• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pa jesu na nekim mjestima ispucale ali sam mislio da kad podje malo goriva u onu pumpicu da ce se bar "javiti". Uvijek je ona pumpica kad pretisnem 3-4 puta bila puna goriva a sad ne nego kao vise od pola ali jednostavno osjecam da ima vazduha. Evo vidjecu danas ako nadjem cjevcice da promijenim. Uzecu i dihtunge za karb. Takodje je li ok silikonskom diht masom umjesto dihtunga namazati cilindar, jer originalni diht ne mogu naci?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Trimer komplet rastavljen i nanovo predihtovan. Zamijenjeni svi dihtunzi, klip, karike nove, crijeva iz rezervoara, filteri. . . Kao nov. Upalio posle 2-3 kurblanja...

Jedino je i dalje onaj 'problem' sto pri kraju zakurbla. Očigledno je problem starter, ali mi nije jasno u cemu je tacno probelm, jer kad ga skinem ne vidim neke greske...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Pratim malo ove tvoje probleme sa trimerom i nije mi baš jasno to kako " pred kraj zakurbla"?? Mene su učili (tj psovali) da se špaga lagano povlači dok se ne osjeti otpor, tj dok se ne uzubi starter u šalicu i onda povući špagu i nikako je ne puštati naglo nego lagano rukom vratiti da se namota nazad. Nije mi jasno kako može zaverglati pred kraj osim ako nije oštećena šalica ili krilca na starteru, veze sa klipom i cilindrom nema.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
I ja tako radim 🙂 nisam ja klip mijenjao zbog nje osobito, vec sto je trimer gubio snagu. Iskreno sam mislio da je mozda i do toga ali sam se uvjerio da nije. Dakle ocifledno je problem u kurblu. Nego nijesam uspio bas naj objasniti. Upravo to, uzubi se pri samom kraju i onda cimnem tj. Zakurblam.

Ps.Mogu vam reci da sad radi kao pcela 🤣
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,067
I ja tako radim 🙂 nisam ja klip mijenjao zbog nje osobito, vec sto je trimer gubio snagu. Iskreno sam mislio da je mozda i do toga ali sam se uvjerio da nije. Dakle ocifledno je problem u kurblu. Nego nijesam uspio bas naj objasniti. Upravo to, uzubi se pri samom kraju i onda cimnem tj. Zakurblam.

Ps.Mogu vam reci da sad radi kao pcela 🤣
ne daj Bože većeg zla (y)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
ne daj Bože većeg zla (y)
i ja kazem, dobro je sto i to hoce da zakurbla, jer ako mi ona ode, tek sam najeb'... vjerovali ili ne, u servis alpine u pg jedino od ovog trimera sto su imali jeste set dihtunga i klip sa karikama, ostalo NIŠTA, jer fabrika vise ne proizvodi djelove za njega.

Kaze prodavac eh da ti je znat koliko sam mogao prodati glava za njega i karburatora, ali nema....

ps. moze li mi neko reci koji flaks ide u ove male glave od trimera? Jedan sto sam namotao uopste nece da mi izlazi... Velicina koja bi trebalo da ide?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,067
i ja kazem, dobro je sto i to hoce da zakurbla, jer ako mi ona ode, tek sam najeb'... vjerovali ili ne, u servis alpine u pg jedino od ovog trimera sto su imali jeste set dihtunga i klip sa karikama, ostalo NIŠTA, jer fabrika vise ne proizvodi djelove za njega.

Kaze prodavac eh da ti je znat koliko sam mogao prodati glava za njega i karburatora, ali nema....

ps. moze li mi neko reci koji flaks ide u ove male glave od trimera? Jedan sto sam namotao uopste nece da mi izlazi... Velicina koja bi trebalo da ide?
za manje/slabije trimere se koristi i tanja nit (po meni do 2,7mm maksimalno-možda je i to previše).
Možda je razlog što se flaks prečvrsto namota pa zacvika ili se zna desiti isto ako je preslabo namotan pa se prilikom vrtnje trimera flaks ureže među naredne namotaje. Zna mi se desiti da zbog nakupljene zemlje glava trimera cvika i ne otpušta flaks prilikom lupkanja u zemlju. Onda očistim/ostružem glavu (prsten) i opet ide bez brige. Kvaliteta flaksa je uglavnom vezana uz brzinu trošenja i ne bi smjela imati vezu sa problemom neizlaska iz glave (barem su takva moja iskustva).
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Daj poslikaj taj starter pa će biti jasnije gdje je problem,vjerojatno je u njemu nešto istrašeno ili puklo,jer treba da odmah lovi,a ne pri kraju
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav imam Husqvarnu 143 r trimer danas sam rastavljao glavu podmazivao i sad vise nemogu vratiti glavu jer mi je kardan iskrivljen kada izvadim cijelu cijev van cini mi se kao da kardan nije iskrivljen nego kada ga stavim u cijev na jednoj strani je i okrećem ga on ostaje u tom položaju sa strane nije u centru na sredini da bi mogao namjestiti glavu dali se da kako to sloziti ili mjenja se cijev ili ? Lp
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Stavi cijev okomitoTako da ti je otvor prema dole i probaj sa šrafcigerom dobit kardan u sredinu i uguraj glavu,ako se svejedno miče u stranu "obloži" ga gustom mašću tako da stoji u sredini
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Vjećna dilema - na kraju sezone istočiti gorivo iz rezervoara i potrošiti iz karburatora ili ostaviti. Radi se o stihl trimeru (motorna pila) i stihl ulju u mješavini. Kakva su vaša iskustva?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ja ostavim koliko ostane i ne diram do prolječa. Mješavina koju točim je s uljem kakvog ima pri ruci.
Čitajući savjete sa foruma i savjete servisera, na prolječe se Bogu molim ali do sad, več godinama pila i flakserica pale kao da su juče radile s tim istim gorivom, samo nadolijem koliko fali.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
Ja ispraznim do kraja, odvrnem svjećicu i ostavim tako. Eto, sad imaš još veću dilemu. :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
To se več zove trilema 🤭, a to čak ni u tvornici tak ne rade kad ju isporučuju jer ko zna do kad bu stajala negde na polici...

Po svemu sudeči najbolje ju je rastaviti i vakumirati dijelove.
Ili jednostavno ko Kupljenec, ostaviti u vitrini ;)
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Sa starim trimerom sam ostavljao, sad se držim Stihl uputa u kojima se navodi da ako stoji duže od 3 mjeseca, da se karburator isprazni
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Mene najviše muče membrane koje mi mijenjaju svake ili svake druge godine u servisu jer na proljeće neće upaliti. Najgore je to što u uputama piše jedno a u servisu govore drugo. Prošli puta mi se čak i crijevo koje vodi gorivo iz rezervara tako spljoštilo kao da ga je netko iznutra namazao ljepilom i stavio u škripac tako da gorivo nije moglo prolaziti. Naravno rekli su da je trebalo promijeniti i membrane i cca 300 kn. Radilo se o motornoj pili MS 170.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Mene najviše muče membrane koje mi mijenjaju svake ili svake druge godine
Probaj ostaviti gorivo, nemaš kaj izgubiti kad ti mjenjaju ionak membrane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh