• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Azrel

Novi član
Tu od
24 Lis 2020
Poruka
5
Uz sve probleme koje mi je pravio 350,odluka je opet pala na Stihl,ali ovaj put 450!!Samo iz razloga sto u Bosni jos uvijek nema novih serija koje su se pocele proizvoditi prije 10 godina,maltene!!Dal sam se zajebo vidjecemo !!Ako nista sad su u paru!!
Izvini, ali mozes li navesti te"probleme" koje ti je pravio FS350?Interesuje me jer sam taj pazario pred kraj prosle sezone.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Štil je odličan za neke vikendaše kaj kose 2x godišnje po 20minuta.
Kupljenec, dojdi kod mene u Začretje da vidiš staru FS36, najmanju kaj je postojala jer za drugo nije bilo love 1994. godine i da vidiš kak ide ko raketa... pokosila je čuda, samo da spomenem vinograd od 3700 čokota, kosila od 1994. do 2008 okućnice, posuđivana rodbini, ma pitaj boga kaj sve ne... potrošila je sigurno 8 glavi...

Nije Stihl takvo smeće kak opisuješ, osobno nemam Husqu da bi mogal uspoređivati niti velim da je Husq za vikendaše, ali ja nikad sa nijednim stihlom nisam imal problema, a imam FS36, FS 50 (ista kao FS36 sa savinutom cijevi, ali 2018. godište, ide ko raketa) i otac ima FS 55 staru 8 godina. Nikakvog kvara. Susjed ima FS 45, staru 12 godina, prvi put bila kod servisera ovu godinu jer sam ga ja natjeral da zamijeni barem sviječicu, filter zraka i filter goriva i glavu .... tak da....

PS: Jačih flaxerica nemam, jer ih osobno mrzim i povraća mi se od njih, kod mene sve odrađuje samohodni Bertolini i to sve brege.
I to je grom i tu dileme nema.... od okretnosti i stabilnosti do snage.... da derem 60 cm travu i grmlje kad se zmisliš...

Prije toga Mio Honda 620 sa roto malčerom no nije baš za brege zbog visokog težišta, mala snaga, ne zamelje nek samo odreže itd... Ravnice odrađuje traktor s malčerom...

Flaxericu imamo samo za oko voćki, oko staza itd... a i to preuzima makita šišač na batrije 18 V jer mi flaxerica prska po fasadi i neznam kud sve ne. Jasno, servisiram ih sam redovito, govorim o osnovama tipa svijećice, glava, filteri benzina i zraka, šlaufići itd... a doktora nikad vidjele nisu...

Isto mi je sa Stihl pilama...nikad na servisu, od stare zvjerke 070, MS 290 do omiljene MS 661 sa dvije vodilice jedna krača jedna duža, ak postoji bolji grom od 661, danas ga kupujem samo donesi pa da vidimo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Smjesu delam u plastičnim kanticama od ulja i nikad o sada nisam imal problema.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemam ni ja niš nek 2 štilovke, i pišem prama svojim iskustvima, da je to ime ostalo od stare slave.
Meni se to ne sviđa i gotovo, u moje su pokosile i brege i jarke i neznam kaj, al to nije to. Gleve odlaziju dosta, bar meni.
Neznam meni to nije baš najbolje sjelo.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Izvini, ali mozes li navesti te"probleme" koje ti je pravio FS350?Interesuje me jer sam taj pazario pred kraj prosle sezone.
Kako da ti objasnim 😀Nije me nikad izdao,ali dok je bio pod garancijom u toku radabkad ga zaustavim i hocu da sklonim neku granu i slicno,kad ga pokrecem ponovo na gas kao da ga zatusi...nekad probije i krene,a v3cinu puta se ugasi!Medjutim upalim ga ponovo i nastavi sa radom normalno!!Nosio u servis,stimali karburator,na kraju kao zamijenili karburator,ali sve ostalo isto...u tom istece i garancija!U medjuvremenu sam pronasao znacenje L i H dizni i nea vjerovati,odnio kod jednog majstora i on mi nastimao L dizni i dosad se nije vise gasio!!Kupio sam i nov karburator ako zatreba nek ima 😀😀
I bez obzira na to sve kupim skoro nov 450 i procitaj iznad par postova sta me zadesilo 😀😀
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Moja fs 94 rc-e stara niti mjesec dana i u zadnja 3 dana pokosila malo više od 8000m2. Radi kao i prvog dana 😂
Sad bez sale. Namjerno sam je forsirao i samo s njom kosilo sva imanja, vocnjake i vinograde. U komadu trošio 6 rezervara goriva i flaks imao uz sebe i odmah ga namatao bez stajanja i gašenja - imam onu stilovu glavu gdje se flaks samo utakne i namota. Na kraju ispalo da sam ja morao odustati, a ne flakserica. Uz nju imam 5god fs 360cm, fs 36(onaj stari model iz 90-tih) i fs 75 (staru 25g). Sve rade bez greske - na fs 75 ove godine promijenio crijeva, filtere koji su se raspali od starosti. U njihovom zivotnom vijeku promijenjene samo par membrana i par svijecica.
Na 360 nista diramo. A do ove godine kosila sve skupa oko 10000m2 5-6 puta godišnje. Samo sam s fs 36 ili fs 75 kosilo oko vocki i trsova. A šikara je iskrčila oko 5000m2 prije nego smo kultivirali to imanje koje sad kosimo. Dok su me ljudi vidli kaj radim okupili su se i vikali Gle luđaka! 😂
Vjerujem da danas kod svih marki strojeva vrijedi koliko para toliko i muzike. Ulazni (slabiji) modeli su dosta lošiji kod svih marki.
A što se glava tice Vjerujem da puno ovisi o osobi koja kosi s flaksericom. Npr. Moj sogor i susjed imaju istu flaksericu kao i ja, istu glavu gore. I oni je poderu kroz jednu sezonu (ja bi rekao da je doslovno razbiju... Sto po kamenu, rubnjacima, zeljezu...) ja je imam godinama, promijenim jedino ušice dok se poderu i picim dalje.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Kriva je tema ali husqvarna nema modele u klasi ms 462 ms 500 i ms 661,ja imam 372 xp i puno je sporija od ms 462 cm.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Evo koliko meni treba faksa ove godine 😀 240 m 2.4 i 240m 2.7
U pričuvi imam još par koluta od 25 m 2.7 kvadratnog adk

A ovak zgleda glava na 94r nakon 3 radna dana i 8000m2 pokosenog. Vidr se na usicama malo urezi
 

Prilozi

  • IMG_20210506_175315.jpg
    IMG_20210506_175315.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20210506_175339.jpg
    IMG_20210506_175339.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20210506_175509.jpg
    IMG_20210506_175509.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20210506_175527.jpg
    IMG_20210506_175527.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 29

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
danas je moj kawasaki pokleknuo nakon 10 godina po šumama i gorama...
nešto je zroštalo u cijevi dolje kod glave, sutra ga vozim u servis...prvi puta... 🤭

veco, a da probaš nešto kvalitetnije od tog običnog flaksa?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ma dobar bude i taj skart od faksa za to kaj flaksam 😂
Dok idem flaksati u selo onda namotam stihlov posebni flaks u boji. Da selo vidi da se ima 😂
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovaj Husquarna wisper je meni osobno najbolji flax kojeg sam ikad probao i stvarno je za svaku pohvalu... puno bolji od Stihla koji se ipak tu i tam zalijepi...i dulje traje... a o flaxu sa benzinskih da ne pričam koji se uz lijepljenje u glavi čak i kala po pola :)
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Wisper je stvarno, meni osobno, odličan flaks. Ne cufa se, tih je (tak ga i reklamiraju) i recimo s 2.4 kosim sve ono što sam prije s 2.7. Ok, ovisi i o obrtajima flakserice puno toga. Za cijenu 1kn po m mislim da je super kupnja (toliko mene ispao na ovim velikim spulama). I puuno dulje traje u košnji. I ovaj standardnim zuti 2.7 je dobar. Kod nas s njim komunalci kose.
Gornji moj post je bila sprdnja na kolegin prethodni, tak da se ispričavam ako sam pogrešno shvacen 😉
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Glava na FS50 ima utor kojeg treba ispod čepa svaku košnju čistiti... nisam to znao i nisam više mogal izbacivati flax... ovo crveno označeno je utor kojeg treba redovito čistiti da izgleda kao na slici 2... ah... nisam znao i ubio čep.... no nije bil skup 30 kn sa šarafom u nutra

Pa ako nekome pomogne...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    32 KB · Pregleda: 19

Najnoviji postovi

Na vrh