• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ak dignu snagu, nema kapaciteta.
Efektno to izgleda, no nekak ne vjerujem u baterijske alate velike snage.
Kak je prikazano na filmiću: igračka za bogatu djecu.

Općenito ne vjerujem u aute na baterije niti u sve ovo kaj se gura pod "ekološko".
Kad bu lokomotiva na baterije iz Splita dopeljala teretni vlak do Zagreba, promijenil budem mišljenje.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Da se razumijemo ovaj trimer je odlicno odradio od polovine snimka,cak ga cova nije stedio....za razliku od n3kog DeWalta sto sam gledao snimak i bio razocaran ucinkom!!E sad,druga stvar je sto je ovo namjenska sprava za manje povrsine oko kuce,i normalno blizu struje😀
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav svima,

Kao što sam pisao ranije lani sam kupio trimer Husqvarnu 545 RX. Trimer je bio nov i prilikom košnje je muljao travu - kao da nije imao dovoljan broj okretaja. To sam pripisivao razlogu da su u servisu smanjili broj okretaja kako ga nebi opterećivao prilikom razrađivanja.

Nakon godinu dana sam napravio servis i produžio garanciju, napomenuo sam da trimer lijepo ne kosi već mulja travu. Nakon servisa je malo bolje ali opet to nije to.

Imam stihl FS 55, FS 100, FS 350 i FS 450 i svi puno bolje kose, iako su svi osim FS450 slabiji.

Dali je normalno da Husqvarna ima manji broj okretaja od Stihla (od stihla fs100 ima manji broj okretaja zbog 4 mix motora, ali mi se čini da je isto brži) ?

Ne znam više što raditi, uopće mi nije do košnje a stroj je plaćen skoro 7000 kn...

Dali trimer nositi ponovno na servis ? Ovaj puta bih promjenio ovlaštenog servisera, a trimer je još pod garancijom, dosad je potrošio 15 - 20 rezervara s XP husqvarna uljem.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa kaj tak puno imaš flakserica? Kaj delaš snjima? A kaj se husqvarne tiče to nije po pravilima da u servisu smanje gas, ne kužim zakaj? Jer ona mora imati gas. Najbolje odnesi nekome ko u fušu to popravlja da ti složi kak spada.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Kad počne muljati travu,dali padne broj okretaja ili se samo glava uspori?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
AAG, kak mulja travu? Pa čuješ jel motor ima punu brzinu ili nema.

Motor se vrti do 9000 o/min na punom gasu, a uz redukciju 1:1,4 glava se vrti oko 6000 o/min. Ak je promjer flaksa 300 (a veći je u praksi fi 450), to daje obodnu brzinu od ~100m/sek.
Većina H modela ima takvu redukciju i za takav primjer nisam čul.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima na youtube-u sam naletio na ovaj video
Pa me zanima kaj vi mislite o ovome i dali je netko probal izraditi ovakav ili sličan primjerek.Na prvu izgleda bolje nego kopati sa motikom a ne izgleda komplicirano za napraviti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,971
Samo na prvu izgleda,da nešto površinski odradi,još bi i mogao,ali uzemlji niti 1 cm,jedino ako zemlja nije kao pepeo,ako bolje pogledaš,vidjet ćeš da o zemlju nije ušao ni par milimetara,kao drugo prašine ti neće fali,a i zemlju koju eventualno dohvati odletit će ti ubiljke i uništiti ih,kao treće to kvačilo nije predviđeno za takva naprezanja i spalit ćeš ga,a i okretaj na glavi su prebrzi za zemlju
Da to tako može radit već bi bio u prodaji u trgovinama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
To bi se trebalo vrtiti 200...300o/min a ne 5...6000.
Ako je u debalansu, a 99% je, može lako slomiti cijev trimera i ubiti rukovatelja.

Pa se vi igrajte...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ima pužni prijenos i vrti se znatno manje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
To bi se trebalo vrtiti 200...300o/min a ne 5...6000.
Ako je u debalansu, a 99% je, može lako slomiti cijev trimera i ubiti rukovatelja.

Pa se vi igrajte...
Da me barem ubije, više me strah da me osakati za čitav život.
Ovo je strašno opasna igračka.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Ja sam kupio ovo na ebayu. Narucio jos jedan. Kosi i kopa
Sa husqvarnom 545
U šikari sa velikim obrtaji 20200529_175108.jpg ma, oko vocki i loze sa malim
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav,

trimer kao da izgubi snagu kad uletim u travu koja je gusta - znači ona grmolika trava uskolisna, baš se osjeti kak mu padnu okretaji. Glava se okreće dobro, nije do glave.

Kažem prilikom servisa nakon godinu dana trimer je poštelan ali opet to nije to, iako je malo bolje.

Stihl FS350 se bolje ponaša u toj travi iako je slabiji.

Ne znam što je radio serviser ali prilikom prodaje mi je štelao gas. Trimer nije dobro kosio od početka ali ga nisam ni puno teretio. Sad dok se razradio djeluje frustrirajuće što tako snažan trimer ne radi kak treba.

Kupljenec, nije bitno koliko flakserica imam bitno je da ova koja je najnovija ne radi kak treba :). Ali ako te zanima na različitim su lokacijama, a i svaka ima svoju namjenu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nekaj su ”sprtljali”.
Taj model normalno flaks ni ne osjeti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
A što bi sprtljali, kad je trimer novi i pod garancijom!
I nije radio kako treba odmah od novoga, a sad poslije servisa isto.
Pošto je još pod garancijom, tražiti drugi trimer ili ovoga osposobiti da radi kako spada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh