• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Malo je jaka cijena za ovog kineza. Jedan od mongobrojni trimera sa samo različitim naljepnicama. Za nezahtjevnu kućnu upotrebu poslužiti će jako dobro. Sada ako ćeš ga forsirati malo više i koristiti intezivnije onda to nije stroj za tebe. Svi kineski strojevi što se tiče motora su jako pouzdani jedina mana im je većinom u prenosu jer je on prenježen i mekan.
 
P

Pike

Guest
3 ks i 7500 o/min?
malo mi se cini mali broj okretaja.
jos kada se malo razradi i padne mu malo kompresija biti ce u manje.
malo ozbiljniji flaks i veca trava sigurno ce je gusiti bez obzira na konje.

a mozda je diesel? :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
tanak ti je taj 2.4 , uzmi deblji jes se sporije troši , osjetno sporije
ovaj tanji može za neku finu travicu gdje nema nikakvih iznenađenja

ja koristim 3mm jer kosim prilično ''prljavije'' parcele

Ma mislio sam uzeti deblji, ali u uputstvu piše da koristi debljinu 2,4 mm. :scratch Dobro bi došao deblji laks, ovaj se prilično brzo troši a i nekako mi izgleda dosta krt, vrlo lako puca. Vidjeću kakav će biti ovaj okrugli Villager-ov... vjerovatno loš,:mrgreen: al valjda će kositi gdje je čisto. Za sledeći put ću uzeti neki 3 mm malo kvalitetniji, samo koji?
Koliko stane laksa na glavu 2, 3 m ili više, mislim odjednom na oba kalema :confused:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
bc 1900x

Cowboy samo polako s njim i nek te sluzi jedno 6-7 godina najmanje.Kad ga palis , levom rukom daj gas , kolenom pridrzi , a desnom vuci kanap , pali iz drugog puta . Jedini nedostatak ovog modela je nepostojanje dugmeta za medjugas .Normalno prvo ide tri puta pumpica , i sauk u polozaj zatvoreno. Mota travu kad kosis sa silkom u velikoj travi sa malim gasom, jer silk ne odsece nego je mota prvo oko glave sa silkom pa ide na gore .Kosio sam ja u velikoj travi i ne namotava je oko osovine kao modeli bc 1900s sa starom glavom. Kad mu das mali gas mota , na velikom gasu sitni samo tako. Meni se nije zamrsio silk u glavi. Nozom sam sekao zbunje i deblje od palca i sece dobro a travu samo slaze u otkose . Trimer je masincina samo tako . Opet napominjem ne treba ocekivati da se ponasa kao stihl i husqvarna .

E sad da li sam ja ubo predobar primerak ne znam ali sam maltio i po zici i po ogradi i po debelom i starom drvecu i imam utisak da se silk koji dolazi na glavi ne trosi bas previse kad udara.

I to belo uputstvo slobodno baci , bolje je ono u boji
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
primjetio sam i ja da visoku travu na manjem gasu samo mota gore oko reduktora. Na velikom gasu je siječe i razbaca svukud. Zato većinom koristim nož a laks samo tamo gdje ima dosta kamena, uz ogradu i sl. Juče sam sekao neku živicu bilo je tu svega od mlade bujadi, starih i mladih kupina pa do nekih mladica lijeske i trna. Sve mladice debljine prsta siječe u jednom potezu a one deblje malo sporije, ali uglavnom odsjeca sve. Ovaj trokraki nož sam naoštrio al samo jednu stranu jer sam primjetio da mlade kupine ne siječe baš najbolje. Samo je gura pred sobom i malo "glođe" koru, vjerovatno zato jer je tup - skoro da i nema oštrice...
Primjetio sam i ja da je ono bijelo uputstvo beskorisno i snjim se može samo obrisati :butthead:
Što se tiče razrađivanja, baš sam pitao majstora u servisu i on reče da nema potrebe za onim kao jedan rezervoar na leru pa onda ići nešto laganije kositi. Kaže stavi glavu sa laksom i snjom kosi neku manju travu onako na pola gasa. Tako sam i uradio...

Kakvu smjesu raditi za njega 1:50 ili 1:40 kao što piše u uputstvu. Ja sad radim ovu 1:40 al primjetio sam da je sav masan oko auspuha. Vjerovatno ima viška ulja:scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidim ja pomalo,,,,,,ti njega razrađuješ.......
Neka,,,,neka on dela,,,samo pa i bez greške,,,a pokosija uffffff.....da ni sam ne budeš zna broja...

Jesi zadovoljan....mada kad se radi špagom,,,svaki trimer traži okretaje,...
Evo ga moj na izdahu snaga,,,,,,,več,,se nakosio,,,do boli,,,sad čemo morat razmišljat na novog..(alpina vip-34)ako budem uzima,,,,uzet ču opet tu negdje,,,a ovakav se više ne kupi vijeruj mi...

Ništa mu ne bude od malo boljeg podmazivanja...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
ma znam da mu ne neće ništa biti od malo jačeg podmazivanja al me nervira to što je masan. I onaj crni oklop mi je nekako ružan djeluje mi previše "Kineski". Juče sam mu skinuo tu crnu plastiku onako samo da vidim kakav je bez nje i super izgleda kao neki pravi Stihl ili Husquarna :)
 
P

Pike

Guest
ma znam da mu ne neće ništa biti od malo jačeg podmazivanja al me nervira to što je masan. I onaj crni oklop mi je nekako ružan djeluje mi previše "Kineski". Juče sam mu skinuo tu crnu plastiku onako samo da vidim kakav je bez nje i super izgleda kao neki pravi Stihl ili Husquarna :)

pročitaj u uputstvima koji je preporučeni omjer.
Imao sam Einhella i preporučeni omjer je bio 1:40 (čak je imao i dozu za raditi mješavinu 1:40) i na kraju mi je izgorio klip :(
u servisu su mi rekli da je omjer bio prejak.

Sada imam Husqvarnu i preporučeni omjer je 1:50.
U dučanu su mi rekli da samo neka prva 2-3 rezervoara odradim sa 1:40
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
pa u uputstvu i piše 1:40 al mi to izgleda malo previše jer izbacuje višak ulja. A kako ti je to izgorio klip od masnije mješavine :scratch
 
P

Pike

Guest
pa u uputstvu i piše 1:40 al mi to izgleda malo previše jer izbacuje višak ulja. A kako ti je to izgorio klip od masnije mješavine :scratch

pa koliko sam ja shvatio (i vidio klip) stvori se crna naslaga koja očito smeta prilikom podmazivanja.

Ma ta kosilica me je zaj...a od početka i srećom je riknula. Da nije riknula desila bi joj se "nesreća" i morao bih nabaviti drugu.

nema goreg nek kada počneš raditi a ona: neće upaliti; nakon što odradi 15 minuta se počne gasiti, zaštopava se mrežica na auspuhu (to mi je trebao biti znak da nešto ne valja sa mješavinom), gubi snagu ...

U svakom slučaju ne štedi na kvaliteti ulja. Uzmi Husqvarnu ili Stihl. Skupa su ali nepohodna.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
smesa

Ja sam za ovaj period dok se jos ne tera punim gasom 1:40 a sledece cu na 5 litara jednu flasicu husqvarninog ulja od 0,1 jer taj odnos koristim za motornu testeru. A i u prodavnici u kojoj sam ga kupio mi je prodavac rekao da za pocetak ide 1:40. Ja sam u Sredu sekao i mladu kupinju a nisam ostrio noz , ali koliko se meni cini ista je prica i kao i sa silkom. Mora jaci gas kad sece deblje i kupinju , verovatno je mlada kupinja zilava ili suvise meka pa se savija. Mada ja nisam to primetio kad sam je sekao nozom.

Onaj prsten na osovini koji predstavlja valjda granicnik kada skaci na uprtace moras da stegnes da ti se ne pomeri skroz do plastike pa rucice ispadnu daleko.
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a što je bilo sa 45 kad kupuješ novi, ja imam 45, super radi ali moram kupit veći jer mu je ovo što kosi već 2-3 godine malo previše, a kosi jedno 5000 kvadrata 2-3 puta godišnje.
planiram kupit ili 90 ili 100.
ima moj susjed fs 55 i kaže da je ponekad u većoj travi slabiji i nekad mu je nož težak u većem šipražju.

inače gdje si našao ovaj cijenik, ja našao na stihl hrvatska, popusti da je fs 100 4275 kn, a ovdje je 3960 kn
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi isto imamo 45-icu mali je i snažan samo kad je veča trava počinje se gušit i kad se zgrije nemože više. Ma meni je najviše zbog noža da mogu čistit neka šipražja na poljima ili na livadama gdje su manje granje da nemoram motorkom.
Samo sam u google napiso stihl trimeri cijenik.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
http://www.unikomerc-uvoz.hr/STIHL2012_Spring.pdf

Knjaz@ kakav je to kombi sistem,daj malo mi pojasni jer nisam upučen u takvo šta a pogotovo ako se radi o trimerima,baš nisam na TI sa njima.

Meni je potreban nož za trimer a to nejde na 45-icu pa zato želimo uzet neki drugi jer polovni se neispati uzimat bar po meni.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Stihl ili ništa,nemam ja povjerenja u druge marke. On mi se do sad pokazao super i neču ga tako skoro mjenjat.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
kombi sisstem

http://www.unikomerc-uvoz.hr/STIHL2012_Spring.pdf

Knjaz@ kakav je to kombi sistem,daj malo mi pojasni jer nisam upučen u takvo šta a pogotovo ako se radi o trimerima,baš nisam na TI sa njima.

Meni je potreban nož za trimer a to nejde na 45-icu pa zato želimo uzet neki drugi jer polovni se neispati uzimat bar po meni.

Od 1,2 KS pa na gore i da ima kardan ( osovinu ) i mozes da seces i kosis s nozom. Sedma strana odozgo na ovom tvom linku. Levo je motor a ispod motora su dodaci koji se posebno kupuju. Svodi se na to da frezu ne mozes da postavis na glavu trimera na koju mozes da postavis glavu sa silkom nego postoje posbna vrsta trimera motor ide posebno a posebno se kupuju dodaci koji su skupi. Vise imas na Stihlobvom sajtu http://www.unikomerc-uvoz.hr/
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh