• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
čudno, vjerojatno je materijal bio loš pa se to dogodilo. Moja je prošle godine počela zezat, jednostavno se gušila kad je trebalo snage, bila je kod svih servisera koji su ju htjeli pregledat i nitko nije pronašao problem. Nazovem čovjeka u Sesvete gdje je njen ovlašteni servis i objasnim mu u čem je problem i on me samo pitao jesmo mijenjali do sad brtve na fergazeru, ako nismo onda je do toga i to mi je poslao poštom, ja to sam doma promijenio i evo je radi ko urica. Rekao mi je da bi te brtve bilo dobro svakih 3-4god preventivno promijenit i da neće bit nikakvih problema.

i kako se ponašaju te 4-verotaktne prema 2-taktnim,potrošnja, buka,cijena,dal treba mješavina....:scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
Ja sam sa svojom zadovoljan. Tiši je od 2-taktnog, rezervar od cca 7 dcl me traje skoro sat vremena u travi visokoj 15-20 cm. Benzin ide čisti unutra, za ulje koje podmazuje motor imaš karter, nešto slično ko na skuterima sa 4-takta. Ja sam uzeo jači model od 1.6 KS i tada je koštao 3200kn. U kompletu je bio i nož, U ručke, mast za podmazivanje glave i dodatna flašica ulja za motor.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
ma pitam zato kaj susjed ima štilovog,beči ko sam vrag....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
e oni imaju drugačiji sistem rada od Honde.

Kad se @jeffy javi bolje će znat to objasnit, ja sam već pomalo zaboravio :rolleyess:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
slažem se sa svime sa mane-om ,još bih nadodao

imam i štilovog dvotaktnog i ovog četverotaktnog
pa da kažem koju razliku
stihl je življi,bolje prima gas,kao vrckast,hehe al zato se beeeeeeči,strašno
honda je tiša,nije tako agresivna na gasu,ali kad jednom stisneš gas,ne guši se kao stihl,a o potrošnji da ne govorim,ne možeš potrošit jedan rezervar a da se ne odmoriš.

kod stihla je bilo rezervar pa odmor,rezervar pa odmor,ovdje nema toga,hehe.
jedina možda mana honde je ,što je ona teška za nosit...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
nisam sa ovim novim stihlom radio ali sam čuo da je jako bučan, kolko se sjećam u njega ide klasična mješavina ali radi na principu četverotaktnog motora. Ima neke veze taj sistem rada sa ekologijom navadno. Imam doma negdje specifikacije tog motora pa ako nađem napišem navečer.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
slažem se sa svime sa mane-om ,još bih nadodao

imam i štilovog dvotaktnog i ovog četverotaktnog
pa da kažem koju razliku
stihl je življi,bolje prima gas,kao vrckast,hehe al zato se beeeeeeči,strašno
honda je tiša,nije tako agresivna na gasu,ali kad jednom stisneš gas,ne guši se kao stihl,a o potrošnji da ne govorim,ne možeš potrošit jedan rezervar a da se ne odmoriš.

kod stihla je bilo rezervar pa odmor,rezervar pa odmor,ovdje nema toga,hehe.
jedina možda mana honde je ,što je ona teška za nosit...

Zavisi šta voziš nije isto škoda i merđo tako ti je to i kod Stihla imaš hobi-poluprofi i profi trimere,kina-mexiko-EU
Jedino na svom FS 350 do sada sam pronjenio 2 glave za košnju jer se istrošila do opruga,a ni membrane nisam još promjenio.8)
Koliko skurim goriva na njem pojedinci u 5 god toliko nenaprave.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
a čuj, Škoda i Merđo i nisu baš u istom cijenovnom rangu. Za usporedbu uzmeš snagu pojedinog trimera i cijenu samog i onda radiš usporedbu. Ovdje se konkretno radi o snagi od 1.6 ks i cijeni od otprilike 3-3500 kn. FS 350 ima 2.2 ks i teško ga možeš uspoređivat sa ovim trimerima koji su za pola ks-a ili više slabiji.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
a čuj, Škoda i Merđo i nisu baš u istom cijenovnom rangu. Za usporedbu uzmeš snagu pojedinog trimera i cijenu samog i onda radiš usporedbu. Ovdje se konkretno radi o snagi od 1.6 ks i cijeni od otprilike 3-3500 kn. FS 350 ima 2.2 ks i teško ga možeš uspoređivat sa ovim trimerima koji su za pola ks-a ili više slabiji.
O tome i pričam sve zavisi od love,i od potrebe za koliko trebaš trimer i za šta?
Ja sam prije uzimao isto trimere slabije kvalitete,ali za moje potrebe dolazi samo u obzir profi alat.
Normalno tko ima malo košnje da je to bacanje novca bitno da se ima servis i rez.dijelovi.
Primjer kolege voćara uzeo je trimer Honda 4-taktni nije bio zadovoljan,otpali mu prsti od vibracija.
http://www.servisloncar.hr/internet...orna-kosa-honda-umk-435-e2-ueet.html?sef=hcfp

Sada je kupio ovo http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/555rxt/#specifications
Stihl je odličan ali idući moj trimer je ovaj,Stihl prepuštam sinu.
Ovaj lagan za nošnju uprtači čista 5(stihl4,5),antivibracija 5+ (stihl 4.5) motori su podjednaki ali ovaj ipak jači ima 0.6ks više.
Radi s njim i bolji,jači,udobniji stroj za velike poslove ali i dobra cijena;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
Gledam malo cijene od Honde i ispada da je cijena za UMK 435 sa 3200 koliko sam ja dao skočila na 4220 kn :scratch. Nije baš mala razlika.

Kažeš da je kolega imao velike vibracije na svojoj Hondi:scratch, ja znam u komadu odradit po 2-3 sata uz stanku točenja goriva i nemam tih problema sa vibracijama. Možda mu glava nije bila dobra pa mu je zbog toga treslo, one kad se potroše znaju bit malo izvan balansa pa se uslijed toga javljaju vibracije.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Gledam malo cijene od Honde i ispada da je cijena za UMK 435 sa 3200 koliko sam ja dao skočila na 4220 kn :scratch. Nije baš mala razlika.

Kažeš da je kolega imao velike vibracije na svojoj Hondi:scratch, ja znam u komadu odradit po 2-3 sata uz stanku točenja goriva i nemam tih problema sa vibracijama. Možda mu glava nije bila dobra pa mu je zbog toga treslo, one kad se potroše znaju bit malo izvan balansa pa se uslijed toga javljaju vibracije.

To ti dođe s godinama,sigurno si mlađi forumaš,pa nemaš te probleme još sada?
Ja ti moj he sredim onako laganini za 2 dana pomalo,koristim još antivibracijske rukavice a i sam trimer ima antivibracijski sistem držači motora i ručke,a Honda to nema.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
Radim sa trimerima već 15 godina, tako da imam solidnog staža sa njima. Radio sam i sa Stihlom, Husqvarnom i sad Hondom. Najviše me je rasturio Husky, nije bio moj nego od kolege neki stariji model. Normalno da nije ima ništa od antivibracija i u dva dana rada me je potrgao.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
To ti dođe s godinama,sigurno si mlađi forumaš,pa nemaš te probleme još sada?
.
onda će kupiti traktorić pa će se voziti.....:scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
kak je krenulo neće mi ni trimer uskoro trebat a kamoli traktorčić:(
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
ja se preporodio od kada sam ga kupio....sada sam malo off..:mrgreen:
a huski 323 sada puno manje treba,samo po obrovima i oko voćaka
probao kositi jednom sa bratićovim 223,star oko 15 g.,ajme kod njega vibracija ali je dobar što na njega idu nastavci...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Stihlov 4mix radi na dvotaktnom principu, samo kaj nema preljevni kanal nego benzin iz prostora kartera ulazi u cilindar preko upravljanog ventila....pa nema problema ispiranja i velike potrošnje. Iskustva sa nima nemam, jer malo ljudi to kupuju jedino sam čuo da treba jako paziti koje i koliko ulja se koristi jer mogu nastati problemi zakoksavanja(zato se preporuča sintetika, a kod nas je nema u prodaji:madmana:) Preferiram 2taktni više, jer je po meni agresivniji i nema taj komplicirani sustav podmazivanja kao 4taktni. A čim je nešto komplicirano, velika šansa je da se nešt sjebe i da poskupljuje održavanje. Malo sam gledal na stolu jednu hondu kod kolege pa to to sami jednosmjerni ventilčići, a sve na principu potlaka-pretlaka:toimonster:....za tak nekaj je potrebno zrakotjesno kučište, a u praksi je to malo škakljivo...
Kaj se tiće modela, znam da je kod štila od fs120 do fs480 pratično isti motor.
Njoko, upravo listam austrijski katalog i izašli FS490 i fs560....samo ne znam dal se budu kod nas prodavali i kak se bude pokazala ta elektonika....
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Je li neko vidio negdje ili možda sam napravio neki dodatak kad silkaš oko voćke da je ne dodirneš. Mislim kao neki obruč od žice, ili možda neki graničnik ili možda nešto treće. Dok kosim u redovima oko voćke dosta puta glava odskoči od neke buse, ponikle mladice ili nečeg drugog, ili se malo zamislim i odmah na voćki ostavi trag. Zato sam počeo razmišljati o nekoj nadogradnji.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ajd kad uđeš u fazu podijeli to s nama.

Tako nešto sam i zamišljao. Ovo je vjerojatno €€€ pa će se morati kemijati nešto jeftineje.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja sam više razmišljao da zaštitim samo desnu stranu(od 12 do nekih 3-4sata), jer reakcija baca desno više, a sa druge strane da si reznu stranu(lijevu) ne zaštopam:scratch....ne znam, vidjet ćemo još
 
Na vrh