• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Vidim da je diskusija krenula u drugom smjeru. Znači li to da s aku trimerima uvaženi forumaši nemaju iskustva?

Lepi pozdrav v Krapinhagen,ovak ,vidim da ovdi v Austriji dosta ljudi koristi akuskare za travu(one na drsci i dva kotacica)jesi li o tom razmisljal a iskreno roba z Lidla za male peneze… kaj ti bum prical znas i sam.:drink:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Muha i hotela, najljepše zahvaljujem. :drink:

Za sad travu i drač rješavam s tri stroja, strižna kosilica, malčer i vrtna roto kosilica. Ono kaj ne može jedan od ta tri stroja (oko vočki, uz rubove i na velikim nagibima), odradi ručna kosa ili ručne škare za travu.
Mišljenja sam da mi se ne isplati kupovati pravi motorni trimer (npr. Stihl ili Husquarna). Ovaj iz Lidla je jako primamljiv cijenom (379 kn) i jamstvom od 3 godine. Osim toga ne bi mi pored vuha brundal motor dok kosim.
Svjestan toga da bu možda po isteku jamstva trimer bil spreman za reciklažu, iako mislim da bi trebal (za ovak male potrebe) izdržati koju godinu više. Za sad sam na vagi, riskirati tih 379 kn ili ne. Nisu veliki novci, ali opet??? :icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja bi uzeo klasični trimer koji brunda (ja ga platio 800kn) i mogao bi ga primijeniti i na drugim stvarima , prije nego neku baterijsku igračku koja nije u stanju da završi posao.
Je budimo realni , za 400kn sigurno nemožeš dobiti kvalitetnu i dugotrajnu bateriju uz tu igračku.
A šta ti znači i on ako ćeš nakon par voćki ići na punjenje.
 

Jason2004

Novi član
Tu od
9 Lip 2016
Poruka
2
Potreban mi je trimer, i prijatelj preporucuje Oleo Mac. Ima li neko iskustva sa njima? Treba mi neki osnovni model za povremeno odrzavanje.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja bi uzeo klasični trimer koji brunda (ja ga platio 800kn) i mogao bi ga primijeniti i na drugim stvarima , prije nego neku baterijsku igračku koja nije u stanju da završi posao.
Je budimo realni , za 400kn sigurno nemožeš dobiti kvalitetnu i dugotrajnu bateriju uz tu igračku.
A šta ti znači i on ako ćeš nakon par voćki ići na punjenje.

Evo ja kupio taj iz Lidla svom malom da i on može tak uz mene malo kositi. Trimer je tak za malo pokosit malu travu oko cvijeća i voćaka. Plastični noževi traju ultra kratko, moram sad uopće vidjeti gdje tog ima za nabaviti, 20 komada došlo s trimerom.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Potreban mi je trimer, i prijatelj preporucuje Oleo Mac. Ima li neko iskustva sa njima? Treba mi neki osnovni model za povremeno odrzavanje.

Evo osnovni model od oleo mac-a ti je sparta 25, na tebi je da odlučiš dal ti je potreban trimer sa sajlom, sa kardanom ili sa običnom ručkom ili sa bicikl ručkama. U istom rangu su ti i stihl fs 55 i husqvarna 128. Iskustva sa oleo mac alatima nemam, ali dosta ljudi ih hvali pa su valjda dobri. Meni bi prvi odabir bio stihl zbog servisne mreze i kvalitete strojeva, husqvarna me sa zadnjih par alata sa kojima sam radio neugodno iznenadila
 

Jason2004

Novi član
Tu od
9 Lip 2016
Poruka
2
Uzeo bih sa bicikl ruckama, a pretpostavljam da je bolji kardan nego sajla. Navedeni Stihl i Huska su obe sa sajlom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
sve su sa ravnom osovinom, a sad vecinom kod ravnih osovina je kardan, al ne mora biti
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Ja imam fs87, pocetni model sa ruckama ali mislim da ima sajlu. Nemam zamjerke osim onog odvratnog zvuka 4mix motora.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Sajla zna puknuti, a za kardan se jako rijetko cuje da ima kakvih problema. Ako je sajla savijena ko kod osnovnih modela trimera, motor gubi dosta energije da vrti glavu. NEWHOLLAD istina da 4mix motor ima odvratni zvuk, ali su ti trimeri i dalje u svijetu na samom vrhu u klasi sa drugim, susjed ima fs 130 i isto je 4mix ali stvarno je neunistiv i udoban za rad s malom potrošnjom, malom težinom i velikom snagom, definitivno best buy, mada je skuplji od drugih, ali s razlogom.
 
Posljednje uređivanje:

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Opet sam ga skrsio :(grin):

fs 38
36559812_2086927308229617_5698708250673807360_n.jpg


Definitivno trebam jaci trimer....
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Da li je imao neko slicnu situaciju? Imam problem sa trimerom. Starter bas zapinje kad se povuce, toliko da mi izbaci poteznicu iz ruke:). Sta bi tu moglo biti?
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Skinuo sam i isto je stanje tu ne zapinje. Inace motor se normalno obrce bez svecice kad povucem starter. Ali kad stavim svecicu, odvali mi ruke:). Nije ni malo prijatno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh