• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. :ppozdrav:
Veći me na zanimaju. Ako se odlučim za Stihl, planiram kupiti i dodatnu glavu.
Ak se pokaže dobra, možda flaks niti ne bi koristil.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
1. nikad nisam lupao glavom u zemlju da produžim strunu. Stisnem rukom "čep" i povučem strunu.
2. nikad neću upotrebljavati glavu sa noževima, jer čim se nož "skloni" od udarca u nešto tvrđe dolazi do umbalansa glave (zašto balansirate kotače na vozilu?)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Na prije spomenutoj glavi koristim Stihove nožiće (bili su jeftiniji). Pucaju, pa sam se uglavnom vratil na flaks 2.7mm.
Policut je za čistu travu, bez nekog šiblja i nije tak fleksibilan ko flaks.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
U pravu si...za finu cistu,socnu travu do 10-15 cm bez, ikakvog korova i drugih cvrstih prepreka...mislim ds je u svaku drugu svrhu neupotrebljivo
 

krto

Novi član
Tu od
5 Kol 2018
Poruka
8
Ja sam sa kineza presao na 350,pa sam uz njega kupio Villager bc 2700 xce,pa sam onda odlucio njega prodati i kupiti jos jedan stroj....da budu u paru!!Sto se tice efektnosti svi imaju mane i prednosti!!Npr sad ne moram nositi dvije vrste mjesavine kad nosim dva trimera😀😉U radu svi rade isti posao,i to dobar posao,koliko ce sezona koji sastaviti pitanje je,a sto se udobnosti i tezine tice Stihl je nemjerljiv!Husqvarnu nisam probao!!Modele koje sam gledao ove jace sam izbjegao zbog malo vece duzine i tezine u odnosu na stihl,rezervoara koji se nalazi ispred motora,glava za silk(kolega kaze da je za dvije sezone poderao 4-5glava,a ja tarem jednu 46-2 evo sad ce cetvrta sezona...i ovde su se ljudi zalili da im pucaju H glave)......Zamjerka Stihlu na rjesenje za skidanje alata,kajla se gura odozdo sto je po meni van pameti,i promjer rupa od 20mm za cvrste nozeve.....da je standard 25.4mm bilo bi svega dostupno,a ovako ili izvali vece pare ili improvizuj........To su bila neka moja istrazivanja i
Dali si zadovoljan sa 46-2 autocut glavom i koju velicinu flaks koristis? Dvoumim se izmedju 46-2 i husqvarne 35 univerzalene glave.

Hvala
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Dali si zadovoljan sa 46-2 autocut glavom i koju velicinu flaks koristis? Dvoumim se izmedju 46-2 i husqvarne 35 univerzalene glave.

Hvala
Ja sam zadovoljan sa 46-2 autocut glavom. Koristim je dvije godine, a promjenio sam na njoj ako se dobro sjećam dva para vodilica za silk.
Silk koristim 3.3mm STIHL crni, prije njega sam koristio 3.0mm STIHL žuti i topio mi se na vodilicama za silk, zato sam i prešao na 3.3mm.
 

beato

Novi član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
1
Koristio sam trimer Stihl fs 55, koji se nakon dvije godine pokvario, iako nije pretjerano korišten.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Dali si zadovoljan sa 46-2 autocut glavom i koju velicinu flaks koristis? Dvoumim se izmedju 46-2 i husqvarne 35 univerzalene glave.

Hvala
Trecu ili cetvrtu sezonu je gazim,nista mijenjano nije....silk 2.7 okrugli,mada sam juce probao 3mm,ali mi se cini nekako previse krut.....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo sam naručil Stihl fs 38 kao zamjenu za ručnu kosu i škare za živicu kod čišćenja onog kaj ostane oko voćki nakon malčiranja. Za sad bez policut glave i bez štitnika. Dobiju se neke naočale, a doma sam pronašel malo potrgane, ali upotrebljive antifone. Probal bum prvo s time, a ako bu potrebe onda bum se jače zaštitil.
U podacima piše da ide flaks 2 mm. Koji preporučujete?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
S obzirom na to da bu mi to prvi kontakt s trimerom, ako netko ima volju, bilo bi mi drago da čujem osnovne stvari na koje trebam obratiti pažnju kod prve i slijedećih upotreba.
Posebno me zanima:
- treba li razrađivanje i na koji način?
- preporučeno je Stihlovo ulje, a za pilu koristim Husquarna LS+. Smijem li ga i za trimer?
- od kojeg proizvođača preporučate flaks?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Prvi Rezervoar lagano bez punog opterećenja u gustoj travi i onda sve više i više. Ulje valja i ovo i ono. Flaks kupi svaki put drukčiji pa ćeš brzo uvidjet koji ti je najbolji.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
S obzirom na to da bu mi to prvi kontakt s trimerom, ako netko ima volju, bilo bi mi drago da čujem osnovne stvari na koje trebam obratiti pažnju kod prve i slijedećih upotreba.
Posebno me zanima:
- treba li razrađivanje i na koji način?
- preporučeno je Stihlovo ulje, a za pilu koristim Husquarna LS+. Smijem li ga i za trimer?
- od kojeg proizvođača preporučate flaks?
Preporučam ulje ls+ jer ima malo dima i čađi pri sagorijevanju ili stihl hp super zeleno isto je polusintetičko a nikako ono crveno stihl hp jer ima puno čađi u motoru a i dima što nikako nije dobro za motor. Koristim ls+ i zadovoljan sam sa njim. Gareži na ispuhu gotovo da ni nema na mom novom trimeru.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala. :ppozdrav:
Treba li kaj podmazivati (npr. glavu) i čime?
Treba podmazivati, odšarafiš glavu, skineš, i nutra buš iza matice od sajle već vidio tvorničku mast koja podmazuje piksu (obzirom da taj trimer ima savinutu cijev). Preporučam dva put godišnje staviti masti nutra tko maže taj i vozi...

Ova policut glava je za preporuku, koristim ju tamo gdje puca flax od 2 mm,

S tim meljem debele koprive i ostale debele korove... i nožeki ne pucaju samo tak, derem recimo tri puta po sat vremena katastrofa skoro pa već šiblje i tek onda mijenjam plastične nožeke koji koštaju nekoliko kuna kod mikija u krapini...

Imam FS50 trimer, isti kak i tvoj FS38 samo jači, isto savinuta cijev, a prije toga sam poderal FS36 :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala @DADO78 i @mrga. :ppozdrav:
Jeli mast neka posebna (veliki okretaji)? Doma imam liplex, bfx i onu za pomazivanje zvijezde na vrhu vodilice lanca.
Znači policut glava je ipak preporučljiva. Nisam je sad kupil. Bum videl kak bu kositi bez remena (naramenica) pa onda mogu, po potrebi, kupiti sve u kompletu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Čudi me da Iwhano nije stavil na usporedbu 5 modela di je razlika u par lipa😂😂😂
To su takve abnormalne razlike u cijeni da ti slabo dojde.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala @DADO78 i @mrga. :ppozdrav:
Jeli mast neka posebna (veliki okretaji)? Doma imam liplex, bfx i onu za pomazivanje zvijezde na vrhu vodilice lanca.
Znači policut glava je ipak preporučljiva. Nisam je sad kupil. Bum videl kak bu kositi bez remena (naramenica) pa onda mogu, po potrebi, kupiti sve u kompletu.
Ma ja stavim onu crvenu mast od FUCS-a jer se prilikom zagrijavanja ne "rastopi i iscijedi" kao LIS3
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Radio sam kod jedne starije gospođe uslužno sa njezinim alpina trimerom, mislim da je bio model vip 42 i mogu reći da je ok, činio mi se dosta star i da je dosta radio, ali upali bez problema i ugodan je za rad. I da trošio je 4% mješavinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh