• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma više nisi siguran sa ničim,evo jedan poznanik prije nekoliko godina donio malu motorku štill ,drito iz njemačke jer tamo radi a na njoj made in Turkey:vragek::vragek:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ma više nisi siguran sa ničim,evo jedan poznanik prije nekoliko godina donio malu motorku štill ,drito iz njemačke jer tamo radi a na njoj made in Turkey:vragek::vragek:

Je to je istina sve što nije profi proizvodi se vani Turska,Mexico jedino profi Stihl još rade izvorno,to nesmiju dopustiti da se kvari ali i košta:supris:
 
P

Pike

Guest
Trimer za odabir

dobar dan,

imao sam trimer Einhell MSB32 1,1 ks.
radila je svega 50ak sati i zgorio je klip. inace u prvih godinu dana bila je 2 puta na servisa tako da sam vec onda imao osjecaj da sam se zaje... sa kupnjom. ali kako sam bio bez iskustva ...
sada 5 god kasnije sam pametniji.
dakle sada trebam novi stroj i par savjeta. planiram potrositi cca 3000 kn.
trebam flaksati cca 2000 m2 i posto se radi o neodrzavanom vocnjaku moram koristiti noz i cirkular.
uzi izbor : husqvarna 128r ili 323, ili oleo mac 320t.
oleo je jaci za 1 ks ali servis i dijelovi?
gledam huskija 128 i 323 i nije mi jasno zakaj 323 dodje vise a manje je ccm? ima prijatelj 323 i zvijer stvarno radi.
iskustva?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Uf, teško pitanje ja bi uzeo Husqvarnu, Oleo mac talijan?
Zašto Husqvarnu imam atomizer s nj.motorom 5.5ks to je nepoderiva mašina 5 god sam doslovno sil...o taj atomizer gorivo ostajalo po 6mj u nj i on pali bez ikakvih problema.
Sada mi ne treba ali neka stoji neki dan ga upalio od prve a stoji od proljeća do proljeća kada prskam voćke oko okućnice.
Motori best No 1.

http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/husqvarna-trimmers-for-homeowners/
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
joj ma husqarnu uzmi,gdje bi dijelove za tu oleo? i ja sad kupujem tu husqarninu, al neznam oznake el ima noz ta 128r, cijena?
 
P

Pike

Guest
128r cca 2600
323 cca 3300
koliko sam vidio cijene su svugdje iste
pogledaj na netu (neznam da li smijem napisati gdje)
obje dodju sa nozem i moze se montirati cirkularj
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
ja imam 323 i prezadovoljan,toči i kosi..
 
P

Pike

Guest
eto obavio sam kupovinu.
128 je otpala cim sam shvatio da je prijenos putem sajle (sajla+noz=?).
dodjoh u ducan po 323 i covjek me skoro nagovorio da uzmem 143 ali pomisao na kiseli izraz lica svoje zene je ipak pomogao u odluci i uzeo sam 323.
slozili su je i pustili u rad (zvuk je fenomenalan.
uvijek sam se cudio kako moj , sada bivsi, Enhell ne zvuci kao sve ostale flakse).

sada moram samo pricekati da kisa prestane cmoljiti pa da krenemo na voznju. :)

nakon sto je provezem, javim vam dojmove
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
eto obavio sam kupovinu.
128 je otpala cim sam shvatio da je prijenos putem sajle (sajla+noz=?).
dodjoh u ducan po 323 i covjek me skoro nagovorio da uzmem 143 ali pomisao na kiseli izraz lica svoje zene je ipak pomogao u odluci i uzeo sam 323.
slozili su je i pustili u rad (zvuk je fenomenalan.
uvijek sam se cudio kako moj , sada bivsi, Enhell ne zvuci kao sve ostale flakse).

sada moram samo pricekati da kisa prestane cmoljiti pa da krenemo na voznju. :)

nakon sto je provezem, javim vam dojmove


Ja kad sam prvi put cuo mog Villagera zamalo da dozivim infarkt ali je on drugi put kad sam ga palio promenio zvuk pa mi sad zvuci kao husqvarna . Tako je i tvoj Enihel bio.
 
P

Pike

Guest
samo kaj moj einhell nikada nije promijenio zvuk na bolje. :lol:
najbolje je zvucao kad je umro
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ja kad sam prvi put cuo mog Villagera zamalo da dozivim infarkt ali je on drugi put kad sam ga palio promenio zvuk pa mi sad zvuci kao husqvarna . Tako je i tvoj Enihel bio.

Kako te služi Villager, koji je, kad si ga kupio, jesi imao kakvih kvarova?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
eto obavio sam kupovinu.
128 je otpala cim sam shvatio da je prijenos putem sajle (sajla+noz=?).
dodjoh u ducan po 323 i covjek me skoro nagovorio da uzmem 143 ali pomisao na kiseli izraz lica svoje zene je ipak pomogao u odluci i uzeo sam 323.
slozili su je i pustili u rad (zvuk je fenomenalan.
uvijek sam se cudio kako moj , sada bivsi, Enhell ne zvuci kao sve ostale flakse).

sada moram samo pricekati da kisa prestane cmoljiti pa da krenemo na voznju. :)

nakon sto je provezem, javim vam dojmove

Sretno s košnjom ali prvo obavi razradu motora min.jedan rezeorvar skuri bez opterećenja malo jače ulje obavezno,drugi rezeorvar lagani posliči isto jače ulje a onda udri koliko možeš.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ne pratim ovu temu,pa ne znam,dal je možda vec netko napisao...

Trebao bi cilindar,klip i karike,za moj trimer, znači HONDA 4-erotaktna.

Kod mene nema zastupnika za hondu,zna netko gdje ima najbliže u okolici?
ili paše možda od nekog drugog proizvođača?

jel to skupo? mislim cilindar? bar tako izgleda,jer nije to samo cilindar,nego to je onako zajedno sa pola kučišta.
 
P

Pike

Guest
hongolodonia ti je servis za hondu. pogledaj na webu. za sve sto trazis cca 600-800 kn
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kako te služi Villager, koji je, kad si ga kupio, jesi imao kakvih kvarova?

Kupio sam ga krajem marta jos nisam ozbiljno radio s njim, malo sam ga probao u tankom trnju sa cirkularom , i malcice sa glavom sa silkom. Prvo pola sata na leru i pola pola sata rada na pola gasa. Drugi put malo vise od pola sata na leru i sve ukupo nije potrosio pola rezervoara. Model je BC 1900X uz koji sam dobio glavu sa silkom, trokraki noz i cirkular. Stavim ja glavu sa silkom a skinem deo na koji se postavlja cirkualr i noz, po uputstvu i kad sam ga upalio i dao gas on je navio glavu toliko da nije mogla da mrdne. Jedva sam je odvio , vratio deo na koji se postavlja noz i probao sa glavom sa silkom. Na kraju sam zakljucio da sa uputrstvom mogu da obrisem znate vec sta i da se glava na ovogodisnjem modelu razlikuje od glave na proslogodisnjem modelu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hongolodonia ti je servis za hondu. pogledaj na webu. za sve sto trazis cca 600-800 kn

e hvala,pronađen najbliži servis (30 km).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
ne pratim ovu temu,pa ne znam,dal je možda vec netko napisao...

Trebao bi cilindar,klip i karike,za moj trimer, znači HONDA 4-erotaktna.

Kod mene nema zastupnika za hondu,zna netko gdje ima najbliže u okolici?
ili paše možda od nekog drugog proizvođača?

jel to skupo? mislim cilindar? bar tako izgleda,jer nije to samo cilindar,nego to je onako zajedno sa pola kučišta.

šta se dogodilo sa Hondom kad to sve mjenjaš:scratch. Ja ju imam i do sad sam samo brtve na fergazeru mijenjao a stara je oko 6 godina.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
to bih i ja volio znat,progutala je kariku i odlomio se komad klipa,i oštetilo cilindar.
srećom pa je radilica uredu.

Imam ju oko 3 godine,i do sad niti jednog kvara na njoj,promjenio sam samo glavu,jer se istrošila...
i eto sad havarije...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
čudno, vjerojatno je materijal bio loš pa se to dogodilo. Moja je prošle godine počela zezat, jednostavno se gušila kad je trebalo snage, bila je kod svih servisera koji su ju htjeli pregledat i nitko nije pronašao problem. Nazovem čovjeka u Sesvete gdje je njen ovlašteni servis i objasnim mu u čem je problem i on me samo pitao jesmo mijenjali do sad brtve na fergazeru, ako nismo onda je do toga i to mi je poslao poštom, ja to sam doma promijenio i evo je radi ko urica. Rekao mi je da bi te brtve bilo dobro svakih 3-4god preventivno promijenit i da neće bit nikakvih problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh