• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

P

Pike

Guest
prije par dana sam dobio kamen posred maske, a prosle godine u mali prst ruke. bio je plav 5 dana
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa dese se svakakva sranja, netrebam ja uopće smirivat hormone, jer su u normali, više je glupa ova rasprava o zaštiti, ja ne kosim neke drumove i vukoj.bine gdje ima staklenih boca i ostalog, kose se šljivari koji se kose već 20 godina, tako da u njima nema boca niti ih tko baca. možda imam manje godina nego vi, ali imam puno više iskustva od pola vas, kad vi lijepo potrošite bačvu od 200 litara mješavine onda se javite.
i da pustio sam već krv tako da ne morate pametovat, već sam se bio posjekao sjekirom,ali nije ništa opasno
niti se ja ljutim niti ovdje rade hormoni, samo nevolim pametovanje nekih koji su stariji od mene 2-3 godine, one iskusne prihvaćam.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Slazem se sa prethodnikom. U principu mi ne kosimo krajputarske radove. To rade sluzbe. Vecinom su travnjaci i vocnjaci vizuelno je pozeljno pregledati, sad naleti se na kojekakve drangulije. Medjutim ima jedan drugi problem. Verovatno vecina iz Hrvatske nece se sloziti jer je i standard dosta veci u Hrvatskoj pa se verovatno ima para za zastitnu opremu koja je bar kod nas u Srbiji preskupa. Kod nas bi se smejali kad bi nabio na glavu slem sa antifonim. To ovde ni sluzbe ne koriste a kamo li neko privatno za sebe. U principu slazem se sa rukavicama, gumenim cizmama i to je to. Eventualno sto se tice trimera pozeljne zastitne naocare. Znam da ispada glupo ovo sto pricam ali je to tako. Prica mi jedam prodavac motornih testera i trimera dosli neki iz Svedske da vide kako izgleda prodavnica i priupitali ga tj. zale se da se ovde kod nas ne prodaje zastitna oprema. Jednostavno se cude zasto je to tako. Ja sam za varijantu da kad se kupi trimer ili motorka da kao poklon ide nesto od te opreme. Medjutim to bi verovatno podiglo cenu. Davno kad sam kupovao motorku trebala je kao poklon da ide i torba cetvrtastai kacket. Tako je pisalo na sajtu proizvodjaca da se uz taj model obavezno dobija taj poklon. Medjutim ja sam uz dosta muka dokopao bar one manje torbe koja ima jezicak za mac i to sam je cekao sedam dana i nije bila marka kao testera vec husqvarnina. Dobro je da sam i to dobio.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
pa dese se svakakva sranja, netrebam ja uopće smirivat hormone, jer su u normali, više je glupa ova rasprava o zaštiti, ja ne kosim neke drumove i vukoj.bine gdje ima staklenih boca i ostalog, kose se šljivari koji se kose već 20 godina, tako da u njima nema boca niti ih tko baca. možda imam manje godina nego vi, ali imam puno više iskustva od pola vas, kad vi lijepo potrošite bačvu od 200 litara mješavine onda se javite.
i da pustio sam već krv tako da ne morate pametovat, već sam se bio posjekao sjekirom,ali nije ništa opasno
niti se ja ljutim niti ovdje rade hormoni, samo nevolim pametovanje nekih koji su stariji od mene 2-3 godine, one iskusne prihvaćam.

Evo , ja se javljam :supz:
Samo da znaš , dugo sam kosio samo sa naočarama i shvatio da je to nedovoljno , kada sam kupio onu mrežastu masku daleko je bolje zaštićeno lice pa i vrat , sa naočarama sam uvijek dobijao po licu , nemora to da bude kamen ili flaša , nekada je dovoljno zakačiti zemlje ili neku tvrdokorniju travku i posle se kaješ
Moram da napomenem da ja radim bez zaštitnika na trimeru , morao sam da ga skinem jer on nije podesiv po visini a ja sam visok metar i žilet pa nikako nisam mogao da kosim jer je prvo on zadnjim krajom dodirivao zemlju
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a to prihvaćam, ja uvijek kosim s štitnikom i oduvijek nosim onaj zaštitni vizir.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ljudi šta mislite o Oleo macu ja sam mislio sutra otiči po njega cjena mu je ok solidna Sparta 440 2.2 KS oko 2700 kn....
Navodno ga Hrvatske šume imaju,čovjek u trgovini se kune da je stroj profi i super i baš taj model kao da je top.....
KAj mislite???

Davne 97 smo kupili Oleo mac 722s .Do danas radi bez problema , a ganjali smo ju kao vrag grešnu dušu...i ništa osim kaj je lani otišla glava na kardanu -zupčanici su se pohabali .Kad smo ju kupovali ,vagali smo između nje i stilovke al nas je trgovac nagovoril na nju , i nismo požalili nimalo ,a tad je koštala negdje oko 700 DEM.Sad sam kupil kawasaki 3 ks ,motor tj 45 puno jača i imam djelova blizu ,dok za oleo mac kod mene nije bilo neko vrijeme ništa .Navodno su u početku Talijani proizvodili čiste kopije japanske tehnologije pa ne čudi da je moja tolko zdržala.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Slazem se sa prethodnikom. U principu mi ne kosimo krajputarske radove. To rade sluzbe. Vecinom su travnjaci i vocnjaci vizuelno je pozeljno pregledati, sad naleti se na kojekakve drangulije. Medjutim ima jedan drugi problem. Verovatno vecina iz Hrvatske nece se sloziti jer je i standard dosta veci u Hrvatskoj pa se verovatno ima para za zastitnu opremu koja je bar kod nas u Srbiji preskupa. Kod nas bi se smejali kad bi nabio na glavu slem sa antifonim. To ovde ni sluzbe ne koriste a kamo li neko privatno za sebe. U principu slazem se sa rukavicama, gumenim cizmama i to je to. Eventualno sto se tice trimera pozeljne zastitne naocare. Znam da ispada glupo ovo sto pricam ali je to tako. Prica mi jedam prodavac motornih testera i trimera dosli neki iz Svedske da vide kako izgleda prodavnica i priupitali ga tj. zale se da se ovde kod nas ne prodaje zastitna oprema. Jednostavno se cude zasto je to tako. Ja sam za varijantu da kad se kupi trimer ili motorka da kao poklon ide nesto od te opreme. Medjutim to bi verovatno podiglo cenu. Davno kad sam kupovao motorku trebala je kao poklon da ide i torba cetvrtastai kacket. Tako je pisalo na sajtu proizvodjaca da se uz taj model obavezno dobija taj poklon. Medjutim ja sam uz dosta muka dokopao bar one manje torbe koja ima jezicak za mac i to sam je cekao sedam dana i nije bila marka kao testera vec husqvarnina. Dobro je da sam i to dobio.

Sumadinac, ni ja ne koristim vizir i antifone kad struzem drva sa mojom husqvarnom ,ali sam zato kupio Villager mrezasti vizir , jeste kostao 990 dinara ali se ni malo ne kajem.Ostalo posle 25 - 26 ari kosenja vocnjaka i dvorista gomaila sitne trave i zemlje na njemu i nista me nije pogodilo u lice. A sto se tice price o poklonu uz masinu , suvise bi bilo da ocekujes i poklon.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Zato sto smo seljaci! Problem je i u nasim i u dilerskim glavama. Razmotricu taj vizir koji je bas povoljan. Nije mi ni palo na pamet tako nesto koje lako on-line moze da se nabavi. Ne mora bas da bude marka ko trimer!:mrgreen:
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Imas husqvarnine mrezaste za 600 dinara. Nisam mogao da cekam da covek sto drzi servis i prodavnicu u kraguejvcu naruci pa sam kupio Villagerov u drugoj prodavnici.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Imas husqvarnine mrezaste za 600 dinara. Nisam mogao da cekam da covek sto drzi servis i prodavnicu u kraguejvcu naruci pa sam kupio Villagerov u drugoj prodavnici.

Gde ima za 600 dinara (5,5 eura)? Najjeftinije su oko 3200 dinara ili u prevodu 30 eura. A ove sto ti imas sa mrezicom su oko 1200 dinara ili 11 eura.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Gde ima za 600 dinara (5,5 eura)? Najjeftinije su oko 3200 dinara ili u prevodu 30 eura. A ove sto ti imas sa mrezicom su oko 1200 dinara ili 11 eura.

U kragujevcu magy trade ispod bolnice ,blize malom pijacu. A Villager je imao kad sam kupio u ACM Alatima , kod bazena povise medicinske skole. Sad ne znam da li imaa .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Gledam danas prospekt od Kauflanda i imat će od 17.05. na ponudi ISKRIN trimer od 2.2ks za 599kn, neznam dal će to bit u svim njihovim poslovnicama ili samo u Karlovcu, pa ako nekom treba mislim da se za te novce isplati uzet.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
:confused: ISKRA , 2.2ks , 599kuna . Ne zvuči loše ako imaju dostupni i rezervni dijelovi
 
P

Pike

Guest
iskra? ako imate zivaca onda da. to su kinezi i nije bas naj, naj. nema goreg nego kad krenes raditi a on te zaje....
pile su im vrlo lose
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma to vam nije ona stara Iskra iz Slovenije to je sad kinez u njihovom perju,pa bivša Iskra se sudi sa nekom china firmom radi imena i tako da ovih 600kn sumnjam da bude izdržalo 5 litara goriva:confused::confused:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Gledam danas prospekt od Kauflanda i imat će od 17.05. na ponudi ISKRIN trimer od 2.2ks za 599kn, neznam dal će to bit u svim njihovim poslovnicama ili samo u Karlovcu, pa ako nekom treba mislim da se za te novce isplati uzet.

moram sam sebe ispravit, nije 2.2 ks nego 2 ks:mrgreen:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
2 KS za 600 kn / 156 KM :scratch mislim da ovo nije tačna cijena. Da ga prave od recikliranog papira bio bi skuplji. :mrgreen:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dobro ajkula veli, nema to veze sa iskrom....poludim na takve stvari. Brate, ako je kinesko, prodaj pod kinesko, a ne ovako....:madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh