina povrsine je u pitanju i normalno vocnjak da kosim . Koji model bi preporucili da vredi i da moze da sece zbunje do 5-6 cm debljine da nije jedan od pomenutih proizvodjaca.Mislio sam da kupim villager bc 1900x ali reko da pitam ovde mozda ima nekih drugih modela drugih proizvodjaca koji su dobri a nisu preskupi. ?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Lepo je sve sto ste iskucali o stihlu ihusqvarni . Znam ja da je husqvarna zakon ali nemam 500 evra za kosu a stihl je tu negde po ceni i jonsered, oleo - mac . Dok ja skupim te pare mogu slobodno posle sa testerom u njivu da secem trnje, planiram da je ocistim od trnja na prolece, cetvrtina povrsine je u pitanju i normalno vocnjak da kosim . Koji model bi preporucili da vredi i da moze da sece zbunje do 5-6 cm debljine da nije jedan od pomenutih proizvodjaca.Mislio sam da kupim villager bc 1900x ali reko da pitam ovde mozda ima nekih drugih modela drugih proizvodjaca koji su dobri a nisu preskupi. ?

Raspitaj se dali tu u blizini imaš djelova i servis za Villager ili za neku drugu marku koja te interesuje. Kod mene recimo ima servis za Husqvarnu i Villager pa bi mi jedan od ta dva odgovarali. Naravno Husqvarna je bolja ali više bi mi odgovarao Villager zbog cijene
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pozdrav! koliko košta najjeftinija stihlova ili husqvarnina flakserica na koju se može montirati kružna pila(a njezina cijena je?),osim ak neide sa flaksericom u paketu? jer ovi obični plastični nožeki ni dvokraki, ni četverokraki nisu bas za neku sikaru, osim za malo jaču travu
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
pozdrav! koliko košta najjeftinija stihlova ili husqvarnina flakserica na koju se može montirati kružna pila(a njezina cijena je?),osim ak neide sa flaksericom u paketu? jer ovi obični plastični nožeki ni dvokraki, ni četverokraki nisu bas za neku sikaru, osim za malo jaču travu


Treba samo malo progooglati , sve se nađe... , modeli , cijene... , sve , za nepovjerovati ;)

http://www.husqvarna.com/hr/product...fault,main-menu-accessories,homeowner-trimmer


http://www.unikomerc-uvoz.hr/
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a bio sam na stranici i od stihla i od husqvarne al nemogu bas skužit da li se na ovu najjeftiniju sa običnim nožem da namontirati i kružna pila, koja inace ide na flakserice koje koštaju 5000kn
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
u principu na sve trimere koji imaju ravnu cijev od motora do glave može se namontirat nož jer takvi trimeri umjesto sajle u cijevi imaju "kardan", znači puno jači pogon koji trpi puno veća naprezanja od sajle.
E da do sad je bilo da ako kupuješ Husqvarnu da dobivaš u kompletu i nož dok kod Stihla nije taj slučaj.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mane, ne mora svaki trimer sa ravnom cijevi imati kruti kardan. npr struhl fs 87 i fs90 ili stari fs
80 i 85. osobno smatram da modeli ispod 4000kn nemaju što raditi sa šajbom
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
ono kaj sam ja prodaval u trgovini pred cca 2 god. dok sam tamo radio, sve je bilo sa kardanom ako je bila ravna cijev, a ako je bila savinuta onda je bila sajla unutra. Možda nekad prije i je bilo modela sa sajlom al ovo danas kolko ja znam više nije.

moj prvi trimer je bio Stihl fs 44 kupljen 1998 i imao je kardan a bio je puno ispod 4000kn, čini mi se oko 2800kn i 10 godina me je služio izvrsno a vjeruj mi da se je naradio. Sad imam Hondu GX35 plaćenu na akciji nešto preko 3000 kn i također me služi izvrsno a često koristim nož.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Biti trgovac je jedno, a živjeti s tim i za to, je drugo.
Ti si ga imao, ja sam ih slagao....ako je to kruta osovina onda ja...ma možeš i birati...šajba, za travu može, ali šikaru? nije to to ....
auktion_x1028803_bild1.jpeg

ili možda ovo....
http://www.ebay.com/itm/NEW-OEM-STIHL-DRIVE-FLEX-SHAFT-FS-44-46-55-75-STRING-TRIMMER-4130-711-3210-/140664266915#ht_563wt_698
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
jeffy el onda ti kažeš da se kružna pila ni neda namontirat na onu najjeftiniju sa nožem(oko 2500kn), ili mislis zbog motora da nije dobro?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dadu se montirat razni alati gotovo na sve, jer su rupe i prihvati standardizirani. Ak se nevaram središnji otvor alata je 1 col:scratch, tak da trimeri do broja FS130 imaju iste prihvate.
Naravno motor trpi, ali više zbog toga jer nije za cjelodnevni rad. Ali največi problem predstavljaju trzaji i udari koji se javljaju u samom pogonu glave, kvačila i ponajviše vratila. KOd cirkularnih šajbi je to možda malo manje izraženo, ali kod trokrakog nože, koji je i najbolji, mogu nastati problemi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh