• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ne znam koliko bi trajal puž na 10t o/min ulazne brzine.
Koliko vidim nema prihvata za Husqvarnu (ne da mi se skidati glavu da vidim koliko ima zubi), već samo za kineske trimere:
"MODEL 28/9 mm - promjer cijevi 28 mm/ 9 zubi
ODOGOVARA ZA KAWASAKI I STRAUSS TRIMERE
"
Ma za to sam i pitao,jer mi se ne skida glava,pa sam mislio,ako je neko probao iskustvo iz prve ruke...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Bi se netko usudil staviti ovo
sebi ispred nogu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Susjed koristi nekaj slično, ali s plastičnim nožićima. Zadovoljan je. Mislim da ima Stihlov trimer.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Imam i ja Tecomec-ovog s 3 lmastična noža.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
da li je neko imao slican problem? Dakle, strasno tesko se poteze starter na trimeru. Ima nenormalnu kompresiju... Provjeravao sam auspuh da nije zacepljen, nije, provjeravao cilindar i klip nema riseva...

Nakon nekoliko potezanja upali i sve je ok rad. Kad ga ugasim , pa opet upalim bez problema ide starter, ali ovako na pocetku vrlo tesko ... u čemu je problem nije mi jasno
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Uz sve probleme koje mi je pravio 350,odluka je opet pala na Stihl,ali ovaj put 450!!Samo iz razloga sto u Bosni jos uvijek nema novih serija koje su se pocele proizvoditi prije 10 godina,maltene!!Dal sam se zajebo vidjecemo !!Ako nista sad su u paru!!
 

Prilozi

  • IMG_20210408_163438.jpg
    IMG_20210408_163438.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20210408_163431.jpg
    IMG_20210408_163431.jpg
    23.4 KB · Pregleda: 33

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Uz sve probleme koje mi je pravio 350,odluka je opet pala na Stihl,ali ovaj put 450!!Samo iz razloga sto u Bosni jos uvijek nema novih serija koje su se pocele proizvoditi prije 10 godina,maltene!!Dal sam se zajebo vidjecemo !!Ako nista sad su u paru!!
A HUSQWARNA nije ušla u uži krug? Ako ima "novih" modela u ponudi, mislim 555 RXT bi bio u rangu ako se nevaram.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Koji je datum proizvodnje tih strojeva u BIH? Je li moguće da drže staru proizvodnu liniju za neke države ili se samo prodaju stare zalihe?

Inače zanima me od vas što imate po nekoliko trimmera, kolika je efektivna razlika u odrađenom poslu po 1h rada kad se ode sa nekakve srednje klase(recimo fs 120) na neki jaki profi stroj (545rxt ili 555rxt).
Jasno mi je da je razlika u velikim šikarama drastična, ali zanima me u razlika u košnji nekakve "normalne trave" cca 50-70cm visine.
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Ja sam sebi uzeo 535rxt radi težine uređaja te da ima makar 2 konja. Ali ako ćeš radit sat vremena, onda imaš izbor koliko hoces. Na tvom mjestu bi čak razmišljao i o Fuxtec brandu, imaju dobru cijenu,malo su teže, dovoljno snage, ima dijelova.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Husqvarna samo motorne pile,a trimeri Stihl😀To je kombinacija kod mene,zbog nekih mojih teoretskih i prakticnih razmatranja.......Od modela koje sam razmatrao pile H su uzele prednost,a kod trimera S !!Sto se tice godista ovaj moj je 09.2020 godina i jos ih prave (izgleda) za non EU zemlje!Navodno ne zadovoljavaju emisiju gasa,tj stetno uticu na okolinu,i zato su tamo i ukinuti!A sto jest j3st treba i utusiti nove serije koje su znatno skuplje!
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Uz sve probleme koje mi je pravio 350,odluka je opet pala na Stihl,ali ovaj put 450!!Samo iz razloga sto u Bosni jos uvijek nema novih serija koje su se pocele proizvoditi prije 10 godina,maltene!!Dal sam se zajebo vidjecemo !!Ako nista sad su u paru!!
Nisi se kolega zeznio. Imam Fs 450 skoro dvije godine i radi kao sat, nikakve primjedbe nemam. Prije nje sam ima 7 godina Fs 120 :D
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Husqvarna samo motorne pile,a trimeri Stihl😀To je kombinacija kod mene,zbog nekih mojih teoretskih i prakticnih razmatranja.......Od modela koje sam razmatrao pile H su uzele prednost,a kod trimera S !!Sto se tice godista ovaj moj je 09.2020 godina i jos ih prave (izgleda) za non EU zemlje!Navodno ne zadovoljavaju emisiju gasa,tj stetno uticu na okolinu,i zato su tamo i ukinuti!A sto jest j3st treba i utusiti nove serije koje su znatno skuplje!
Kod mene obrnuto, ali čisto slučajnost. Imam pilu MS250 i husqija 535rxt trimer. Pilu je teže upalit, ostalo sve ok. Na trimer nemam nikakve zamjerke, stvarno sam zadovoljan. Mislim da opet uzimam, uzeo bih i pilu od Husquarne.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja sam sa kineza presao na 350,pa sam uz njega kupio Villager bc 2700 xce,pa sam onda odlucio njega prodati i kupiti jos jedan stroj....da budu u paru!!Sto se tice efektnosti svi imaju mane i prednosti!!Npr sad ne moram nositi dvije vrste mjesavine kad nosim dva trimera😀😉U radu svi rade isti posao,i to dobar posao,koliko ce sezona koji sastaviti pitanje je,a sto se udobnosti i tezine tice Stihl je nemjerljiv!Husqvarnu nisam probao!!Modele koje sam gledao ove jace sam izbjegao zbog malo vece duzine i tezine u odnosu na stihl,rezervoara koji se nalazi ispred motora,glava za silk(kolega kaze da je za dvije sezone poderao 4-5glava,a ja tarem jednu 46-2 evo sad ce cetvrta sezona...i ovde su se ljudi zalili da im pucaju H glave)......Zamjerka Stihlu na rjesenje za skidanje alata,kajla se gura odozdo sto je po meni van pameti,i promjer rupa od 20mm za cvrste nozeve.....da je standard 25.4mm bilo bi svega dostupno,a ovako ili izvali vece pare ili improvizuj........To su bila neka moja istrazivanja i zapazanja😀
 

Najnoviji postovi

Na vrh