• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ma Stihl je Stihl😀Ne smijem ja to pipkati....pise da je potrebno dostimati i LA ako se dira L,koja je navedena u uputstvu kao ler gas....jebe lud zbunjenog
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Pozdrav pitanje: trimer Villager u glavu koja ide tecnost ili mast (dakle u one zupcanike) pa na to se stavlja ona glava sa silikom..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Neka rjeđa tovotna, poput Viskoma masti. Vidjeh da serviseri stavljaju LIS ili LIPLEKS.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
IMAG0134.jpg
Stihl mast za kutni prenos mislim da sam dao 38kn što je nekih 5 eura i ima je više nego za jednu sezonu košenja i nerazumijem zašto izmišljati toplu vodu i stavljati kojekakve druge masti. Ako ti treba trimer treba ti i mast ili vozi na suho samo je pitanje koliko dugo.
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Ma nestalo masti i sasuo se ležaj (6002 oznaka) kupio lezajeve ocistio sve, pa da stavim i mast koja je u priliku. ( cca 5-6god tako radio)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ljudi imam problem sa trimerom. Starter se tesko pivlaci, znaci ubija. Nema sanse da moze normalno da se potegne nego kao da ima nekakvu nenormalnu kompresiju. Imam osjecaj da cimnem jace da bi se starter polomio u sto komada. Sto moze biti problem?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Odvidaj ona 4 šarafa na starteru i pogledaj stanje unutra,ili ti je klip zaribao
Pogledaj i kvačilo na ona 4 šarafa sa prednje strane,zna puknuti opruga kvačila i komadić ode na magnete paljenja i zablokira okretanje
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Starter je ok, kandza je isto ok tu nema greske. Ne mogu vjerovati ni da je klip zaribao jer sam ga gledao kroz otvore od cilindra cini se da je , prakticno kao nov. Ovo sto si mi rekao za kvacilo je i meni palo na pamet, pogledacu danas kad stignem kuci. Mada me buni i to, jer da je oprugla pukla kardan bi se non stop vrtio..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Meni se desilo da je pukla opruga kvačila,magnet ju je privukao i ugasio i zablokirao trimer,tako da nema šanse da ga mrdneš,i prva onda kreni rastavljat,kad na kraju skužim komadić opruge zacvikao okretanje magneta i radilice
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Imam neki stihl trimer . Fs 38, mislim. Tamo na karburatoru curi gorivo kod malog zlatnog ajmo reći pipca kad se pritisne pumpica za gorivo. Isto tako se ta pumpica ne može napuniti do kraja. Ima tko ideju možda?

Trimer se naravno ne može upaliti.

1sMYLGy.jpg


edit: Mislim da je riječ o ovom dijelu, uglavnom , taj dio se vidi bez otvaranja ičega osim onog poklopca za filter za zrak.
 
Posljednje uređivanje:

lend

Novi član
Tu od
23 Lis 2018
Poruka
16
Imam jedan problem sa Alpina star 55 trimerom. Kad je zagrijan i kad ga ugasim i idem ponovo upalit jako tesko upali. Kad upali i ako isti tren ne dam gasa ugasi se odmah. Kad je hladan upali normalno i nema problema dok radi. Zna li netko u cemu je problem?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
U karburatoru je problem,probaj ga naštimat na ona dva šarafa,ako znaš,ako ne daj u neki servis,ali čisto sumljam da ćeš uspjet riješit bez novog karburatora
 

lend

Novi član
Tu od
23 Lis 2018
Poruka
16
U karburatoru je problem,probaj ga naštimat na ona dva šarafa,ako znaš,ako ne daj u neki servis,ali čisto sumljam da ćeš uspjet riješit bez novog karburatora
Moze li se reparirat ovaj postojeci karburator? Do cega je problem u njemu?
A nisam nikad stimao karburator, moze li neko objasnjenje kako sto ako nije previse komplicirano?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Kao i svaka stvar sa vremenom stari,troši se i dotraje kad ga više ne možeš štelati
Ali prije no što ga otpišeš,probaj ga poštelati,ilidaj nekome tko se kuži
Sa boka karburatora imaš tri šarafa,jedan odvojeni i dva koja su skoro spojena,na ovom odvojenom štelaš mehanički minimum,znači ako ga zavrneš dobit ćeš veće okretaje na minimumu,a tamo di su dva spojena bi trebala biti oznaka L i H,na L reguliraš smjesu zraka i benzina na niskim okretajim,a na H na visokim okretajima
Probaj na L malo podesit,ali vrlo malo,i vidjet ćeš kako se ponaša
Ali teško je ovako generalno reći,postoji mogućnost i da jedo membrana,da su izgubile elasticitet
Ako nisi dugo u njega ulagao,uloži par sto kuna,da otkloniš ostale mogućnosti
Znači zamijeni mu filter zraka,fiter goriva,membrane u karburatoru,svjećicu,pa ćeš vidjet kako se ponaša,ili odnesi mehaničaru nek ti riješi
 

lend

Novi član
Tu od
23 Lis 2018
Poruka
16
Membrane u karburatoru i filter goriva su prosle godine promjenjeni. A nista probat cu ga postelat pa vidit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh