• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Police su pune dijelova za motore 27.2ccm(fs38-55), na kraju krajeva, jos se proizvode. Sada sa 2-mix. Kod nas se jos moze naci za prastari fs36-44(30.2ccm). puno ih je prodano pa ima i po oglasnicima dijelova
 

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Jel bolji stihl fs 80 od fs 55?? Imam fs 80 i na sajlu je . Ugl to me zanima i zanima me stelanje karburatora. Kako da znam da je dobro nastelan ? Radi u leru lagano sve to znam stelat i prima gas i radi . Al mene zanima dal na onom gore h i l vijku mogu smanjit potrosnju . Onaj desni je za gorivo il? Na njega reagira trimer a na ovaj lijevi nist odvrnem dva kruga dokle moze i nist isto radi i zavrnem i opet isto
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Stelaj dok ne osiromasis smjesu pa zariba,potrazi negdje kako treba bit sastelan dok nije kasno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel bolji stihl fs 80 od fs 55?? Imam fs 80 i na sajlu je . Ugl to me zanima i zanima me stelanje karburatora. Kako da znam da je dobro nastelan ? Radi u leru lagano sve to znam stelat i prima gas i radi . Al mene zanima dal na onom gore h i l vijku mogu smanjit potrosnju . Onaj desni je za gorivo il? Na njega reagira trimer a na ovaj lijevi nist odvrnem dva kruga dokle moze i nist isto radi i zavrnem i opet isto

Ojojoj, ne diraj to niti pod razno...:icon_rolleyes:
Ak te bude benzin za trimer bacil na koljena, onda kupi škarice za nokte.
Nebo i zemlja u korist FS80.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
To neko hoce da se obogati doterava iz Srbije to u srb kosta 85e inace to je kinez nije los za kosenje sa strunom ali za krcenje nije bolje kupi vilager za te pare manje trosi a ovi fucher trose mnogo...............
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Tnx :) i ja imam stihl trimer . A zanima me kak ovi kineski trimeri novi po 1000-1500 kn imaju po 2ks cak i vise. Dal su oni jaci uopce il

Ja imam kineski profarmer CG520(cca2ks) nekih 6-7 god. Nikad stat,eto ove god osla gumica kojom se pumpa gorivo.
Brat naso na goglu da su ugradivani kawasaki motori,za svaku pohvalu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Imam već jedan trimer (Honda) al mi ga je žao koristit u čišćenju obala i zemljišta koje nije dirano 10-tak godina. Razmišljao sam o tim jeftinim trimerima a vidim da imaju dosta snage , barem na papiru. Da me izdrži 2-3 godine ja bi bio i više nego zadovoljan. Tih 3 ks kolko piše da ima bi trebalo bit dosta za čišćenje šikare ne deblje od 2-3 cm i raznog trnja koje je naraslo, za deblje bi koristio motorku.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Više mi se sviđa fuxtec, gledao sam ih i ja, ne djeluju lose..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
imam dva kineska trimera farmer pro . jedan je gc300 a drugi gc 330. ovaj 330 ima ravnu cijev i kardan. na mjestu gdje se kardan spaja sa motorom izlizala se ona čašica pa kardan proklizava. da li se može kupiti samo ta unutarnja čašica? ili da probušim tu čašicu zajedno sa kardanom i stavim šarafić? trimer je star i ne ulaže mi se puno u njega, a opet dobro je služio pa mi ga žao baciti. ako okrenem kardan onda vrti dobro, ali je gornji grajfer na kardanu malo duži.

ovaj drugi trimer gc 300 upali i nakon minute se ugasi. da li paše ovakav karburator http://www.ebay.com/itm/Metal-Carbu...t=AU_LawnmowerAccessories&hash=item5af31decf2 na njega.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Trebam preporuku gleve za trimer ?
Dva flaxa , 2.4 mm ..jednostavna montaža flaksa , malo djelova koji mogu ispasti u travu , obična ,nikakva automatika ?


vaš velečasni
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Huzgvarna model samo vidi koja pase ja imam T-35x univerzal i bez brige sam ikakve,a svaki dio glave moze se kupiti posebno tako da u svakom slucaju traje godinama i nema se sta poderati osim izlazni usica.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naj bolja meni i najduze mi traje a vrlo brzo i jednostavna montaza i mjenjanje flaksa.poluautomatska glava 2.4 i 2.7mm ide u nju.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Po meni najjeftinije riješenje, a kvalitetno je obična Husqvarnina T35 glava. Imaš je s navojem M12x1.75 i M10x da li je 1.5 ili 1.75 nisam siguran. Košta 11€, a kvalitetna je. T35X je bezpotrebno bacanje novca pogotovo ta univerzalna. Košta duplo više od obične T35 glave, anije toliko bolja. za prosječnog korisnika običan T35 glava je sasvim dobar izbor. narvno i sve Sthilove glave su dobre samo mislim da su one malo skuplje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Trebam preporuku gleve za trimer ?
Dva flaxa , 2.4 mm ..jednostavna montaža flaksa , malo djelova koji mogu ispasti u travu , obična ,nikakva automatika ?


vaš velečasni
Na koju se stranu glava vrti?
Koji je navoj na izlazu i kak je isti dug?
Iščeš li bolju kvalitetu ili bolju cijenu?
Preporučam ti neku Husqvarninu glavi iako se u Pevcu nalazi i jeftinijih glava.

Za koji je to stroj uopće?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako je ravna osovina onda je M10x1.25 ili M12x1.5, kontra navoj, navoj getribe muški
Ako je svinuta, onda M8x1 i M10x1.25, desni navoj, muški i ženski
Stihlova glava(auto-cut) je izdržljiva al joj zamjeram oblik. T35 ima bolji oblik, oblik konusa. Naime po meni je Stihlova dodirna površina sa zemljom prevelika. Nešto je teža(glomaznija), mislim da stane više flaksa pa je zbog toga i nešto tromija
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima i ova manja laksa glava za slabije trimere kosta 150kn i nesto tezi nacin zamjene flaksa.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
A jel vam se dešavalo da se u glavi zaljepi silk jedan za drugi (crveni Sthil) i zbog čega se to dešava. A meni se dešava.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Desavalo se meni i skuzil sam da je zbog malo izvucenog flaksa van i konstantno velikih brzina i grijanja puznika.
Ja sam to rjesil tak da nije stalno na ful gasu i kod namatanje posprican ga wd om ili uljem lancolom ga namazem krpicom i nema brige.

Jesi probal narezani narancasti?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas sam iz radoznalosti pogledao Husqvarnin site namjenjen za Hrvatsku. Zar je moguće da jedna te ista glava T35 u Hrvatskoj košta 150 Kn, a kod nas u BiH 11€?
Za ovu što prodaju u BiH je made in China i prodaje je generalni uvoznik znači prava ruka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh