• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ak misliš da Husqvarana manje poznata ili zastupljena od Stihla, onda se jako varaš. ..

Slažem se da su te tri marke najrazvikanije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Malo idem iz teme gledal sem nekakav dokumentarni film američki (globalno zagrijavanje radi sječa šuma na svim kontinentima ) svi su imali istu marku pile da ne reklamiram naravno Njemačka pila .Pile su vezane uz trimere ak nije tema nek mod,,, obrišu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nije to pravilo. Da si gledal neki drugi film, možda bi bila neka druga marka...

Kad sam kupoval svoje strojeve mogel sam si priuštiti izbor marke. Najbliže sam Stihlu bil kad sam kupoval trimer tam negdje 2001. Dvoumil sam se između FS350 i Jonsereda 2036.
Presudila je arogancija trgovca i zato nisam kupil FS-a.
Kak nisam bil potpuno zadovoljan, nekih 6 g. kasnije sam ga zamijenil novim modelom Husqvarne (ekvivalentni Jonsered je bil lošije opremljen).
Huski ide deveta godina i ne mislim ju mijenjati

Ne velim da Stihl nije dobar, no nebi bilo ispravno reći da jedino on valja. Svaka marka ima dobre i loše, bolje reći neuspjele modele. Ispravno bi bilo reći da pojedine marke imaju najbolje pojedine modele u klasi.
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Mislim da ovo nije mjesto za rasprave tipa: "moj tata je jači od tvoga tate",
iznio sam samo svoje razmišljanje i pogled.

Treba pomoći čovjeku da odabere stroj koji će mu najbolje služiti.

Svi skuplji profi modeli su dobri, ali postoje neke sitne razlike koje neke proizvođače ističu.
Po meni je OLEO MAC jako dobar stroj, samo me strah nabavke i cijene rez. dijelova, zato dajem prednost stihlu...

Ukoliko je neko radio i isprobao više modela i proizvođača smatram opravdano komentiranje, inače se mlati prazna slama.
Husqvarna ima dobru servisnu mrežu, a Stihl isto tako. Samo je važna usluga pojedinačnog servisa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Stihl je u startu siromašno opremljen i sve treba posebno kupiti, uz višu cijenu osnovnog stroja od konkurencije.

Raspravljamo zato da neupućeni ne dobije dojam da ako kupi Stihlov stroj neće nikad imati problema i da je kupil ono kaj baš njemu treba.

Naravno, svatko ima pravo na svoj izbor (i grešku), i to poštujem. No, u moje dvorište nebu išel njihov stroj. Bar ne s ovakvom politikom kakvu vode (ne prigovaram tehnici).
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Upravo to, za iste pare se kod konkurencije može kupiti mašina istih karakteristika sa više dodatne opreme.

Recimo kod manjih modela za oko kuće stihl daje obični remnik i trimi glavu (ili nož), a husqvarna dvostruke uprtače, trimi glavu, nož i često još neke sitnice (zavisi kakva je akcija tih dana).

Do sada su kod mene isto sve mašine bile stihl, ali mislim da će sledeća biti nešto iz Švedske. :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Budite sigurni da nijedan proizvodač (brendirani) ništa ne daje,poklanja,sve mi to platimo.

Kad je i neka dobra akcija,to ustvari nije akcija nego blizu realne cjene tog brendiranog proizvoda.

Zj kaj god kupiš od stihla od dodatne opreme,traje,a tak je vjerojatno i kod huskvarne.

Zato postoje i uvijek če postojati brendovi za srednju klasu, imučnije i prestiž.:(:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Naravno da ne poklanjaju tek tako, ali opet u nekim prodavnicama možeš dobiti razne sitnice koje serijski ne idu uz kupljeni proizvod (vizir, antifoni, rukavice, pakovanje silika ili dvotaktola)

Platiš ti to svakako, ali bolje kad za iste pare ima više nego kad i onaj osnovni paket očerupaju pa se obraduješ da je trgovac ključ za svjećicu ostavio. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Da nastavim priču o 350-tki: uz nju dolazi nož i neke prosječne naramenice, a i teška je prilično.
Kod Jonsereda/Husqvarne to dolazi u standardnoj opremi. Neznam kak je sad, no tada su i glave bile jeftinije od Stihlovih.

Tražil sam trgovca glavu (ili popust), no bilo je ignoriranje, tipa uzmi ili ostavi. I ostavil sam, na njegvo čuđenje. Naravno, oni prodaju firmama i zato imaju (pre)napuhane cijene.

No, stvari dolaze polako na svoje mjesto, no ne zato jer Stil postaje jeftiniji, već zato jer Husqvarna postaje skuplja...nažalost.

Kad sam kasnije kupoval novi trimer, Stihl je još uvijek prodaval stari FS350 (uz brundavi 310), a Husqvarna je ima generaciju mlađi i šparniji dvotaktni stroj, uz to preko kilu lakši u istoj klasi.
Osim toga, u akcijskom paketu dolazile su najbolje naramenice koje imaju i limiter gasa (to više današnji modeli nažalost ni nemaju, bar ne oni koje pri nama prodaju).
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Bio u Stihlovom dućanu i pričao sa trgovcem i preporučio mi je ipak dvokraki nož zbog jačine flakserice,tako da sam kupio nož,potisnu glavu,maticu i podlošku,ukupno 170kn.
Sad ovih dana čemo vidjeti kako se ponaša.

Trebao bi dobro raditi, imam isti trimer takav fs 55, isto sam lani uzimao nož, preporuka je bila sa 2 kraka, i lijepo radi... Btw... imao sam kvar, nije se dao nikak upaliti i bacao je gorivo van na auspuh i na zračni.. otišle membrane unutra, jedna 70, druga 25 kn i sad dela ko singerica :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
FS87r i FS55c

11052859_904351886277969_5180789489253394217_n.jpg


11031501_904351966277961_7292457960196618493_n.jpg
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Evo ga

Zatjerao sam ga za probu među žbunje i kupinu, izvalio mi osmjeh od uha do uha. To dere ko ludo, stvarno se osjeća snaga. Hvata okretaje ko blesava...

2700 kn stvarno vrijedi :)

@Zwer
Gdje si kupio po toj cijeni, to je bila neka akcija? Za tu cijenu ga bas mislio uzeti da ne mucim svog Jonsereda GT32 s kupinom i velikom travom, medjutim cijena mu je sad 3400, a za tu cifru cu ipak malo razmisliti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Stihl je drek općenito više, platiš samo ime a dobiješ kinesku robu unutra...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ma nema veze ak su kinezi nutra glavno da on dere,e sto bi voleo da derem neku kineskinju pa da ti gledas nek ti sline pocure.:icon_jook:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,669
osobno od "žutih" trimera imam Kawasakija, i to je zvijer za sebe...ipak je to Japanac...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
@Zwer
Gdje si kupio po toj cijeni, to je bila neka akcija? Za tu cijenu ga bas mislio uzeti da ne mucim svog Jonsereda GT32 s kupinom i velikom travom, medjutim cijena mu je sad 3400, a za tu cifru cu ipak malo razmisliti.

Kupljen u Metlici ( SLO ) u Kemtijskoj (poljoprivrednoj) zadruzi. Redovna cijena je 400 eur, al bila akcija na 380 i još sam nažicao nešto rabata... Da se rabat nažicat...

http://www.kz-metlika.si/maloprodaja.php
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
E tu se spremam vec neko vrijeme pogledat kaj imaju, prvenstveno zbog vitla, zahvaljujem na informaciji, sad cu malo pratiti njihovu stranicu za akcije.
Inace u KA ih je bilo po 3100 u okosi.hr, sad veli da je cijena 3400. Za 2900 ima Fuxtec s TJ 53.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Dakle radi se o sthilu fs 38 kupljen vec davne 2009 i danas prvi kvar.
U tim godinama nije ni svjecica mjenjana samo sipaj gorivo,silik ponekad iskresti filter zraka,

Dakle pukla je ona sajla sto ide kroz šinu... Da li ima tko informaciju koliko se krece nova, ugradnja (ako neko ima shematski prikaz itd)
Iz njega se izvacilo 250% snage sve te godine znaci teror vrsen :icon_axe: :(rofl):

hbKmIKK.jpg


XBniCVL.jpg


n1qBQKe.jpg


unaprijed hvala
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Neznam jel se to isplati,uglavnom bolje da nađeš rabljeni ili nabaviš rabljeni dio.
Za moj Oleo mac bilo je ravni kardan kruti 1000kn,msm da ova sajla nije više 500kn nova.
Stihl Fs 38 najslabiji model noviji... :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh