• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
nastavci su od 1000-2700 kn, inače skupo
kod nas u komunalnom poduzeću su kupili taj od 1.3 ks kombi sistem, i nastavak za špag i ono kao motorka što ima vodilicu, kao to će im biti za kresanje grana na drveću po gradu.
e sad iskustvo, kombi sistem su sa 3 nastavka i motorom platili milju eura.
jedan mi radnik veli da je to dobro zamišljeno, ali teško izvedivo, nema dobar prijenos snage,kaže da obični trimer od 1.4ks odnosno fs100 je triput jači i bolje kosi od ove kombi sa 1.3ks , a ona mala motorka na njoj, kaže da cekular na trimeru može prepiliti duplo deblje stablo.
zaključak: skupo a i nije nešto, dobro osmišljeno ali ga treba puno doraditi.
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
pzdrav, kaj mi morete reci o flakserici STIHL FR 85 T, prednosti i mane, fala!
 
M

mushroom

Guest
vidim da na forumu ima dosta poznavatelja husqvarne pa me zanima kakva je bitna razlika između modela 323r II i 133r. radi se o istom proizvođaču, stroju iste snage, čak je 133r veće kubikaže pa bi time trebal biti trajniji, a cijena mu je za 800 kuna manja od 323r II. nema mi nekakve logike da bude tolika razlika za neke kozmetičke prednosti 323r. zna li netko u čemu je fora?

http://www.husqvarna.com/si/products/133r/ 329€

http://www.husqvarna.com/si/products/323r-ii/ 439€
 
P

Pike

Guest
133 je stari model i pretpostavljam da mu je nasljednik 135.
ako idemo usporedivati 323 i 135 je malo nezgodno jer 135 je hobi a 323 poluprofesinalan alat.
sa 323 mozes ici i u zahtjevniji teren (jucer sam sa 323 i flaksom kosio pola metra visoke koprive guste kao Elvisova frizura i nije se gusila niti malo).
135 ima vise ccma ali i vise konja
a bome je i 1,7 kg teza.

323 ima kardan a 135 (pretpostavljam, ne mogu sada provjeriti) koristi sajlu.
kod husqvarne ako postoji razlika u cijeni postoji i jako dobar razlog.
u svakom slucaju ja sam svoju kupio u zg na jankomiru i osoblje ima puno strpljenja ( i znanja) i voljnji su ga podijeliti sa drugima.
inace 323 im je proslogodisnji najprodavaniji model
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Trgovačke su smicalice smicalice da je stari model.... na tu šemu prodaju...a ustvari je 133 rebrendirani japanac.....i nema veze sa husqvarnom, ali osim po masi, ne zaostaje za 323ikom.....a sad koji je bolji, ne znam...znam samo da 133 nema puno plastike....ista stvar sa 143, 153...

pzdrav, kaj mi morete reci o flakserici STIHL FR 85 T, prednosti i mane, fala!

Hm, motor vrhunski, jedan od najboljih u klasi, no ne proizvodi se više i ne mogu tvrditi, no čini mi se malo preslab za leđni trimer...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
133 je stari model i pretpostavljam da mu je nasljednik 135.
ako idemo usporedivati 323 i 135 je malo nezgodno jer 135 je hobi a 323 poluprofesinalan alat.
sa 323 mozes ici i u zahtjevniji teren (jucer sam sa 323 i flaksom kosio pola metra visoke koprive guste kao Elvisova frizura i nije se gusila niti malo).
135 ima vise ccma ali i vise konja
a bome je i 1,7 kg teza.

323 ima kardan a 135 (pretpostavljam, ne mogu sada provjeriti) koristi sajlu.
kod husqvarne ako postoji razlika u cijeni postoji i jako dobar razlog.
u svakom slucaju ja sam svoju kupio u zg na jankomiru i osoblje ima puno strpljenja ( i znanja) i voljnji su ga podijeliti sa drugima.
inace 323 im je proslogodisnji najprodavaniji model

Pike, nijedan trimer , jedino ako je neki kinseki skart , se ne gusi u gustim koprivama i gustoj travi .Cak i moj Villager to na malo vecem gasu melje sa silkom .Ali , na malom gasu silk ne odseca travu nego je mota i na kraju zamota oko glave sa zupcanicima pa mora gas da se doda da bi je odsekao . Nozom minimalni gas i nema trave koju ne odsece a o zbunju da ne kucam. O ovom poslednjem sam mislio na sve trimere.

Husqvarna i stihl su vrh. Imam husqvarninu testeru, radi 6 godina i jedino joj promenjen filter za gorivo .Pretpostavljam da su joj i trimeri takvi.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Odete na sajt proizvodjaca i sve pise. A cena opet govori svoju pricu. I ja sam moju Jonsered CC 2036 platio sa tri noza u kompletu cirka 590 eura,iako je stari model. Medjutim sve nove su skoro pa igracke naspram ove. Ne razumem da trimer od 35ccm bude jaci od ove moje 40,2ccm. A to samo govori da se novom tehnologijom doslo do vise snage sa manjom kubikazom sto u prevodu znaci da bi trebalo i krace da traje. Ali ipak iza ovog mog trimera i svih ostalih stoji Husqvarna.
 
P

Pike

Guest
Prvotno napisano od Pike
133 je stari model i pretpostavljam da mu
je nasljednik 135.
ako idemo usporedivati 323 i 135 je malo
nezgodno jer 135 je hobi a 323
poluprofesinalan alat.
sa 323 mozes ici i u zahtjevniji teren (jucer
sam sa 323 i flaksom kosio pola metra
visoke koprive guste kao Elvisova frizura i
nije se gusila niti malo).
135 ima vise ccma ali i vise konja
a bome je i 1,7 kg teza.
323 ima kardan a 135 (pretpostavljam, ne
mogu sada provjeriti) koristi sajlu.
kod husqvarne ako postoji razlika u cijeni
postoji i jako dobar razlog.
u svakom slucaju ja sam svoju kupio u zg
na jankomiru i osoblje ima puno strpljenja
( i znanja) i voljnji su ga podijeliti sa
drugima.
inace 323 im je proslogodisnji
najprodavaniji model
Pike, nijedan trimer , jedino ako je neki
kinseki skart , se ne gusi u gustim
koprivama i gustoj travi .Cak i moj Villager
to na malo vecem gasu melje sa
silkom .Ali , na malom gasu silk ne odseca
travu nego je mota i na kraju zamota oko
glave sa zupcanicima pa mora gas da se
doda da bi je odsekao . Nozom minimalni
gas i nema trave koju ne odsece a o zbunju
da ne kucam. O ovom poslednjem sam
mislio na sve trimere.

imao sam einhella od 1,1ks i takva trava mu je bila problem. valjda nisam imao srece :-(
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
imao sam einhella od 1,1ks i takva trava mu je bila problem. valjda nisam imao srece :(

Gustu i visoku travu treba sjeći nožem a ne silkom. Ako se siječe silkom onda treba skinuti onaj dio štitnika na kome je nož za silk, tako puno manje guši jer ima više mjesta da glava može provući odsječenu travu.
 
P

Pike

Guest
knjaz, hoce to s vremena na vrijeme. nisam tada uopce imao iskustva tako da sam mislio da to tako mora biti. :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
glupost da se trimer neće gušiti u velikoj travi, kosio sam sa fs100, fs 130 i fs450 snage od 1.4, 1.9 i 2.9 ks i svi ali baš svi su se ponekad gušili u velikoj travi, trava mi je bila do kukova i to jako gusta, visok sam 183cm, i sa nožem i flaksom i bez štitnika. svaki će se gušiti ako ti njega malo brže gurneš u veću travu, a normalno da se ne guši ako kosiš otkose od 5 cm širine.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Gustu i visoku travu treba sjeći nožem a ne silkom. Ako se siječe silkom onda treba skinuti onaj dio štitnika na kome je nož za silk, tako puno manje guši jer ima više mjesta da glava može provući odsječenu travu.
Ne treba nikakve preinake raditi. Može se sa silkom i štitnikom kositi samo treba prilikom košnje jedan zamah na pola visine trave, drugi zamah do zemlje i ide bez problema.
i sa nožem i flaksom i bez štitnika
Štitnik je sa razlogom :roll:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
knjaz, hoce to s vremena na vrijeme. nisam tada uopce imao iskustva tako da sam mislio da to tako mora biti. :)

Nisam znao da hoce s vremena na vreme , izvinjenje pike. Ali opet mi nije jasno kako zagusi? Sta dovodi do zagusenja?
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Posto sam nov jedno pocetnicko pitanje. Sta smatrate pod nozem? Trokraki ili cetvorokraki noz. Ja imam tri dela osim tog cetvorokrakkog noza. I da li sa trokrakim moze komotno da se sece visoka trava mesana sa raznim sibljem?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Štitnik je sa razlogom :roll:

znam ja da je štitnik sa razlogom, samo navodim da sam kosio s njim i bez njega, a kad na +30 kosiš sa vizirom, robom za šumare koji ruše drva,hlačama i gornjim djelom i sa cipelama s kapicom, mislim da nije potreban štitnik jer ako obleku ne može razrezat motorka onda teško moguće ta je razreže dvokraki nož ili plastični špag
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako tako misliš, onda budeš jednom grdno stradal.....nož za razliku od lanca ima inercijsku masu, i ako kojim slučajem ne presjeće, tada će jednostvno slomit kost ko od šale. A ne daj bože da nož pukne...... Tu hlače sa svojim punjenjem ne pomažu ništa...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
todos , taj trokraki noz i sluzi da sece zbunje debljine palca i travu.
Moram da se ispravim mogu itrokraki nozevi da budu samo za travu.KOd husqvarne trokraki i cetvorokraki nozevi sluze samo za travu, a cirkular ili kruzna testera za drvenaste biljke.I kod Jonsereda je isto.A kod Stihla je drugacije , postoje i cirkulari za travu pored nozeva.
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ajmo dosta pametovanja oko moje opreme, ja pazim i to jako dobro, brinite se vi za sebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh