• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel postoji flax punjen nekakkvim čudom koje se ne može prerezati nožem ili su me oženili , ako da kak se zove ?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ima da oregonov prozirni flaks sa zicanom niti al pakovan je na 90 metara valda nema manje.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sto vise podmazujes kutni prenos to on vise curi dolje,jer mast se siri kad se grije i negdje izbit mora,ok je ak malo pusti al da curi nesme,to je onda znak da se previse masti tisce.
Kad ima viska masti osjeti se da mu fali snage zato polako stim.
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Pozdrav drustvo!
Koji razlog moze biti da trimer trese u radu. Mislio sam da je do noza ili do glave za silik, ali trese i kad je na betonu, ima neke vibracije. U pitanju je stihl fs 120, star je nekoliko godina i nije nikad dirano nista na njemu.

Sent from my SM-G361H using Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kako trese? Kada se javljaju vibracije? Prije toga nije bilo?
Svaki trimer vibrira i trese, samo neki vise a neki manje. Na husqvarni mi se zna zavuc zemlje i trave u glavu. Naljepi se pa jace trese dok ne ocistim. Isto tako jace trese dok je flaks pri kraju a manje dok namotam novi. Da nije glava ostecena?
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Radi na betonu u mjestu na normalnom leru i pomjera se po betonu, klizi a prije nije. To za flaks kad je pri kraju znam. Nekad u radu budu vece vibracije na ruckama. Jel glava onaj dio na sto se stavlja noz i gdje ima onaj saraf za podmazivanje? Ima li gore gdje se spaja kardan i motor nekakav lezaj ili slicno pa da tu nesto ne stima. On je star jedno 8 godina, ali desi se nekad da udaris u nekakav veci kamen ili slicno mada maksimalno pazim

Sent from my SM-G361H using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Puknuti koristim takvu na poslu ali 2,4 i razočaran sam lakše se reže sa skalpelom od okrugle ili od obicne jeftine kineske, vjerojatno zbog tih zareza da bude tiša, ali i puca lakše u radu. Tako je barem meni.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Radi na betonu u mjestu na normalnom leru i pomjera se po betonu, klizi a prije nije.

To nije nista neobicno, ne sekiraj se.. Nije vise nova.
Mislio sam na glavu za flaks. Ali to sve bi u radu i pod gasom osjetio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti koristim takvu na poslu ali 2,4 i razočaran sam lakše se reže sa skalpelom od okrugle ili od obicne jeftine kineske, vjerojatno zbog tih zareza da bude tiša, ali i puca lakše u radu. Tako je barem meni.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
jel ti se ovo radi , ili sam samo ja te sreče ?
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Puknuti koristim takvu na poslu ali 2,4 i razočaran sam lakše se reže sa skalpelom od okrugle ili od obicne jeftine kineske, vjerojatno zbog tih zareza da bude tiša, ali i puca lakše u radu. Tako je barem meni.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
Govoris o whisperu ili xforceu? gledam bas xforce,on ima jedva primjetne zareze, dok whisper ima vece i kao tisi je u radu. Meni je xforce odlicna nit, 2.0 traje duze od kineske ritosa 2.4 niti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jedno zapusteno dvoriste i malo usluznog kosenja sa Al-ko trimerom 0,9kw. Iskljucivo koristim cetvrtaste silkove a ovog puta je Stihl silk koji za obicnu travu je veoma izdrzljiv ali za tvrdje korove ili ako se zakaci beton jednostavno nestaje
x37Is5B.jpg
CkVzVyn.jpg
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Puknuti ispričavam se na krivim informacijama ipak je kod mene whisper x tako da sam ti sve krivo rekao :=:)
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
jel ti se ovo radi , ili sam samo ja te sreče ?
0d0286e1e93f8271abb126bdf3298236.jpg


Meni se isto rascijepi taj xforce, 2.7mm kupljen ove godine. Na manjem trimeru koristim 2.0 xforce i jos imam zalihu od prosle godine,nisam primjetio takve pojave
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
3420bc9334b61f7e3bbbd8aee0c488a6.jpg
7c7b603114349032ab974e9e990e6c94.jpg
0d70459ecd106614ed2df387a4bb6c34.jpg


Danas sam to kosio sa husqvarna 553 rbx i uspio sam naći šahtu i okrhnuti dio noža, na svu sreću bez težih posljedica za mene. Još sutra i gotovo.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh