• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Glava je ona koja je došla uz njega Najlonska glava BC 174 . U njoj je bilo nešto sitno zelenog flaksa isto 2.4 ja mislim. Bio je ok u niskoj travi ali sam ga brzo istrošio u ovoj visokoj i ostalo je malo unutra. Isti tip glave ali manju imam na kinezu od "5.2" konja i ne lipi ga. Flaks koristim isto na fs 55 i nikad problema. Drugi put ću onda core cut. Od ovog tesko da moze bit gore
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
CoreCut 3mm je jedan od boljih flaksova koje sam koristil. Prikladan je za teže stvari, dok za lakše koristim tihi flaks 27mm, no nije tak izdržljiv kao Core Cut.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
naj bolje uzmeš si manji paket, ili po jedan od 2,7 i 3,0mm pa probaš i vidiš koji ti i da li ti odgovara
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Tako cu onda i napravit. Jel istina da je nestasica husqvarna sintetickog ulja ili su u splitu lini narucit
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,677
Jel istina da je nestasica husqvarna sintetickog ulja ili su u splitu lini narucit
Pa ako ga nema naručiš kod nekoga preko web shop-a
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,398
Za ljepljenje najlona u glavi. Tu je već netko napisao i ja se preporodio.

Kad namotate na spulu, uzmete kokpit sprej i naprskate malo.

Od kad sam probao uvijek mi kokpit sprej stoji kraj najlona..
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Meni je moj kinez top šta mu sve radim, mješavina 1:25-1:33 kako kad s makita uljem i naravno ona šta stoji pola godine u kanti. Jednom mi je falilo mješavine pa je radio i na mješavinu i dizel u omjeru 2:1. Snaga je... nema je, negdi ispod 1 konja kad se usporedi sa fs 55 iz 2007. Al za 600kn sasvim ok. Gleda san mu neki dan cilindar i ko nov je, kvačilo također ima "mesa" na sebi. Nedavno mu se karburator zblesio al to ga samo malo navidam i sve pet. Jedino šta mu se raspala poteznica al to ću otokarit novu, neda mi se igrat s ovim plastičnim za 50kn. Osim tada svaki put je upalio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Za ljepljenje najlona u glavi. Tu je već netko napisao i ja se preporodio.

Kad namotate na spulu, uzmete kokpit sprej i naprskate malo.

Od kad sam probao uvijek mi kokpit sprej stoji kraj najlona..
Nisam pročital, pa tak ni probal. Neko je napisal da je dobar silikonski sprej ali nula bodova, isto ko i bez njega. Možda je do spreja kojeg sam koristil ali probal sam dva različita proizvođača i sa oba je isto.
Sljedeči put obavezno probam sa kokpitom
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Sa trimerom sam dobio ovakvu glavu, prvu godinu nisam imao problema sa špagom(nit/flaks/silk....) Core Cut 2,7mm
oleo-mac-glava-300x300-1.jpg


Slijedeće godine su krenuli problemi, ljepljenje i pucanje niti svako malo, mjenjao niti ne znam ni sam koliko vrsta i nije pomagalo. nekad čim namotam, nekada nakon istroši skoro sve pa tek pri kraju se zalijepi ali je bilo previše iritantno pa kupio neku sličnu
RA-430759_2_product-1.jpg


Sa njom od početka, stalno pucala nit, eventualno ako svakih minutu da pustim da se izvuče onda ne, ali nakon nekog vremena postane predugačka nit da trimer ne može vrtjeti
nedavno kupio nekakvu sličnu ovoj, navodno rumunjska proiizvodnja, kosio ono što sam postavio slike neki dan, trava cca 50-60 cm, polegnuta, gore suha na zemlji polu trula, kopriva, bazga(mlada) potrošio 8-9 rezervara/litara goriva a da niti jednom nije puknula nit..kosim i dalje sa Hq core cut 2,7mm

PE-0327201_b.jpg


Sada, naručio sam Hq T35 glavu pa ću vidjeti kako će biti sa njom, inače znao sam namakati u vodi one za koje je proizvođač naveo da je poćeljno, isto mi se događalo i namočena i suha nit jednako se topila/lijepila u gllavi i jednako pucala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Meni je logički da se nit ljepi nakon močenja u vodi jer ako upija vodu i plastika postaje mekša logički mi je da se lakše lijepi.
Ja ne močim i problema sa pucanjem nemam, ali sa ljepljenjem kolko hočeš.
Moram probati kokpit sprej.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam jednu nit mocio cijelu zimu..od muke je pustila boju..izgubljeno vrijeme i uništena flašica od krastavaca...i čep da ne zaboravim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Probal sam ja silikonsko ulje. Nit je još više pucala.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Prominio sam nekoliko niti i glava i mislim da je moguce da ako su niti stare da se lipe unutra. Kad bolje pogledam prije bi mi ovu nit izbacila glava do kraja a ove godine bi je znalo zalipit zadnjih par krugova. Od drzanja u vodi nisam vidio neku drasticnu promjenu osim da je na dodir drugacija. Ove villager/tecomec glave 174/175 su mi se nekako pokazale najbolji omjer cijene i kvalitete pogotovo jer radim di ima puno kamena pa jedan krivi pokret i dovidjenja. Kad pogledam mogu jednu cilu villagerovu za jedan poklopac i onaj doli cep stihlov ili husqvarnin. Nadan se da ce ovu travu spalit sunce pa je ova sezona gotova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh