• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

A

AGRIPLUS65

Guest
svi drugi servisi ne žele ni pogledat trimer kad im ga donesem
imas na dubovcu iza gavranovica servis ,cinimise da i prodaju hondu,ak nisi bil tamo vec?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
znam čovijeka privatno, ali nema volju se igrat sa time.
Prodaju i na jamadolu Honde pa nisam ništa riješio sa njima
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jel ima netko Honda trimer? Ja naime imam Hondu GX 35(UMK435) sa čistim 4T motorom kupljenu 2007 god. Snaga joj je 39 ccm ili 1.1kw (1.5ks).

Do ove godine sa njome nikakvih problema, godišnje potrošim nekih 20 lit. goriva. U zadnje vrijeme sam primjetio da nakon 10-15 min rada osjetno izgubi snagu, manju travu kosi kako tako dok u većoj se jednostavno uguši. U servisu su je kompletno otvorili i kažu da je sve u redu sa njome, jedino su promjenili crijeva jer su bila malo porozna. Kad sam ju donesao doma opet se je javio isti problem, vratio sam ju natrag i čovjek je na čepu rezervara izbušio tanku rupu jer je moguće da se stvara vakum no međutim ni to nije pomoglo. Onda sam sam skužio da kad joj dam čok da puno bolje radi ali još uvijek to nije to, a kad je pod čokom potroši mi za pol sata laganog rada sav benzin a prije sam mogao raditi i do sat i pol sa rezervarom naravno ovisi o težini posla.
Jel ima netko možda ideju šta bi joj moglo biti?
Inače taj servis i nije baš ovlašten za Honda trimer, a neznam gdje uopće ima njegov ovlašten servis bliže Karlovcu osim u Zagrebu.
sa malim zakašnjenjem javljam da je problem riješen. Naime trebalo je na fergazeru promjenit brtve i membranu i to je bila cijela mudrost. Čovjeku u Zagrebu u servisu sam objasnio problem putem telefona i sa 100% sigurnošću je rekao u čemu je problem i poštom mi je poslao garnituru brvi koje sam sam promjenio. Trimer radi ko nov odnosno baš onako kako bi i trebao:supz:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovo je moj vjerni pratilac:




koliko si ti ovo čudo platio i koji je model FR 350 ili 450 i kakav je za rad je li težak za nositi :shock:

u mene je 450ka.nije težak za nositi.platio sam oko 800 eura prije tri godine i apsolutno se isplatio.za moj pojam najbolji stroj u Stihl-u.pali ko doksa,radi bez ijednog kvara cijelo vrijeme.
 
D

dadili

Guest
Trimer/silkarica

koliko se kreću cijene trimera koji mogu kositi s noževima i silkom?
možete li mi preporučiti koji takav trimer uzeti?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
I dobro došao @dadili!
Ja sam moj trimer Villager BC900 kupio za 120eura pre 2 god!
Extra sam zadovoljan sa njime, koristim samo silak za travu u voćnjaku i vinogradu. Mesečno jednom kosim, tako da trava nestigne toliko da naraste, da ga silak nemože savladati...
Nikad nemože da upali iz prve...treba bar 3-4 putata potegnuti da upali.
Potrošnja mala, ajd da kažem 1lit - 45-60min traje!

živ bio...
pozzz joe!
 
D

dadili

Guest
hvala. no problem je što je kod mene poprilično velika trava, a i podeblja. zato bi neku s noževima, a i da mogu silk staviti kad kosim manju travu

baš tražim po netu, ne mogu ga nači na području hrvatskog weba
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
hvala. no problem je što je kod mene poprilično velika trava, a i podeblja. zato bi neku s noževima, a i da mogu silk staviti kad kosim manju travu

baš tražim po netu, ne mogu ga nači na području hrvatskog weba

einhel 999kn, dvije godine radi ko luđak i bez greške
dosad je popio preko 50l goriva
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
hvala. no problem je što je kod mene poprilično velika trava, a i podeblja. zato bi neku s noževima, a i da mogu silk staviti kad kosim manju travu

baš tražim po netu, ne mogu ga nači na području hrvatskog weba

Ja sam sa mojim trimerom dobio i trokraki nož! Probao sam jednom da kosim sa njime, ma to samo fijuče u zraku...seče sve živo, sekao sam tulaj "kukuruz"...ma sa lakoćom odrađuje, sekao korov kod kolege od 2metra visine...uopšte nije bio problem dali može trimer to kositi, veći je bio problem kada taj pokošeni korov pada...ma da popizdiš, padne na tebe, pa se zamrsiš...extra ludilo...provod do jaja!

pozzz joe!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
hvala. no problem je što je kod mene poprilično velika trava, a i podeblja. zato bi neku s noževima, a i da mogu silk staviti kad kosim manju travu

baš tražim po netu, ne mogu ga nači na području hrvatskog weba

imaš Husqarnu, Stihla, Jonsered, Honda, od kvalitetnijih proizvođača. Njih nemaš ispod 2500kn ak misliš da ima na sebi mogućnost stavljanja noža i niti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
istina ,ja u subotu gledao u Bjelovaru kod jednog dilera i čak iznad 3000 nešto malo kvalitetnijesa min2,2ks ,problem što nedaju više na čekove samo keš i brdo nezahvalnih lopovskih kartica,a baš mi se sviđa jedan Husqvarna 3800kn,stari stihl otišao u mirovinu nakon 11 godina robije i teškog fizičkog rada :madmana:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
sve kupuj sam nemoj MTD..:!:
tata je zel pred dve godine i to onaj kaj ima napred nastavke (za šišat živicu,rezat grane...itd) i par mjeseci stara pa krepala..dok su ju delali nisu stavili osigurać na bolcn od klipa i ispal bolcn i pojel cilindar...bilo je aktualno to kaj ima neki feder za paljenje...povučeš špagu van i držiš pa onda ona sama zapali i ima kao odmah automatski čok...to se razlohalo za par mjeseci pa to majstoru da složi..onaj kut di se šarafi glava dole se razletel..uglavnom pušing od trimera...nije ni do koljena Stil-ovoj koja sad ima 14 let,al bogica treba generalku jer je pokosila brda i doline....MTD-ova ak bu zdržala pol toga kaj je Stilovka moremo bit sretni...:roll:
 
C

CrnIM

Guest
Trimer

Evo doslo je vrijeme da i ja zamijenim onu malu igracku od trimera 1 KS koju smo prvu nabavili. Otac je mislio da ce to biti dovoljno ali to je bas bila igracka.
Rekoh tu gresku vise necemo ponoviti.
Navratio sam kod Stihl zastupnika i pogledao modele koje ima.
Na kraju sam se odlucio za FS 450
Ima poluautomatsku glavu i trokraki noz.
Naramenica za nju nije tanka tako da je ugodno raditi s njom.
Ono sto sam ja odradio je za moj pojam bilo ok jer sam cistio oko vocnjaka i makiju uz rub. Ne trese previse a snage ima dovoljno i za malo deblje grancice. Zakljucak- kud je prije ne kupih! :D
 
B

baksadj

Guest
ima sthil fs 55 malo se vibrira kada koristim nož nije još strašno dali se kupuje novi puž ili se samo mjenjaju ležaji? i dali tko ima nešto kao radionički priručnik za navedeni trimer. kosim s njim s nožvima od 4 kraka i 8 krakova. tako da mislim da je složeno dobro. i radio je dobro od kada je kupit a tome ima godina več
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možda dolje na glavi nije sve stavljeno kako treba,mene mučio isti problem na 85,ali sada ga nema,novi kad dođe morače imati pod obavezno više od 2ks onda možeš kositi i drvlje s njim:supz:
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Imam Jonsered GT 32 od 1992 g. prošla sve i svašta i još uvjek radi besprijekorno.Evo prije koji mjesec dobila već četvrtu glavu nabavljenu od jednog privatnika u Sloveniji, sa njom radi jako dobro.
Stavio bi link,al nisam siguran da ne prekršim pravila.
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Prva je bila na jednu nit sa ručnim izvlačenjem niti pa sam je zamjenio,druga se raspala od istrošenosti,treča je skinuta kad je stigla ova zadnja,još je u rezervi možda zatreba:mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kakva su tvoja iskustva rada sa dvije niti u odnosu na jednu ?
Obično odlazi navoj na glavi ali taj dio se može kupiti kao rezervni dio za glavu .
Link možeš stavitit samo reci da sam ti ja dozvolio , ovdje se mene sve pita ..dakle preuzimam odgovornost .
 

Najnoviji postovi

Na vrh