• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Mogu je probat zamijenit, izmerio sam vanjski promjer 80mm unutarnji cca 15.5mm. Valjda ima takva stilova

Koji ti Husqvarnin trimer imas pa si to mijenjao?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
Tu se vjerojatno radi o istom problemu. Ovaj limeni podložak se deformira i ne stigne stegnuti nož. Tako je bilo kod mene, ja stegnem ko sivonja a ono nož lipsa. Napravio drugi podložak i nema beda da lipsa. Još malo deblji od onoga koji je bio origi, da može po njemu kliziti.:hahah:
IMG_20200611_164443.jpg
IMG_20200611_164452.jpg
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pozdrav svima. Molio bih vas za savjet, sa kojom masti je bolje podmazvati kutni prenos glave od ove dvije na slici? Imam HUSQWARNA 535 RXT novi trimer došlo vrijeme da se podmaže a ova husqwarna mast je univerzalna koliko sam vidio a stihl je baš za kutni prenos. View attachment 26828
Moje misljenje
Imam 5 vrsta masti za prenos....Stihl,Husqvarna,Oregon,Villager,Sonic...Od tih 5 najbolje au mi se pokazale Stihl i Sonic......ove tri po mom misljenju su prerijetke za tu namjenu!Imam osjecaj da hisqvarna i Oregon bi iscurile kad bi okrenuo otvorenu tubu naopacke,dok su ove dvije bas kompaktne
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
N3 znam,ali meni se cini da su prerijetke u odnosu na Stihl i Sonic,i da bi zbog toga mogle biti brze potrosne.....Pogotovo zbog velike temperature,pri cemu se jos vise razrijede!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ja koristim Jonsered-ovu mast i rjeđe je konzistencije od recimo LIS masti, i pri svakoj dopuni vidim da je ima. Trag masti se vidi na brtvi donjeg lagera.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Često vikendaši pitaju koji trimer kupiti za pokositi malo oko vikendice, a dežurni stručnjaci uvijek preporučuju samo poznate marke koje koštaju po par tisučica.
Da nije uvijek potrebno kupiti skupu i poznatu marku mogu dokazati svojim primjerom.
2014. godine kupio sam trimer Einhel Bavaria BBC 43 za 799,99 kn.
Okolni stručnjaci su se zgražali kako sam bacio novac, a moj trimer kosi i kosi.
Pred istek garancije sam prijavio da slabije vuče i dobio zamjenu membrana frgića.
2018. g. sam kupio set membrana u lokalnom servisu za 80 kn i zamijenio ih za cca 15 min.
Prema podacima sa vrećice sam potražio na Ebayu i našao te iste membrane za par dolara i kupio ih za rezervu.
Trimer ne štedim,ne pazim, gasi se samo dok točim gorivo, preko zime ne praznim gorivo iz rezervoara, u novoj sezoni nastavljam kositi sa starom mješavinom.
Prije ove sezone sam iz čiste znatiželje skinuo auspuh da vidim ima li gareži od 4% iNa dvotaktola i ugodno se iznenadio čistoćom.
U glavu trpam LIS 2, ne zato kaj je netko preporučio nego zato kaj je imam pri ruci.
Uvijek upali bez problema bez obzira hladan ili vruć.
Ako sutra zariba mašina meni se isplatilo i kupujem opet takav jeftini.
Kad kupujete trimer važno je da ima pisanu garanciju, da postoji pristojan ovlašteni servis i da ne precjenjujete svoje potrebe.
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ovo što se tiče ina dvotaktola je istina .Moped trobrzinac stajao od 2012 godine,unjem bilo cirka 2,5 litara mješavine motor sigurno za to vrijemenije bio ni pokušan pokrenuti.Novo gorivo i motor "prede" ,baš nikakvih oštečenja,osm što je dizna i slavina bile zaštopane.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Premala snaga. To je za tri male travke oko kuće.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
ZJ je u pravu.Imam akumulatorski trimer marke Partner ,stvarno je za to što je kolega ZJ napisao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako gledamo isti video meni baš ne izgleda da je mali snage.

Za tri travke oko kuče bum ti metnul sliku samo da najdem gde su sakrili makinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh