• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hotela,
točno je to kaj veliš, ali zakaj kod polaganog izvlaćenja klip bez problema prejde prek GMT? Jel to zato kaj projde dosta vremena kod hoda klipa prema GMT i zrak jednostavno stigne iscuriti? Ako je je odgovor na prethodno pitanje pozitivan postavlja se novo pitanje. Zakaj se to nekad dogodi, a nekad ne, a isto je hladan motor?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Iskreno,nisam ucio o radu oto ili dizel motora(znutarnjim sagorijevanjem),nek to objasne znalci.No u motoru se stvara i tlak i podtlak a znam da znas da oboje zeli doc u normalu.Jedan banalan primjer,obicna sprica "doktorska"zatvoris rupu,pa guras ili povlacis ona se vrati u pocetni polozaj.No v motoru su ventili ili aspuh kroz Koje(i)Motor dise pa otud razlika.
Bil bi red da se neko javi i tocno objasni da prevec ne lupetamo i nekaj naucimo,uvijek volim nekaj nauciti.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Zavisi u kom taktu je ostao klip,nije isto kad je klip odmah na paljenju odnosno sabijanju vazduha I kad je na izduvavanju jer kad je na paljenju on odmah pruza otpor koji treba savladati dok kad je na izduvavanju ili usisavanju ima fore da uhvati zalet I savlada otpor
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam ja nikakav posebni znalac za motore. Hotela, tebi hvala na raspravi :ppozdrav:, a ako netko zna rješenje problema, može u nekoj drugoj temi. Već smo ionako prepiše u off. :oops:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ma dobro ovdje smo da se diskusije otvaraju, da svako uci nesto novo... Inace kod mojeg trimera nije problem paljenje, vec "tesko potezanje kurble, kod prvog paljenja" meni da se ona potegne lako, upalio bi on odmah kao i uvijek, ali jednostavno je 3-4 puta lagano izvucem jer da povucem cijelom snagom siguran dam da bih slomio kurblu, u tome je rijec. Mada vidim da niko ne zna uzrok zbog kojeg je to tako. Majstori kod mene u CG kazu da je u pitanju jaka kompresija...e sad... 🤪
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pokušal sam pronajti adekvatnu temu za nastavak diskusije o otežanom paljenju motoora potezanjem užeta. Nisam uspio pa bum nastavil ovdje.

Ako netko ima kakvu ideju, osim kompresije, dobrodošla je. Kompresiju sam eliminiral, jer nije moguće da motor nakon 25 godina korištenja ima bolju kompresiju nego kad je bil noviji i nije bilo tih problema.

Vocarcg,
čini mi se imamo potpuno identične probleme, samo ti na trimeru s benzinskim motorom, a ja na mtk s dieselskim. I moj motor, kad mogu normalno potegnuti uže, upali iz prve.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Iwanho
Mislim da je kod tebe problem prerano paljenje,neka ti neko proba malo pomaknut paljenje
Imam doma dosta motora koje palim na potezanje,ali mi samo jedan stvara taj efekt,i nakon pomicanja paljenja i to smo eliminirali
Ako se radi o dieselu mislim da se to podešava na onom leptiriću za gašenje
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Drugari pozdrav poslije duzeg vremena.
Iz potrebe sam morao nabaviti jos jedan trimer,i poslije puno gatanja i razgledanja moj fs350 je dobio drustvo i pratioca na njivi 😃Posto mi se nisu davale opet silne pare izbor je pao na Villager BC 2700XCE!Isproban na teskom terenu i za pocetak jw polozio test!Za pocetak zamjerka je malo veca tezina i sirina desne rucke na gasu,plitak utor na glavi gdje se stavljaju nozevi,filter zraka se skida sarafima!Paljenje su fenomenalno napravili kao i preklapanje rucki!Oprtaci nisu nesto,odma sam ih poklonio😃Nadam se da nece izdati!Ostali utisci slijede!
 

Prilozi

  • IMG_20200308_135209.jpg
    IMG_20200308_135209.jpg
    214.5 KB · Pregleda: 38

Danilo123

Novi član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav, trebala bi mi mala pomoć. Planiram da kupim trimer, imam malo više za kositi i htio bih malo jači i kvalitetniji. Gledao sam Stihl fs350 i husqvarna 535rxt. Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze koji je i po čemu bolji. Hvala unaprijed.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Imam stihl FS350 FS450 FS100 i Husqvarnu 545....
Uzmi FS450, ergonomija mu je bolja, manje vibracije lakše je s njime raditi,
što se tiče kvalitete obje marke su vrhunske.
 

Danilo123

Novi član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
4
Volio bih uzeti fs450, ali nisam planirao davati toliko para, ovaj fs350 ce biti na snizenju a 450 neće. Sad ne znam koji mi je bolje da uzmem stihl ili husqvarnu
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
stihl imam oba i zato kažem uzmi stihl :)

imam i fs350 star cca 15 godina, dosad promjenjene 2 glavi i jednom membrane, odličan stroj
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Fs 350 star vec 10 god....puno radi...i flax i trokraki i cirkular i za sada samo 1 karburator....skup ali dobar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
FS350 ima veći motor (40cc VS 35cc) H535 je lakši preko kilu i to mu je glavna prednost
Imam 335RX 13 godina i jedini kvar je bila gumena veza rasplinjača i cilindra (potrošni dio).
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja imam 535rxt i stvarno je lagan a jak. Veliku ulogu u višesatnom radu igra težina stroja. Ima i vrhunske naramenice. IMG_20200314_111441.jpg
IMG_20200308_084521.jpg IMG_20200305_172903.jpg
Evo i što radi s cikularom s trećinom gasa...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Kad smo kod trimera...cuo sam makitu u radu nekako tiho radi a djeluje snazno a na oko malo... ne znam koji model ne znam nista ima li tko kakvih iskustva.
 
Na vrh