• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Lumi

Novi član
Tu od
20 Lip 2017
Poruka
10
Pozdrav,

ja sam se za ovu sezonu počastio Oleo-mac-om BC550 Master 3,3 ks.Uz 453 ergo i 753T pravo osviježenje.Stroj melje sve pred sobom.Dobar flaks i nema stajanja.Jedino me ratužio spremnik od litru naspram ona dva koja imaju od litar i pol.Potrošnja-čak sam se iznenadio očekivao sam veću potrošnju.Meni je Oleo mac zakon,753T nikako da razderem.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Može li mi neko reći, ova mast za glavu trimera, šta ima u sastavu, da li je to grafitna mast, da li se može koristiti za podmazivanje ventilatora?
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Ja kupio mast u tubi marke stihl prodavač mi rekao to je za glavu trimera. što se tiče podmazivanja ventilatora može, ako podmazuje glavu trimera koja ima mnogo veće termičko opterećenje od ventilatora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Taj bi ventilator trebal imati klizne lagere ili kuglične?
Mast, ako je tamna, ne mora biti grafita. Možda je MoS.
Grafitne masti su za spore klizne lagere, poput gibnjeva, piksi i sl., a nikako za zupčanike i kuglične lagere.
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Nema kugličaste lagere, izgleda ovako 1, 2, vrti se na 2200-2800-3000 rpm, znači nije za njeg grafitna mast, može li ova Husqvarnina?
NIje mi jasno, da li Husqvarnina sadrži molibden disulfid?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
ja mislim da se za ovo ne smije koristiti ta mast... imam je i ja sa njome podmazujem glavu trimera i mislim da nije grafitna..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Nema kugličaste lagere, izgleda ovako 1, 2, vrti se na 2200-2800-3000 rpm, znači nije za njeg grafitna mast, može li ova Husqvarnina?
NIje mi jasno, da li Husqvarnina sadrži molibden disulfid?
Ako su kliznu lageri, onda ih samo očisti, ispoliraj osovinu krpom i u svakog kapni kap motornog ulja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Rekoh, očisti klizni ležaj (žuto), ispoliraj osovinu i kapni kap ulja.
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Pozdrav;
Molim savjet. Posjedujem trimer Stihl FS55R na kojem je bilo potrebno zamijeniti membrane. Pomjena je uspjesno prosla, a i nadam se da ustimavanje rasplinjaca. Nabavio sam digitalni mjerac za okretaje koji se prikopca zicom na svjecicu. Kod punog gasa (nit za kosnju trave je do granicnika) okretaji idu do nekih 7200 - 7500, dok bez gasa se motor vrti na nekih 2850 - 3100 (nit za kosnju trave miruje). E sad.. Da li da ostavim tako podeseni raplinjac ili ga treba jos dodatno podesiti (otvoriti dotok goriva te time smanjiti broj okretaja)? Molim savjete i kritike. :)
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Zanima me da li je neko imao iskustva (problem) sa kurblom od trimera. Riječ je o tome da prvo paljenje trimera (citaj povlacenje kurble) ide veoma tesko. Znaci bas se tesko izvukuje kurbla. Nakon toga kad odradi pet minuta ili manje nije vazno, ona onda ide ono normalno. E sad ne znam da li je to zbog dobre kompresije?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Pa mehanizam za paljenje,obično kod špage za paljenje imaju 4 šarafa,odvrneš ih i skineš mehanizam za paljenje,i probaj tako izvući špagu kao da ga pališ i pogledaj dali tu nešto šteka ili je potrošeno,možeš lagano podmazati elemente koji iskaču,ako ideš dalje rastavljati mehanizam pazi jer je unutra namotana lisnata opruga da ti neskoči u oči i ozlijedi te
Nisi ni napisao koji trimer,stavi koju sliku pa ćemo pomoći,to je kao da napišeš imam auto,ali koji?
 
Na vrh