• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

H&S

Iskusan lik
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
540
Tako i moj 335 rx, vrlo malo popravaka, još uvijek radi kao zmaj, a dosta se na radio.... Kvaliteta je dobra....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Rekoh da je kvaliteta pala (od kad si ju kupil na moj nagovor) 🤭

Mojoj 335Rx ide 17-ta godina...Potrošena jedna glava T45, zamijenjen rasplinjač i 2 usisne gume, te nekoliko filtera zraka.
Nagovorio si nas više :).
Za sad nemam prigovora na kvalitetu 545RX.

Koliko si dugo čekao usisne gume ? Ja čekam već 3 tjedna usisnu gumu za 545RX....

Problem je što sam svoj 545RX prodao i kupio Stihl461c.
Nakon toga sam opet uzeo rabljeni 545RX koji je bio doslovce nov (2021 godina), star je 2 godine ali je kosio 2-3 rezervara i od onda stoji...

Nakon isteka garancije skužio sam da je otišla usisna guma, opet dolazimo do one priče da je bolje za stroj dok radi nego dok stoji...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Nagovorio si nas više :).
Žal mi je sad.
Moje iskustvo s 3 Jonsered i 1 Husqvarna (spomenuti 335RX) stroja je bilo dobro.

Vidiš da i sam odustajem od Husqvarne: kosim s Parkside trimerom 🫢

Koliko si dugo čekao usisne gume ? Ja čekam već 3 tjedna usisnu gumu za 545RX....
Ako mene pitaš, bilo ih je u TA u dućanu, kupljeni odmah…doduše prije par godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,642
I čorava koka ponekad najde zrno, tak sam si i ja nadal da bum pogodil, ali nisam na moju sramotu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,162
Žal mi je sad.
Moje iskustvo s 3 Jonsered i 1 Husqvarna (spomenuti 335RX) stroja je bilo dobro.

Vidiš da i sam odustajem od Husqvarne: kosim s Parkside trimerom 🫢


Ako mene pitaš, bilo ih je u TA u dućanu, kupljeni odmah…doduše prije par godina.
Ispravak netočnog navoda,nisi nagovorio,nego sugerirao,
Netraba ti biti žal jer nisi ništa loše mislio,već samo prenio svoje iskustvo
Svejedno bi bio rađe uzeo stihl,ali nije bilo u toj snazi sa okruglom ručkom,a i husqi je bio najlakši od klase ,sad vidim i zašto,jer su stavili šuplju cijev za pogon koja puca:mad:(n)🔨
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
St

Nisam ni pisal recenziju, već sam samo spomenul da kosim z njim.

Snaga nije deklarirana, kao ni moment ...rekel bi da je oko 1ks (do 40A u korištenju)
Promjer niti je 2,4mm, krug 340 mm.
Kardan je dvodjelni, čelična cijev oko fi 8mm, u alu cijevi fi 26 mm, u komadu s pogonskim zupčanikom u getribi (kad se skine getriba, kardan ostaje na njoj).
Izlaz vretena ima muški navoj M10 (mislim da je fini kao na Stihlu, jer, navodno, pašu neke njihove glave).
U paketu dolaze naramenice, glava i dvokraki nož fi 255, s rupom od 1".

Ima 3 fiksne brzine glave/noža 4600, 5500 i 7000 o/min, dakle jao tempomat. Biraju se palcem desne ruke (može i u radu), a na "okidaču" je samo uključi/isključi.
Na žalost brzina se nemre regulirati kak na bušilici.

Piše da ima 4,9kg bez glave i baterija, a baterije su još 1,7...2kg (zavisi koje). S 2x8Ah, na srednjoj brzini, mogu raditi oko 3/4 ure (naravno, zavisi kaj i kak se kosi) taman dok se napune druge 2x4Ah baterije.

Buka motora je kao na bušilici (motor bez četkica), a naprijed se čuje cvrčanje flaksa kak na svakoj drugoj.
Vibracije se osjete samo od glave, dok ih motor gotovo ni ne uzrokuje.
Balans: stroj nastoji "padati na glavu" bez baterija, dok s baterijama se ne treba niti odizati niti tiskati...dakle kao i stsndardni motorni trimer.

Filmiće ne snimam niti ih postavljam na YT, tak da nemam kaj pokazivati. Dojdi pa probaj.

Ak te zanima recenzija, ova je prilično objektivna:
nema to konja .nema šanse
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Nije problem snaga, već autonomija (isto kao na svim EV-ima).
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
68
Sto mislite dal je sthil 333r mark II, vrijedi novaca i kvalitete ili ga gledam neki drugi trimer?
Buđet je 2500 kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Nego kaj vrti flax...autonomija?

Ovaj iz lidla nema 1 konj..ni kad pada iz aviona.
Nema trajno, kak ni jedan trimer. To je maksimalna snaga koju može kratkotrajno dati.

Ograničenje je određeno strujom koju baterija može dati, a ne motorom samim.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,662
Sto mislite dal je sthil 333r mark II, vrijedi novaca i kvalitete ili ga gledam neki drugi trimer?
Buđet je 2500 kn
Kolega ga ima, trosi ko upaljac, radi bez problema, nakon nekih 14 mjeseci torture u visokim travama zgulili mu se zubi na kardanu, reklamirali, jamstvo priznato, stavljen novi kardan i eno ga reze i dalje ko novi
 

Beli fs350

Novi član
Tu od
31 Svi 2020
Poruka
4
@ŽeljkoKa
Kao što vidiš svaki od forumaša ima svog favorita.

Osobno imam iskustva sa Makitom (onznaka 4510 mislim, to je profi trimer dolmar u zelenom), stihl FS55, FS100, FS350, FS450 i Husqvarna 545RX.

Husqvarna je kupljena prije cca 3 godine, ostali su stariji.

Ukoliko želiš trimer s manje vibracija i ugodnijom ergonomijom uzmi Stihl, skuplje je u startu ali je bolji.

Husqvarna 545RX ima dosta više vibracija u odnosu na FS450. Sa stihlom mogu napraviti 3 rerzervara i ruka mi ne bridi. Ali na 545RX dok napravim jedan osjetim trnce.

Naramenice su bolje kod husqvarne, potrošnja je podjednaka...

Meni je osobno svejedno što ćeš kupiti ali pišem svoj osvrt...

Također sam uzeo Husqvarnu zbog niže cijene, i jer sam mislio krčit šikaru s njom. Na kraju je šikaru počistio bulldozer :)....
Koliko često podmaziješ glavu trimera (prenos) ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Koliko često podmaziješ glavu trimera (prenos) ?
ne kosim puno, podmažem 1x godišnje
kosim otrpilike 20-30 rezervara godišnje

Tako sam radio na svim trimerima i nikad nije bilo problema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a ne , trse smo rešili s krpanom .
Ok je ako kosiš travicu cm ..ali sve više je muka s štitnikom ..zapravo tu je on na cijevi 15 cm bliže motoru
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
Isplati ti se potegnuti do Mađarske ak kupuješ novi trimer.Stihl fs 120 kod nas oko 600 eura,a u Mađarskoj 480 eura,ako si u sustavu PDVa još se smanji cijena za 27% (mislim u Mađarskoj).Ja tako kupio Husqvarnu motorku,ušparao sam 150eura(ja nisam u sustavu pdv).
ima u italiji stihl 120r oko 300E
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Da li izračunate cijenu zajedno s gorivom za auto, cestarinom, ili je bitno koliko košta u Mađarskoj ili Italiji? Dok sve zbrojite kolika Vam je ušteda na troškovima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh