• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Ninoslav80

Novi član
Tu od
30 Svi 2023
Poruka
10
ja bi uzeo OM i odojka
i ja tako razmisljam. fs 250 ima snagu ali kazu ljudi da 2 mix vise nema snagu kalo klasicni 2T.
fs250 je laksi i gabaritno manji, ali to mi ne igra presudnu ulogu.
Takodje mislim da je stihl-u opao kvalitet.

Samo zato što nije razvikan kao štil, imam ga 3 i pol godine i nikakvih kvarova nisam imao, do duše kod mene je malo jači model BC 550 Master

Mislim da su ljudi vise ogorceni zbog jeftinijih kineskih modela OM. Ne mislim na proizvodnju u Kini vec patentirane kineske motore koji su pokriveni kvalitetnijom plastikom. Smatram da je stihl tu bolji. Primer su OM testere H modeli.
 
Posljednje uređivanje:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Mislim da su ljudi vise ogorceni zbog jeftinijih kineskih modela OM. Ne mislim na proizvodnju u Kini vec patentirane kineske motore koji su pokriveni kvalitetnijom plastikom. Smatram da je stihl tu bolji. Primer su OM testere H modeli.
vjerujem da je, mene je OM privukla cijena ali i preporuka dobavljaca, Hq 545rx kojo sam tada namjeravao kupiti je bio nesto preko 7000 kuna, ovaj je bio 5600 a 3,3ks u odnosu na hq koji ima 3,0, kao i stihl 460 koji je jos i skuplji bio od hq. Meni super dobar a jako malo bas da trave on kosi uglavnom je to siblje i granje i do 4 cm debljine
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
62
Koja je razlika izmedu sthil 545 rx i husqvarna mark II, ako imaju istu konjazu?
Zar je Sthil skuplji 1000 kn samo zato sto je laganiji?!
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
991
Meni se na oko svidjaju...lijepa plava boja ali mi zgledaju jako robusni i teski.
Gledao sam ih u jednom ducanu onako usput i to je sve
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Poznanik je serviser u agronomu za hiunday i kaže motor, kardan, ležajevi. Sve je prva liga. Jedino su plastike malo lošije. Ali sve ima za kupiti. Do zadnjeg dijela imaju sve na stanju..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
St
...rekla kazala ..kakva je to recenzija ?.
Nisam ni pisal recenziju, već sam samo spomenul da kosim z njim.

Snaga nije deklarirana, kao ni moment ...rekel bi da je oko 1ks (do 40A u korištenju)
Promjer niti je 2,4mm, krug 340 mm.
Kardan je dvodjelni, čelična cijev oko fi 8mm, u alu cijevi fi 26 mm, u komadu s pogonskim zupčanikom u getribi (kad se skine getriba, kardan ostaje na njoj).
Izlaz vretena ima muški navoj M10 (mislim da je fini kao na Stihlu, jer, navodno, pašu neke njihove glave).
U paketu dolaze naramenice, glava i dvokraki nož fi 255, s rupom od 1".

Ima 3 fiksne brzine glave/noža 4600, 5500 i 7000 o/min, dakle jao tempomat. Biraju se palcem desne ruke (može i u radu), a na "okidaču" je samo uključi/isključi.
Na žalost brzina se nemre regulirati kak na bušilici.

Piše da ima 4,9kg bez glave i baterija, a baterije su još 1,7...2kg (zavisi koje). S 2x8Ah, na srednjoj brzini, mogu raditi oko 3/4 ure (naravno, zavisi kaj i kak se kosi) taman dok se napune druge 2x4Ah baterije.

Buka motora je kao na bušilici (motor bez četkica), a naprijed se čuje cvrčanje flaksa kak na svakoj drugoj.
Vibracije se osjete samo od glave, dok ih motor gotovo ni ne uzrokuje.
Balans: stroj nastoji "padati na glavu" bez baterija, dok s baterijama se ne treba niti odizati niti tiskati...dakle kao i stsndardni motorni trimer.

Filmiće ne snimam niti ih postavljam na YT, tak da nemam kaj pokazivati. Dojdi pa probaj.

Ak te zanima recenzija, ova je prilično objektivna:
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Koja je razlika izmedu sthil 545 rx i husqvarna mark II, ako imaju istu konjazu?
Zar je Sthil skuplji 1000 kn samo zato sto je laganiji?!
malo veća je razlika od 1000 kuna u cijeni, osnovne razlike u tehnikalijama su na slikama, ostalo ne znam, nemam i nisam radi sa niti jednim od njih dva
t1.JPG t2.JPG t3.JPG
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Uz H545 dolazi glava T45, nož i šalica, a uz FS461 samo nož, tak da je razlika u cijeni još i veća.
Jedino kaj treba zamijeniti šalicu za nož Stihlovom, jer se radi ove "plave" nož zna otpustiti.
Naravno, ako ju nisu modificirali.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Meni se na 535 nikad nije nož ili scarlet otpustio. A radim dosta s njima. Učvršćuje se sa sigurnosnom maticom. Sve i da malo matica otpusti, prije će se nož prestati vrtjeti jer je labav, nego će se matica skroz odvrnuti da bi nož negdje odletio. Nadam se da ne griješim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
St

Nisam ni pisal recenziju, već sam samo spomenul da kosim z njim.

Snaga nije deklarirana, kao ni moment ...rekel bi da je oko 1ks (do 40A u korištenju)
Promjer niti je 2,4mm, krug 340 mm.
Kardan je dvodjelni, čelična cijev oko fi 8mm, u alu cijevi fi 26 mm, u komadu s pogonskim zupčanikom u getribi (kad se skine getriba, kardan ostaje na njoj).
Izlaz vretena ima muški navoj M10 (mislim da je fini kao na Stihlu, jer, navodno, pašu neke njihove glave).
U paketu dolaze naramenice, glava i dvokraki nož fi 255, s rupom od 1".

Ima 3 fiksne brzine glave/noža 4600, 5500 i 7000 o/min, dakle jao tempomat. Biraju se palcem desne ruke (može i u radu), a na "okidaču" je samo uključi/isključi.
Na žalost brzina se nemre regulirati kak na bušilici.

Piše da ima 4,9kg bez glave i baterija, a baterije su još 1,7...2kg (zavisi koje). S 2x8Ah, na srednjoj brzini, mogu raditi oko 3/4 ure (naravno, zavisi kaj i kak se kosi) taman dok se napune druge 2x4Ah baterije.

Buka motora je kao na bušilici (motor bez četkica), a naprijed se čuje cvrčanje flaksa kak na svakoj drugoj.
Vibracije se osjete samo od glave, dok ih motor gotovo ni ne uzrokuje.
Balans: stroj nastoji "padati na glavu" bez baterija, dok s baterijama se ne treba niti odizati niti tiskati...dakle kao i stsndardni motorni trimer.

Filmiće ne snimam niti ih postavljam na YT, tak da nemam kaj pokazivati. Dojdi pa probaj.

Ak te zanima recenzija, ova je prilično objektivna:
Znači igračka za kocke i uz rubnjake
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
@ZJ bome si se natipkal 🥂. Ja flaxericu koristim za što manje, a motornu kosilicu za što više od površine. Jedino stroj od jačeg flax Kineza koristim za opet krivu namjenu, za frezicu.
Ja mislim da nemam dovoljno strpljenja za sve te baterije, dok moj novi mladi susjed v goricama dovlači sve od Anjhela i zuji tu, pili tam, vrta tu o hebemu susjed sav si na baterije 😏🙃🥂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
@puknuti, kak i svaki od 1ks.

@damirko, poišči negdje u temi, pisal sam o razlici.
Kad se otpusti jednom , idalje bude.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Imam FS461c i 545RX.

Stihl ima poprilično manje vibracije na ručkama, husqvarnine naramenice su nešto sitno bolje ali ništa značajno. Potrošnju planiram testirati na nekoj lokaciji gdje je trava svugdje ista.
Husqvarna 545RX ima nižu cijenu, ali Stihl 461C je bolji stroj.

Najveća mana Husqvarne su rezervni dijelovi, usisna grana (usisna guma) mi je otišla na 545RX naručena je kod uvoznika i već ju čekam 20 dana. Rečeno je da stiže za 14 i još je nema...
Toga kod Stihla nema, rezervni dijelovi stižu kroz par dana.

Usporedba 545RX i 461C ne drži vodu uspoređuju se različiti strojevi , 461C ima m-tronic i treba ga uspoređivati s 545RXT koji ima AutoTune i onda dolazimo do jako slične cijene. U tom slučaju je Stihl puno bolji izbor.

Ako postoje pitanja u vezi ova dva stroja slobodno pitajte.
 

Ninoslav80

Novi član
Tu od
30 Svi 2023
Poruka
10
vjerujem da je, mene je OM privukla cijena ali i preporuka dobavljaca, Hq 545rx kojo sam tada namjeravao kupiti je bio nesto preko 7000 kuna, ovaj je bio 5600 a 3,3ks u odnosu na hq koji ima 3,0, kao i stihl 460 koji je jos i skuplji bio od hq. Meni super dobar a jako malo bas da trave on kosi uglavnom je to siblje i granje i do 4 cm debljine
Koji je tvoj savet za kucnu upotrebu, desi se da na placu bude veca trava jer nisam stalno tamo, 741 ili da jurim 746.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Toga kod Stihla nema, rezervni dijelovi stižu kroz par dana.
Kod mene su iskustva suprotna, djelovi za hq stizu u recenom roku.

@Ninoslav80 ne znam, ja osobno sam pobornik ivijek uzeti malo jaci stroj, iako misljenja sam da i 741 moze kositi vecu travu, ipak i on je oko 2 ks ja osobno bih uzeo 746t
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
535 rj, kupljen na nagovor ZJ, potrošeno 20 rezervara goriva, i stalno neko šarafanje
Evo današnje
IMG_20230531_133611.jpg IMG_20230531_133602.jpg IMG_20230531_131419.jpg
Šta reći
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Rekoh da je kvaliteta pala (od kad si ju kupil na moj nagovor) 🤭

Mojoj 335Rx ide 17-ta godina...Potrošena jedna glava T45, zamijenjen rasplinjač i 2 usisne gume, te nekoliko filtera zraka.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam 535 rj vec dugo i nikakvih problema samo zamjena glave sa t35x ,ali sad sam kupio ramdu tj 53 i odusevljen sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh