• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Hvala ZJ. Uzeo sam husqvarninu mast , a cirkular je ovaj na slici. Ne dobija se uz Villager trimer poseban stitnik za cirkular, noz i glavu sa silkom nego samo jedan sa delom koji se skida kad se koristi noz i cirkular. Husqvarna je Husqvarna ali 560 evra je 560 evra , ko nema toliko kupi Villager za malo vise od duplo manje , nervira se , šokira se jer nije imao iskustva sa trimerima pre Villager trimera i na kraju zadovoljno trlja ruke jer je odlično prosao za 200 evra i dobio prilicno dobar trimer za male pare. Samo je bitno da se ne očekuje previše za 200 evra.


link za sliku cirkulara: cirkular sam slikao moblinim pa je slika lošija

http://img20.imageshack.us/img20/6720/cirkular.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Aha, ne mislimo na istu stvar.
Taj je za trnje i slično, a ne izgleda mi da je baš za piljenje granja.
Onaj za piljenje granja izgleda OVAK.
Na nju ide posebni, mali metalni štitnik. Imam to doma, ali nemrem sad slikati.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
@ Pike-hvala na ponuđenoj pomoći!!
@ ZJ-hvala na linku za korisnički priručnik!!
ZJ-koju kružnu pilu preporučaš za 335 i ako možda znaš otprilike koliko bi to bilo novaca zajedno sa metalnim štitnikom?? I da li imaš kakvog iskustva sa Trio-cut glavo i onim plasticnim nozevima??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Originalnu...mislim da je ø225, s originalnim štitnikom. Opisana ti je u uputama.
Čini mi se da je bila najjeftinija u MPS-u u Ivanić Gradu.

Nisam probal tu glavu s plastičnim noževima (preskupa mi je, a i neznam kiaj bi z njom kosil), ali jesam trokraki nož.
Znam jedino da je dobra tam gdje nema kamenja ili nekih panjeva, jer inače pucaju noži.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Meni samo nije jasno kako to da vam je lakše raditi sa silkom nego sa nožom (u mom slučaju trokrakim)

Puno teže je motoru kada radim sa silkom (znači nemam zaštitinik na kojem je nožić pa vjerovatno i silk ispuštam i previše)
A kada radim sa nožom nikada mu nije teško , sjekao sam do 2-3 cm prečnika i to odsiješe u sekundi , motor niti nema vremena da to osjeti
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Sve je stvar navike, i mora malo da radi sa silkom da se motor razradi :D . Mada mislim da mu ni trnje ne bi naskodilo.
 
P

Pike

Guest
provozao danas po prvi put 323-ojku po vocnjaku sa silkom. :p
radi ko zmaj.
sa njom je dosla i T35 glava sa namotajem whisper flaksa (pretpostavljam da flaks stave na glavu samo da te zapale jer tako dobar flaks jos nisam imao).
bilo je par stvarno gustih busena i to je samljela kao od sale.
nemrem se nacuditi kako mi nije ruka otpala od stiskanja gasa, a to mi je prvo palo u oci na njoj da nema mogucnost zakociti puni gas. :)
nema zuljeva na rukama :)

duple naramenice - gdje ste bile do sada?
jel zna netko gdje kupiti cirkular za nju (200 mm)?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
345Rx, potrošila oko 15l benzina. Do sad radio s flaksom i cirkularom, nož još nisam probao. Za sad oduševljen, strašan stroj. Imam i FS 74 (doduše prošao svašta, uskoro bude i punoljetan) i Husquarna je za njega ko space shuttle kako bi Mamić reko :lol: Nadam se da i ova bude dogurala do punoljetnosti kao što je to uspio i Stihl.

Evo kako to rade Skandinavci

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FGacSoJ4fI8&feature=related[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pike, taj ti je namijenjen rušenju malih stabala.
Tvoj je stroj preslab i prenježan za tu namjenu. Pilu i možeš kupiti, no štitnik za tvoj stroj, koliko ja znam, ne postoji.
Kupi si radije 4-kraki nož za travu.
Ak najdem vremena, budem slikal sve kaj imam, pa da vidiš.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Silk

Kupio sam Villager silk od 2,7mm i probao dok je jos na koturu da previjem da napravim kukicu i nisam uspeo , cim ga pustim on se ispravi. Pored drzanja uvreloj vodi postoji li jos neki nacin da omeksa plastika od koje je silk da bi se lakse namotao?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne kužim...pa u tome i je smisao da bude žilav. zar ti je takav problem namotat flaks..?
Po meni najbolji je princip, radi se o koloturi sa dva flaksa, da otprilike izmjerim maximalnu količinu flaksa koji mi je potrban, recimo 16m/2.4mm. Tu odsjećem, i zatim krajeve uguram u oba provrta na koloturi. Zatim istovremeno namatam obje polovice i kad dođem do kraja, jednostavno presjećem i to je to....tren posla
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jeffy ti rekao imaš raznih sistema prvo si izmjeri koliko sveukupno ti treba silka npr 8m ako još stane dr.puta povečaj itd.
Drugo taj odrezan silk oboruči oko nekod stabla,cijevi zategni i namotavaš ravnomjerno ravno i zatežeš obje strane odjednom koliko hočeš više stane nego kada rukom.
LP.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
345Rx, potrošila oko 15l benzina. Do sad radio s flaksom i cirkularom, nož još nisam probao. Za sad oduševljen, strašan stroj. Imam i FS 74 (doduše prošao svašta, uskoro bude i punoljetan) i Husquarna je za njega ko space shuttle kako bi Mamić reko :lol: Nadam se da i ova bude dogurala do punoljetnosti kao što je to uspio i Stihl.

Evo kako to rade Skandinavci

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FGacSoJ4fI8&feature=related[/YT]


pa ovo je gušt za gledat...ide ko kroz maslac... odlično
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
hvala jeffy i njoko , probacu tako. Ovaj sto krci ovo drvece mi nije jasan nimalo sto samo prevrsuje ono kad vec moze da dohvati do zemlje sa cirkularom?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
hvala jeffy i njoko , probacu tako. Ovaj sto krci ovo drvece mi nije jasan nimalo sto samo prevrsuje ono kad vec moze da dohvati do zemlje sa cirkularom?

To ti je zato da se nebi dogodio da se potepe i padne,ovako nogom može napipati gdje je grana vidik mu je ograničen vizirom.

Ako nije to onda se hvali kako je brz.:supris:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Evo prije par dana kupljen Villager ВC 1900 X cijena 400 KM.




Od opreme ima neku Italijansku glavu za laks, Trokraki nož


Ima i Cikular, zubi su mu ipak malo razmetnuti, mada se meni na prvi pogled činilo da nisu.


Od zaštitne opreme kupio sam ovaj Villager-ov vizir cijena 15 KM ili 7,6 €


Odmah sam kupio i ovu mast za reduktor, tuba od 125 g košta 8 KM ili 4 €

Uzeo sam i laks neki Villagerov 5 KM, dužina 15m a debljina 2,4 mm, okrugli. U glavi je došao neki četvrtasti koji se već zamrsio par puta, pa sam morao otvarati glavu i ručno ga namještati :madmana: Nadam se da će ovaj okrugli biti bolji...
Danas sam malo kosio sa trokrakrakim nožem. Pokušao samo prvo sa laksom međutim trava visoka i samo guši. Onda sam stavio nož i ide samo tako, ma igra se snjom uopšte ne osjeća da nešto siječe :gitarist: Nož nisam ništa oštrio al siječe bez problema. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
tanak ti je taj 2.4 , uzmi deblji jes se sporije troši , osjetno sporije
ovaj tanji može za neku finu travicu gdje nema nikakvih iznenađenja

ja koristim 3mm jer kosim prilično ''prljavije'' parcele
 

Najnoviji postovi

Na vrh