• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

sibica

Novi član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
4
Riknuo mi je trimer Farmer 520, radio je normalno desetak godina. Sad moram uzeti nešto novo. Sama površina koju kosim nije prevelika jer vrt kosimo vrtnim kosilicama. Trimerom bi kosio područja oko zida, cvijeća i neku manju površinu. Za moje potrebe je ovaj Farmer bio čisto ok (gledano koliko sam ga platio i koliko sam ga iskoristio). Išao bi maksimalno do nekih 1500-1600 kn. Za taj novac vidio sam Fuxtece i Makite. Papirnato je Fuxtec jači od Makite, ali ima Makita 3 godine prednosti, ovaj ima samo jednu. Koji je po vama bolji izbor, kako je sa rezervnim dijelovima i sl.?

P.S. Majstor mi je rekao kako je ovaj moj Farmer 99% zaribao. Koje dijelove treba nabaviti ako je zaribao, te koja je približna cijena istih? On bi ga popravio za približno 1000 kn, a novi su 500 kn skuplji. Problem kod ovog "pokojnog" farmera je bio u tome što se u zadnje vrijeme jako zagrijavao, pa je npr. 10 minuta radio najnormalnije, a nakon toga je stao..Kad se ohladilo, opet ista priča..Desetak minuta radi i stane. Da li i vi sumnjate na totalnu havariju motora, ili je možda nešto lakše (jeftinije)?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
iako fuxtec djeluje dorađenije a svakako ima ljepše plstike ... i on , wilager , farmer , štraus i ovaj s fejsa mislim da je iz istog lonca .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Sve je to isti lonac, samo boja plastike je drugačija...

nego čini mi se da i ti kinezi s godinama napreduju. Sad ima tih pila i trimera koji solidno odrade za to siće koje su plačeni. normalno mislim za amatersku upotrebu...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Gledao danas u Konzumu neku Matrix marku trimera za 999 kn. Piše 1.4 kw i sviđa mi se kaj se da na pol rastavit. Ima i jeftiniji model al je i slabiji dosta te se ne da rastavit.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dvokraki , trokraki i svi ostali noževi , zanima me jel u svima rupa 25.4 ili svaka firma ima svoj "standard"?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Imaš dva standarda: 25,4 i mislim 20 ili 22.
Davno je Husqvarna koristila ovaj manji, dok gotovo sad koriste 1".
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Molim vas mišljenje za motorni trimer Homelite HBC45SB...Hvala!

Nisam imal točno ta model al to nije za nikam, moja je teško palila na kraju puknul jedan plastični del i tak išla u smeče.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
da li ovaj dio mora biti podmazan ili ne?

jer kad sam skinuo glavu, sve je bilo puno nekakve crne zmazanoće, a nisam siguran jel to mast. sada sam to očistio, da li ostavim tako ili neku mast moram staviti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Očisti to. To ti mast curi kroz lager, a s prašinom i travom radi crno blato.
I probaj začepiti onu rupicu za blokadu prirubnice komadićem drva ili kratkom zakovicom (ako imaš magnet).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zube malo namaži , da se ne glođu bezveze .odmah buš zaštitio od eventualne koroije utjecaja trave i kiselina koje se stvaraju
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
to treba sa nekom posebnom masti ili može grafitna mast? ili može i husquarna mast koja ide u sami zglob?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Obična tovotna mast. Može i ova za kutni zglob.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
grafitna mast je dobra za sve osim za kuglične ležajeve . a i za njih je bolja nego voda i blato
 

Najnoviji postovi

Na vrh