• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
ma znam da nema veze sa Iskrom al mislim da bi 50 sati mogla odradit
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
išo ja tak na akciji jednom baš kupit tu iskrinu pilu, bila isto 600 kuna, mjesto radnje kufland Karlovac...i sad ja baš nedem po tim velkim centrima, pa ono tražim, njuškam, razgledavam se po odjelima...i na kraju mi pukne film i pitam ja za tu pilu...
veli mi "osoblje" da su dobili dvije, al to su valjda odma među sobom podijelili pa u prodaji nije bilo niti jedne...
...tako me je dragi Bog spasio da ne kupim to smeće!
:mrgreen:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
te pile su kupili dvojica kaj rade tu kod mene i vele da još uvijek rade i da nemaju problema za sad sa njima. Jedan od njih mi kaže da si je složil jedno 20-tak metara drva prošlu godinu sa njom. E sad jel tako ili nije ne znam:roll:
 
C

Car100

Guest
Ma joj ta pila je smeće totalno vjeruj prije par mjeseci kupio ju je moj bratić ma to nema veze sa motorkom sve se trese,pili ona i sve ali pilio je nekih 20 minuta stavi ju na pod ja velim nekaj ti curi iz nje ono ulje curi za podmazivanje lanca..ma joj rađe ići popiti 600 kuna.....
A sva je plastična.....
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Dobro ajkula veli, nema to veze sa iskrom....poludim na takve stvari. Brate, ako je kinesko, prodaj pod kinesko, a ne ovako....:madmana:

Sto se ticealatke treba je kupiti tamo gde je i najblizi servis zanju. Moj servis za trimer i motorku koji je ovblascen cak za zapadnu Srbiju je na 2 km. od mojke kuce. Tako da kad god kupujem takve stvari znam gde to treba da obavim. Medjutim druga interesantna stvar se danas dogodila. Posto sam nov u ovom delu i segmentu svestan mnogih propusta danas sam doziveo pravu skolu sto se tice rada sa trimerom. Naimecistio sam deo gde dolaze ribari da pecaju i deo tj. prolaz zarastao travom gde izvodim u setnju moje Snaucere. Taj drugi deo bi trebalo posto je u pitanju obala kraj vodovoda da cisti vodovod, medjutim posto od tog posla nema nista uzeo sam to u svoje ruke. I.. sta je bitno u celoj prici. Posto sam radio sa trokrakom zvezdom naravno da sam uspeo da je nabodem na kamen prsti na sve strane zvezda nije ostecena. Ono sto je naj vaznije u celoj prici je da nisam radio sa zastitnom opremom i da sam izbombardovan sa razlicitim sitnim projektilima po licu. Osecaj kao kad ujede komarac. Vise mi ne pada na pamet da radim baz zastitnog vizira. A vidim da mi zuji u usima. Drugar mi kaze da je to zato sto se nisam navikao. Nemam nameru da se navikavam jer mi je trimer za amatersku upotrebu. Tako da pod hitno cu da nabavim vizir sa antifonima. Da nije ovog foruma pojma nebi imao da je tako nesto potrebno. Iako sam dugogodisnji korisnik motorne testere a smatrao sam da je to jedno te isto priznajem da sam se grdno zezno sto se tice zastitne opreme.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
ma znam da nema veze sa Iskrom al mislim da bi 50 sati mogla odradit

Ova moja na 40 sati se podmazuje a tebi treba pila koja ce raditi 50 sati. Zalosno Brate mili!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
pošto imam jedan trimer Hondu koji nije baš jeftin za kupnju barem meni, ovaj bi mi recimo poslužio za čišćenje neke šikare i takvih stvari gdje mi ga nebi bilo žao zagurat. Sa Hondom ipak pazim kad radim i neidem sa njome bilo kuda. Tako da tih 50 sati kolko ja mislim da bi me trebao izdržat, mene bi trajalo sigurno 3 god. Bez obzira ne sve ipak ga neću kupit jer imam neke druge stvari koje su mi važnije od tog trimera, inače bi ga uzeo bez obzira na sve.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Prvo blago tebi sto imas Hondu tako nesto kod nas vrlo tesko da moze da se kupi jos ako je cetvorotaktni motor stvarno i iskreno blago tebi. Nema potrebe da je stedis ona je i namenjena za rad a ne za cuvanje. Ali shvati da ti je najvazniji servis i njegova blizina sitnice mogu da ti naprave problem da saljes masinu pouzecem i da potrosis kolima gorivo zbog neke banalne stvari. Meni jedared motorna pila zeznula kad su mi radnici tj. pomagaci bili u sumi samo zato sto je bio problem sa dugmetom koje regulise paljenje motora, namestili ljudi za pet minuta i istog trena sam se vratio u sumu, jos plus popio dva piva u obliznjoj prodavnici dok sam cekao da se to sredi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Da motor je četverotaktni i nije baš blago meni, jer kome god rečem kaj imam svi bježe od toga. Prošle god. kad su mi otišle brtve i membrana na fergazeru nitko nije imao pojma šta treba popravit. Kad sam ju kupio pred 6 god. imao sam servis u blizini, sad mi je isti taj servis od kuće 75km i upravo zbog toga bi ga htjel malo pričuvat, a ovog kineza bi deral dok se ne raspadne i onda bi ga bacil u smeće jer 600 kn je nikakva lova za tako nešto, ak se zaigram to jedan dan zapijem u birtiji:drinkers:
 
C

Car100

Guest
Čuj ova tvoja Honda koju imaš je stvarno super stroj....i nije za štednju nego za gaženje po travi i šikari...Što se tiče iskre mislim da je to uzalud bacanje novaca jel sam i ja tako kupio nekog Kineza mislim da se zove Power green kao 1 K.s prije par godina 900 kuna,zezo me je kako je on hito palio kad on hoće a ne kad ja ja frajeru oču pokositi vinograd on neće palit dođemo doma on pali i radi ko lud onda ga zgasiš on topal neće upaliti...ma joj više patnje nego užitka i rada...ali ovo kaj sam vas pitao za Oleo mac,jučer sam ga kupio 2.2 k.s jučer je zderao 20 metara kanala na flaks takav stroj super da sam osto paf...stvarno pre zadovoljan....
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Danas sam doziveo vrhunsko iskustvo sto se tice trimerisanja sa trokrakom zvezdom. Trimer se od rada bukvalno raspao jer sam izgubio dva gumena amortizera. Da bi nadoknadio nedostatak od zadnjih dva sam uzeo jedan da bi stavio diagonalno jedan od drugog na prednjem delu. Ono sto sam ja danas skidao ne spada ni u jednu vrstu trave a tako je bilo na dvadesetak ari, udolice bregovi skriveni panjevi su mi bili non stop ispred ociju. No dobro to je samo jedno iskustvo novopecenog kosaca. Naucio sam jenu drugu stvar. Naime kad sam poceo da radim i stavio antifone sa prednjom providnom zastitom. Istog momenta sam ih bacio jer nisam imao osecaj da li motor uopste radi i kako radi. Medjutim. posto sam bio izbombardovan raznoraznim projektilima ubrzo sam zastitu vratio na sebe i prosvetlio se zbog toga. Nikom ne zelim nikakvu preporuku da radi ovaj posao bez adekvatne zastite.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
malo je cudno raditi s antifonima u pocetku. necujes kako i sam kazes motor i ostalo. ali malo dok se priviknes na njih vidjet ces da zapravo cujes sasvim dovoljno. dobro, vjerojatno zavisi i kakav je model..
uglavnom ja nebi vise bez antifona i maske radio, nema sanse..
 
P

Pike

Guest
malo je cudno raditi s antifonima u pocetku. necujes kako i sam kazes motor i ostalo. ali malo dok se priviknes na njih vidjet ces da zapravo cujes sasvim dovoljno. dobro, vjerojatno zavisi i kakav je model..
uglavnom ja nebi vise bez antifona i maske radio, nema sanse..

kupio sam Husqvarnu 323 i na poklon dobio slušalice se sa maskom.
Do tada sam uvijek koristio masku, ali ne i slušalice.
Kada sam počeo koristiti i slušalice oduševio sam se!
motor se čuje sasvim dovoljno, ali nema više zujanja u ušima i privremenog gubitka sluha nakon 2 sata košnje :)
Maska me već nekoliko puta spasila od raznoraznih projektila koji bi mi završili posred čela.
Razmišljam da si umjesto plastične maske nabavim mrežicu ali ne znam kako je sa njenim čišćenjem. :confused:
Da li se trava zapikne u mrežu?
da li se to lako čisti ili nakon košnje potrošiš još jedno 2 sata da očistiš masku?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ja imam mrezicu i nemogu se sjetiti kada sam ju uzeo i bas cistio? :scratch
eventualno prije kosnje predjem rukom po njoj da skinem ako je sta ostalo ali to nebih nazvao ciscenjem :mrgreen:
nemoras se za to brinut.
druga je stvar sto kroz nju zemlja prolazi i te sitnije stvari. znao sam dobiti po oku kroz nju. ali naravno, daleko slabije je to nego da ju nemam.
kod mene se radi o stihlovom kompletu.
 
P

Pike

Guest
ja imam mrezicu i nemogu se sjetiti kada sam ju uzeo i bas cistio? :scratch
eventualno prije kosnje predjem rukom po njoj da skinem ako je sta ostalo ali to nebih nazvao ciscenjem :mrgreen:
nemoras se za to brinut.
druga je stvar sto kroz nju zemlja prolazi i te sitnije stvari. znao sam dobiti po oku kroz nju. ali naravno, daleko slabije je to nego da ju nemam.
kod mene se radi o stihlovom kompletu.

šogor me upozorio na to i rekao da on obavezno još stavi i Husqvarnine naočale ispod mrežice. Ali ko bi to sve pokupovao :D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja imam čelićnu mrežicu i preporučam imati naočale. Jer budu pune oči zemlje. Pošto sam ja cvikeraš 0-24, nemam s time problema. A sa čišćenjem isto nije problem. Prvenstveni razlog nabave je jer sam se bojao da mi se plastika bude maglila....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
juče sam kosio travu sa flaksom i odjednom sam dobio baš jak udarac kamenčićem u prst, inače koristim rukavice dok radim sa trimerom al ovo je zaboljelo i kroz rukavicu. Mogu misliti šta bi bilo da sam radio bez rukavica. Od opreme tu su još gumene čizme i vizir sa mrežicom. Antifone nemam i mislim da nisu baš neophodni ali sigurno dobro dođu i gledaću da ih nabavim. :)
Al sad bez čizama, rukavica i vizira ne idem kositi, i mislim da je to neka osnovna oprema koja neophodna za bezbjedan rad.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Danas sam doziveo vrhunsko iskustvo sto se tice trimerisanja sa trokrakom zvezdom. Trimer se od rada bukvalno raspao jer sam izgubio dva gumena amortizera. Da bi nadoknadio nedostatak od zadnjih dva sam uzeo jedan da bi stavio diagonalno jedan od drugog na prednjem delu. Ono sto sam ja danas skidao ne spada ni u jednu vrstu trave a tako je bilo na dvadesetak ari, udolice bregovi skriveni panjevi su mi bili non stop ispred ociju. No dobro to je samo jedno iskustvo novopecenog kosaca. Naucio sam jenu drugu stvar. Naime kad sam poceo da radim i stavio antifone sa prednjom providnom zastitom. Istog momenta sam ih bacio jer nisam imao osecaj da li motor uopste radi i kako radi. Medjutim. posto sam bio izbombardovan raznoraznim projektilima ubrzo sam zastitu vratio na sebe i prosvetlio se zbog toga. Nikom ne zelim nikakvu preporuku da radi ovaj posao bez adekvatne zastite.

Obavezno pitaj u servisu da li moraju da se zamene amortizeri jer za husqvarnine testere znam da bez njih ne sme da se radi je moze da se osteti kuciste . Ali opet trimer nije testera.
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
kupio sam Husqvarnu 323 i na poklon dobio slušalice se sa maskom.
Do tada sam uvijek koristio masku, ali ne i slušalice.
Kada sam počeo koristiti i slušalice oduševio sam se!
motor se čuje sasvim dovoljno, ali nema više zujanja u ušima i privremenog gubitka sluha nakon 2 sata košnje :)
Maska me već nekoliko puta spasila od raznoraznih projektila koji bi mi završili posred čela.
Razmišljam da si umjesto plastične maske nabavim mrežicu ali ne znam kako je sa njenim čišćenjem. :confused:
Da li se trava zapikne u mrežu?
da li se to lako čisti ili nakon košnje potrošiš još jedno 2 sata da očistiš masku?
Kada sm juce nabavio antifone sa plasticnim vizirom prodavac me je odvratio da ne uzimam sa mrezicom iako sam te hteo uzeti jer je jedan vec molio da takav vizir zameni sa ovim plasticnim jer su mu prolazili projektili kroz mrezicu. Jedino u toj situaciji su pozeljne naocare jos bolje koji ih vec nosi po defaultu. I cak nije skup ovaj vizir bez slema ili kapice oko 16,5 eura. Jako dobro iskustvo raditi sa antifonima jer motor se cuje kao da je udaljen dvesta mertara od tebe.
A sto se tice ovih amortizera trebao sam da prekinem rad ali ja sam uzeo jedan zadnji istavio diagonalno na prednjem. Nisam zapinjao tako da sam dovrsio rad na taj nacin.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Danas sam video jedan trimer kod komsije i jako lepo izgleda zelen sa providnim rezervoarom 49cca. Ali nikako da se setim punog naziva. Pocinje sa Berlin ali drugu rec nikako da bar izguglam. Zeleo bih da vidim karakteristike takvog jednog trimera. Verovatno je nemacki u stvari 100% je nemacki iz samo naziva prve reci se i vidi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh