• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Svaki nek koristi opremu kakvu želi, ja sam samo reagirao na neprimjerenu usporedbu lanca i noža....
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
todos , taj trokraki noz i sluzi da sece zbunje debljine palca i travu.
Moram da se ispravim mogu itrokraki nozevi da budu samo za travu.KOd husqvarne trokraki i cetvorokraki nozevi sluze samo za travu, a cirkular ili kruzna testera za drvenaste biljke.I kod Jonsereda je isto.A kod Stihla je drugacije , postoje i cirkulari za travu pored nozeva.

Receno mi je u prodavnici da samo treba da dokupim cirkular za otkos. Tako da mislim da je to isto sto i Stilovka koristi. To ce mi retko kad zatrebati jer nemam neku travu gde bi je koristio, mada nije skupa tako ako mi ustreba ja cu je uzeti. Medjutim mene vise zanima ova trokraka.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
toma 3340 , pametno kucas , svako brine o svojoj masini kako hoce , ume i zna .

todos , trokrakim nozom mozes i manju i veliku travu ionako nije za zbunje a i slik moze isto kao noz da obrije i travu od pola metra , samo tad ide sto veci gas.Ako hoces otkos onda kosis samo na jednu stranu a vracas bez kosenja. Ovo se odnosi na noz. Za jonsereda i huskvarnu scarlet kruzne testere sluze za drvenaste biljke , za travu i nemaju cirkulaer, nozevi su za travu.
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
ajmo dosta pametovanja oko moje opreme, ja pazim i to jako dobro, brinite se vi za sebe.

Sto se opreme tice treba voditi racuna. Ja sam jednom dobio takav udarac kamenom u koleno da sam se previjao od bolova. Mada nisam ja koristio trimer vec moj Brat od Tetke koji ima neku Villagerovu.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
ja kad kosim trimerom prvo oteram sve sto stoje ispred da odu iza mene pa kosim ali po pravilu ljudi ko curici stalno predju ispred dok se naljutim pa prestanem da kosim. Dobro si prosao.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ne treba nikakve preinake raditi. Može se sa silkom i štitnikom kositi samo treba prilikom košnje jedan zamah na pola visine trave, drugi zamah do zemlje i ide bez problema.
Štitnik je sa razlogom :roll:

Nisam mislio da se skida cio štitnik nego samo onaj uski nastavak na kome je nož za rezanje višak silka. Kod Villager-a je štitnik dvodjelni gornji dio je stalno namontiran i on se ne skida i ima donji uski dio na kome je nož za silk i on se skida kad se radi sa nožem ili cikularom. Ja taj donji dio ne stavljam ni kad radim sa silkom, puno lakše siječe visoku travu a lakše je raditi i sjeći i na neravnom terenu...
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
@Knjaz Milos
Da, ali kad se cisti vocnjak ne mozes stalno da budes iza. Tako je bilo u mom slucaju. Jedino da sam bio odmaknut vise od 15 metara sto je kao neki odredjen prostor. Medjutim ja sam i tad bio na tih nekih petnestak metara kada me je udario kamen.
@ Cowboy
Uzecu tvoj primer u razmatranje tako da cu se i ja otarasiti dodatnog dela.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Vazno da se izvezba kojom snagom se udara glavom za silk o zemlju da ne izbacuje vise silka nego sto treba a iako izbaci uvek udari o drvo ili ogradu pa pukne i skrati se . Kod jonsereda i husqvarne su posebni stitnici za scarlet kruznu testeru i noz .

Nema tu ne mozes , moras da se sklanjas i da sklanjas ljude ispred trimera. isto vazi i kad se struze motornom testerom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Koliko ja znam nema veze kojom snagom se udara , silk uvijek izađe određenu dužinu i stane do ponovnog udarca , postoji mehanizam koji to kontroliše
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
ajmo dosta pametovanja oko moje opreme, ja pazim i to jako dobro, brinite se vi za sebe.
opreza nikada dosta...

ja kad kosim trimerom prvo oteram sve sto stoje ispred da odu iza mene pa kosim ali po pravilu ljudi ko curici stalno predju ispred dok se naljutim pa prestanem da kosim. Dobro si prosao.
pa nije ni iza tebe ništa sigurnije,možda još i opasnije,jer se ljudi opuste..
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kako iza mene nije nista sigurnuje? Zar ne bi trebalo da prvo pogodi onoga ko drzi trimer i kosi ako leti unazad?????????
 
C

Car100

Guest
Ljudi šta mislite o Oleo macu ja sam mislio sutra otiči po njega cjena mu je ok solidna Sparta 440 2.2 KS oko 2700 kn....
Navodno ga Hrvatske šume imaju,čovjek u trgovini se kune da je stroj profi i super i baš taj model kao da je top.....
KAj mislite???
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja kad sam kosio, nitko u blizini mene nije bar 30 metara, jer se radi neki drugi posao, a ne zvirnjaju i hvataju zjake oko mene, a svatko ko ima stihl trimer neka stavi ove naramenice i zategne ih sebi po mjeri, neka zakači trimer i neka proba primaknuti sebi trimer, ja sebi to našimam kao školsku torbu i pokušavao na sve moguće načine i dizao i naginjao i sve ali baš sve i u bilo kojem kutu rezni alat mi je najmanje 50cm od noge, nema šanse da se posječeš, ali baš nikakve, jer ako vučeš sebi trimer naramenice zategnu i nema dalje.

svako se brine za sebe, a takvih kao vi što pametujete ima najviše i takvi najčešće naj.bu bilo od sjekire, cjepača,motorke ili trimera, jer drugima prodaju maglu, a sami se ne drže pravila zaštite.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ljudi šta mislite o Oleo macu ja sam mislio sutra otiči po njega cjena mu je ok solidna Sparta 440 2.2 KS oko 2700 kn....
Navodno ga Hrvatske šume imaju,čovjek u trgovini se kune da je stroj profi i super i baš taj model kao da je top.....
KAj mislite???
Uzimaj slobodno. Odlična testera imaju je neki moji poznanici, mislim na neke druge modele Oleo Maca. A to što je Hrvatska nabavila baš ove je razlog sto su na tenderu bile najpovoljnije. Ta marka je u rangu Stihlla i Husqvarne. Jedino što mogu da ti dam savet je da ne uzimaš preveliki mač.
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijeruj mi da je marka koja je u našoj kuči odradila,,,jako puno lit,,,dela,,,nije bitno dali je pila ili šta,,,,,ali vijeruj mi odličan stroj......
Ja imam pilu i prezadovoljan,,,,,,,,,a ča je prošla da ne pričam...mala ali puna snage,,,,,čak je i kolega JOSIX,,,ako ovo pročita more potvrdit..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
svako se brine za sebe, a takvih kao vi što pametujete ima najviše i takvi najčešće naj.bu bilo od sjekire, cjepača,motorke ili trimera, jer drugima prodaju maglu, a sami se ne drže pravila zaštite.

gle,nije da ti pametujemo,samo ti lijepo savjetujemo,jer tu ima ljudi koji imaju iskustva više nego ti godina......;)
a ti udaraj kak hoćeš, pametni uči na tuđim greškama....
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
pokušavao na sve moguće načine i dizao i naginjao i sve ali baš sve i u bilo kojem kutu rezni alat mi je najmanje 50cm od noge, nema šanse da se posječeš, ali baš nikakve, jer ako vučeš sebi trimer naramenice zategnu i nema dalje.

svako se brine za sebe, a takvih kao vi što pametujete ima najviše i takvi najčešće naj.bu bilo od sjekire, cjepača,motorke ili trimera, jer drugima prodaju maglu, a sami se ne drže pravila zaštite.
Pitaj cestare kada kose bankine i kad uhvati staklenu bocu, komad žice ili slično kako im je, uz svu zaštitu svejedno znaju se ozlijedit :roll:
Za drugi dio posta smiri hormone...
gle,nije da ti pametujemo,samo ti lijepo savjetujemo,jer tu ima ljudi koji imaju iskustva više nego ti godina......;)
a ti udaraj kak hoćeš, pametni uči na tuđim greškama....
Ma pusti ga, kada prvi put pusti krv bude se naučio...;)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Kako iza mene nije nista sigurnuje? Zar ne bi trebalo da prvo pogodi onoga ko drzi trimer i kosi ako leti unazad?????????

pa ne baš uvijek,ajde malo prati kaj se dešava kada pogodiš kamenčić ili nešto slično kada te promaši,odleti iza tebe ravno nekome ko je iza tebe pravo u visini glave,provjereno...;)
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
To jos nisam iskusio , moracu da teram ljude ne iza mene nego iz vocnjaka . Sad mi je jasno zasto je opasno i iza .
 

Najnoviji postovi

Na vrh